apo
23.06.07,11:33
Prosím poradiť, kto robí vývoz tovaru do EÚ a účtuje v Pohode.

Pri dodaní tovaru do iného čl. štátu EÚ odberateľovi registrovanému na DPH je faktúra vystavená do 15. dňa nasledujúceho mesiaca po dodaní tovaru. Ako zadávate v POHODE dátumy?
.
Tovar bol dodaný 31.5.2007 a faktúra vystavená 8.6.2007

Dátum vystavenia:
Dátum daň. povinosti:
Dátum účtovného prípadu:

Ďalšia podotázka s akým kurzom nahráte faktúru. Pohoda pri dovoze z EÚ nám umožňuje dať iný kurz pre zákon o účtovníctve a iný kurz pre zákon o DPH. Pri vývoze túto možnosť nemáme.

Ďakujem.

apo
Dada
26.06.07,08:00
Prosím poradiť, kto robí vývoz tovaru do EÚ a účtuje v Pohode.

Pri dodaní tovaru do iného čl. štátu EÚ odberateľovi registrovanému na DPH je faktúra vystavená do 15. dňa nasledujúceho mesiaca po dodaní tovaru. Ako zadávate v POHODE dátumy?
.
Tovar bol dodaný 31.5.2007 a faktúra vystavená 8.6.2007

Dátum vystavenia: 8.6.2007
Dátum daň. povinosti: 8.6.2007
Dátum účtovného prípadu: 31.5.2007

Ďalšia podotázka s akým kurzom nahráte faktúru. Pohoda pri dovoze z EÚ nám umožňuje dať iný kurz pre zákon o účtovníctve a iný kurz pre zákon o DPH. Pri vývoze túto možnosť nemáme. 8.6.2007

Ďakujem.

apo

Viď červeným. Mala som aj kontrolu, aj audítorka to odobrila.
apo
26.06.07,18:24
Viď červeným. Mala som aj kontrolu, aj audítorka to odobrila.
Ďakujem veľmi pekne.

Takto som to urobil aj ja, len som bol znepokený hláškou Pohody, že záznam nebude v evidencii DPH. On v evidencii je s júnovým dátumom. Pohoda to by to mala riešiť inteligentnejšie, malo by to mať formu ako pri samozdanení, tak že sa ukáže okno v ktorom sa zadajú dátumy tak ako to vyžaduje zákon o účtovníctve a zároveň aj zákon o DPH. Miesto toho, aby nás Pohoda usmernila ako to správne urobiť tak nás zneistí.

Pozdravujem.

apo