JSJP
22.06.07,20:02
Ahojte,

do náklad.auta sme kupili navigačný systém. Môžme si odpočítať DPH?

Ďakujem
Orsz
22.06.07,18:07
Ahojte,

do náklad.auta sme kupili navigačný systém. Môžme si odpočítať DPH?

Ďakujem

Áno, môžte.
plavčík
16.11.07,08:28
Mám dotaz.
Došla mi fa za navigačné DVD EU aj na to si môžem odpočítať DPH?

Ďakujem
alušik
16.11.07,08:45
Áno.
plavčík
16.11.07,08:52
Už som si to ponachádzal a tak to rozpíšem aj iným "motákom"...
Takže:
podľa zákona o DPH a § 49 ods.7 ,b......: Platiteľ si nemôže odpočítať daň pri...kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže, príslušenstvom osobného auta sa na dané účely rozumie
elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie.
A keďže navigačný sys. ani DVD k nemu tu nie je spomenuté, tak si tú DPH uplatním - mám na Ňu nárok a ani z pohľadu zákona o dani z príjmov si nebudem robiť hlavu, lebo to nie je TZ automobilu, ale vlastne akási "MAPA" i keď v elektronickej podobe.


Konečne mi to zasvietilo.:D:D:D
PavolG
16.11.07,09:09
Povodna otazka bola ohladom kupy GPS do NAKLADNEHO auta, ceze s odpoctom DPH. Osobne auto je vzdy bez odpoctu DPH, takze technicke zhodnotenie OSOBNEHO auta je tiez bez odpoctu DPH.
Ak by si vsak kupit GPS do osobneho auta, je to diskutabilne, ci ti to "zozeru" ak nemas ine nakladne auto a GPS (samozrejme iba tie nezabudovane) akoze beries po toho nakladiaku podla potreby, aku mapu treba pod... ak mas iba osobne auta a uplatnis si odpocet DPH, prajem stastie pri danovej kontrole. Ale asi by som tiez skusil svoje stastie, lebo GPS je skutocne "iba" mapa a nie technicke zhodnotenie auta, a to uz aj preto ze nie je trvalo zabudovane, nepouziva sa iba vylucne s tymto jednym autom a pod. a nie je vymenovane v zakone.... :-)
Palo
Milan Benka
16.11.07,09:37
Povodna otazka bola ohladom kupy GPS do NAKLADNEHO auta, ceze s odpoctom DPH. Osobne auto je vzdy bez odpoctu DPH, takze technicke zhodnotenie OSOBNEHO auta je tiez bez odpoctu DPH.
Ak by si vsak kupit GPS do osobneho auta, je to diskutabilne, ci ti to "zozeru" ak nemas ine nakladne auto a GPS (samozrejme iba tie nezabudovane) akoze beries po toho nakladiaku podla potreby, aku mapu treba pod... ak mas iba osobne auta a uplatnis si odpocet DPH, prajem stastie pri danovej kontrole. Ale asi by som tiez skusil svoje stastie, lebo GPS je skutocne "iba" mapa a nie technicke zhodnotenie auta, a to uz aj preto ze nie je trvalo zabudovane, nepouziva sa iba vylucne s tymto jednym autom a pod. a nie je vymenovane v zakone.... :-)
Palo

Kľudne si môže uplatniť odpočet DPH na navigačný systém. Nie je to vôbec otázka šťastia pri daňovej kontrole.