denisadam
23.06.07,12:06
kto by mi vedel poradiť ako vypnem airbag spolujazdca na aute VW Bora príp. Passat - to by mohlo byť podobné, mám na pár mesiacov požičané auto a chcela by som tam v autosedačke prepravovať svojho mesačného synčeka aby som počas jazdy na neho videla, ďakujem
denisadam
23.06.07,15:48
nikto mi nevie poradiť?
Chobot
25.06.07,07:30
kto by mi vedel poradiť ako vypnem airbag spolujazdca na aute VW Bora príp. Passat - to by mohlo byť podobné, mám na pár mesiacov požičané auto a chcela by som tam v autosedačke prepravovať svojho mesačného synčeka aby som počas jazdy na neho videla, ďakujem

A ten majiteľ nemá takú knižku - že Návod na použitie? Tam to bude presne popísané, ak je to možné vypnúť. Vo väčšine áut to je možné vypnúť a robieva sa to kľúčom od zapaľovania buď v stĺpiku otvorených dverí spolujazdca alebo v odkladacej skrinke. Ak tam nič také nie je, zbehni do hociktorého servisu VW, tam ti určite poradia, takú banalitu aj bezplatne.
ludmilla
25.06.07,19:47
kto by mi vedel poradiť ako vypnem airbag spolujazdca na aute VW Bora príp. Passat - to by mohlo byť podobné, mám na pár mesiacov požičané auto a chcela by som tam v autosedačke prepravovať svojho mesačného synčeka aby som počas jazdy na neho videla, ďakujem

VW Passat ako kolega spravne napisal ma vypinanie airbagu v odkladacej skrinke v pravo (je tam napisane Airbag aus) a vypinas ho klucom.
denisadam
27.06.07,08:41
majiteľ má Návod na použitie, ale je to v nemčine a tú ja neovládam na takej úrovni aby som to vedela preložiť. Ak som správne pochopila či už je to na dverách alebo v skrinke určite by tam malo byť napísané niečo ako airbag, však?
Chobot
27.06.07,08:51
majiteľ má Návod na použitie, ale je to v nemčine a tú ja neovládam na takej úrovni aby som to vedela preložiť. Ak som správne pochopila či už je to na dverách alebo v skrinke určite by tam malo byť napísané niečo ako airbag, však?

A pozerala si ten návod? Lebo väčšinou sú tieto návody písané tak, že človek ani veľmi nemusí rozumieť tonu jazyku, mnoho vecí je tam ilustrovaných alebo znázornených na fotkách.

A airbag je aj po nemecky airbag. A určite tam pri tom bude obrázok vypínača.

Na pochopenie návodu v nemčine stačí základná znalosť nemčiny s kombináciou slovníka. Takže neviem, o čo ti ide...:rolleyes:
denisadam
30.06.07,12:31
návod som pozrela a nie je tam zobrazenie vypínania airbagu, len je všade upozornenie že nemôže byť detská sedačka na prednom sedadle. Je tu aj taká možnosť že sa to nedá vypnúť? keď otvorím predné dvere spolujazdca je tam taký znak sedačka otočená oproti smeru jazdy v červenom kruhu a prečiarknutá červeným pasom - môže to znamenať že sa to nedá vypnúť, nič také ako vypínač som nenašla ani na stĺpiku ani v skrinke, ale ďakujem za reakciu
Hlinkovx
30.06.07,13:25