Alfred
23.06.07,12:13
zdravim vas tu vsetkych, mohli by ste mi niekto poradit nejaky dobry, lahko ovladatelny a lacny mzdovy softver? budem mat max 2 zamestnancov.
dakujem
veronikasad
23.06.07,10:16
Väčšinou každý chváli to, s čím robí a má to vyskúšane. Takže v mojom prípade OLYMP od firmy KROS. Pružne reagujú na zmeny v legislatíve, majú dobrú hot-line.

--------
Veronika
tvrdohlavec
23.06.07,10:41
Podľa mňa je Olymp zbytočne drahý soft. úplne Ti postačí MaP od Oberonu. Stiahni si ho celý a zo všetkým máš pokoj, no a tak isto prudko reagujú na zmeny. Adr : www.exalogic.sk (http://www.exalogic.sk) a doporučujem stiahnuť celý Oberon.
DanielaSL
23.06.07,11:41
Ja som si zase obľúbila MRP pod win. Skús si stiahnuť viaceré demoverzie a posúď , ktorý z nich ti je najbližší.
Alfred
23.06.07,13:25
tak vam velmi pekne dakujem za rady. uctovnictvo si vediem v alfe takze som samozrejme siahol po olympe ale je dost drahy takze z hladiska ceny asi najlepsi oberon. takze este raz dik moc:)
DanielaSL
23.06.07,13:33
tak vam velmi pekne dakujem za rady. uctovnictvo si vediem v alfe takze som samozrejme siahol po olympe ale je dost drahy takze z hladiska ceny asi najlepsi oberon. takze este raz dik moc:)

A tak ak účtuješ v Alfe , tak sa prihováram za ten Olymp...hoci je aj drahší, je to kvalitný program. Ja pracujem v MRP aj mzdy aj JU a oceňujem , že si hneď z miezd prevediem export do účtovníctva. Myslím, že aj Olymp bude mať niečo podobné. Škoda by bola nevyužiť to....
veronikasad
23.06.07,13:44
Rozhodnúť sa pre SW len podľa ceny nie je vždy to najšťastnejšie riešenie a u miezd to platí dvojnásobne. Posťahuj si demoverzie viacerých mzdových sw, vyskúšaj ich a potom sa rozhodni.

--------
Veronika
tinaM
23.06.07,14:19
A tak ak účtuješ v Alfe , tak sa prihováram za ten Olymp...hoci je aj drahší, je to kvalitný program. Ja pracujem v MRP aj mzdy aj JU a oceňujem , že si hneď z miezd prevediem export do účtovníctva. Myslím, že aj Olymp bude mať niečo podobné. Škoda by bola nevyužiť to....
Áno aj Alfa a Olymp sú prepojené.
Pracujem aj s jedným aj s druhým programom a som spokojná.
Treba si pozrieť a zvážiť. /Nie som predajca :) /.
Alfred
23.06.07,18:31
no nejak rychlo ste mi to zrusily. myslel som ze to bude jedno aky SW ale zjavne neni. no tak budem skusat:eek:. zatim dik:cool:
DanielaSL
23.06.07,18:57
no nejak rychlo ste mi to zrusily. myslel som ze to bude jedno aky SW ale zjavne neni. no tak budem skusat:eek:. zatim dik:cool:

Nezrušili sme ti to, ale je rozumnejšie a praktickejšie mať aj účtovníctvo aj mzdy od jednej firmy.
Kuzelnicka
25.06.07,06:56
Rozhodnúť sa pre SW len podľa ceny nie je vždy to najšťastnejšie riešenie a u miezd to platí dvojnásobne. Posťahuj si demoverzie viacerých mzdových sw, vyskúšaj ich a potom sa rozhodni.

Suhlasim s tebou Veronika, ze rozhodovat sa len podla ceny nie je prave nastastnejsie. Ale tiez mysliet si, ze cim drahsi softer tym lepsie nie je prave najlepsie.

Oberon je softver je mensie firmy (co Alfred akiste je), nie je tak finacnej narocny, a tiez rychlo reaguje na legislativne zmeny:D (co podla mna kazdy softver).
DanielaSL
25.06.07,07:03
Rozhodnúť sa pre SW len podľa ceny nie je vždy to najšťastnejšie riešenie a u miezd to platí dvojnásobne. Posťahuj si demoverzie viacerých mzdových sw, vyskúšaj ich a potom sa rozhodni.

Suhlasim s tebou Veronika, ze rozhodovat sa len podla ceny nie je prave nastastnejsie. Ale tiez mysliet si, ze cim drahsi softer tym lepsie nie je prave najlepsie.

Oberon je softver je mensie firmy (co Alfred akiste je), nie je tak finacnej narocny, a tiez rychlo reaguje na legislativne zmeny:D (co podla mna kazdy softver).
Môj názor je taký, že ak má od firmy Kros účtovný program, tak ak si objedná od nej aj mzdy urobí rozhodne lepšie...ušetrí si tak trochu práce. Nakoniec Kros máva akcie, kedy sa dá dobre nakúpiť.
veronikasad
25.06.07,09:35
Rozhodnúť sa pre SW len podľa ceny nie je vždy to najšťastnejšie riešenie a u miezd to platí dvojnásobne. Posťahuj si demoverzie viacerých mzdových sw, vyskúšaj ich a potom sa rozhodni.

Suhlasim s tebou Veronika, ze rozhodovat sa len podla ceny nie je prave nastastnejsie. Ale tiez mysliet si, ze cim drahsi softer tym lepsie nie je prave najlepsie.

Oberon je softver je mensie firmy (co Alfred akiste je), nie je tak finacnej narocny, a tiez rychlo reaguje na legislativne zmeny:D (co podla mna kazdy softver).

Nevyjadrovala som sa k SW Oberon ani k jeho cene, lebo ho nepoznám. Z vlastnej skúsenosti - vyskúšala som už viac SW, čo je pre niektorú mzdárku "hračka" pre inú je "veľký problém". Preto pred zakúpením treba vyskúšať viac demoverzii.

--------
Veronika
duficek
25.06.07,09:44
odpoviem vseobecne:
ak uz mas uctovny program, skus pozriet na mzdovy modul, ovladanie toho modulu by malo byt podobne ako pri zbytku programu, co je urcite vyhoda.
ak myslis ze tento modul je drahy, urcite skus viacero programov, minimalne tie, ktore tu na porade maju svoju rubriku.

ak budes mat len 2 zamestnancov, bude ti stacit START verzia programu Money S3, rocny limit registrovanej verzie je 15 miezd, do toho sa zmestis. ak to budu klasicky zamestnanci bez "chutoviek", bude tam uctovanie uplne jednoduche a zadarmo. urcite ale vyskusaj aj ine softy..
JanoP
26.06.07,05:42
zdravim vas tu vsetkych, mohli by ste mi niekto poradit nejaky dobry, lahko ovladatelny a lacny mzdovy softver? budem mat max 2 zamestnancov.
dakujem

Pozri sa na www. hour.sk, tam je SOLID do 10 ludi zadara. Je celkom dobry!
M&G
26.06.07,06:13
Určite neodporúčam DATALOCK ... sú s ním stále problémy
Alfred
27.06.07,16:27
este raz vam tu dakujem a ked sa priznam uz mam s toho aj poriadny hokej:eek:
alderonka
27.06.07,16:32
Ja používam MONEY S3 a OLYMP a neviem si ho vynachváliť. Vzhľadom nato, že ho potrebuješ len na dvoch ľudí, nemyslím si, že to bude až také drahé. Navyše olymp je dosť premakaný a hlavne rýchlo reaguje na legislatívne zmeny. Osobne by som nemenila.
ivcac
27.06.07,18:07
Podľa môjho názoru je dobrý softvér od Kros-u. Voľba softvéru však závisí od financií a predovšetkým od predmetu podnikania a veľkosti firmy, prípadne jej ďalších požiadaviek - zamestnanci, pobočky....
danica
13.10.07,15:33
Prosím Vás robí niekto mzdy v softvére MARS aké máte skúsenosti objednala som si ho len tu na porade nevidím že by niekto s týmto programom na mzdy robil
uctoman
13.08.12,20:09
Je to síce už starý príspevok, ale možno sa niekto ešte podľa neho rozhoduje. Dnes už nemusíte nič sťahovať a inštalovať. Vyskúšajte online ekonomický softvér Humanet na www.humanet.sk. Funkčnosť v prípade miezd je nadštandardná, legislatívu máte vždy aktuálnu a prepojenie na účtovníctvo je samozrejmosťou. Začať môžete ihneď a nemusíte kupovať žiadnu licenciu.
uctoman
21.09.12,09:40
V Krose musíte platiť každý rok, či sa mení legislatíva alebo nie, pretože sa aj tak vždy mení :mad:.
V Humanete síce platíte každý mesiac, ale máte každý mesiac aj novú verziu a nové funkcie, či sa mení legislatíva alebo nie a nemusíte sa vôbec starať o nejaké sťahovanie a inštalovanie nových verzií, takže šetríte čas a peniaze potrebné na inštalovanie nových verzií.

Taktiež sa k Humanetu dostanete z ktoréhokoľvek svojho počítača, tabletu alebo mobilu a zasa nemusíte nič inštalovať.

Zároveň Vám Humanet automaticky zálohuje Vaše dáta, takže ich nestratíte pri poruche počítača a vôbec sa zálohovaním nemusíte zaoberať.

A keď platíte, tak platíte za toľko dát, koľko skutočne spracujete. Žiadna verzia podľa osobných čísiel neexistuje, takže si nemusíte kupovať najbližšiu väčšiu verziu a platiť aj za počty osobných čísiel, ktoré reálne nikdy nenaplníte. Keď sa Vám počet zamestancov zmení, či už vzrastie alebo klesne, nemusíte nič dokupovať alebo žiadať o zníženie licencie.

Ak je pre Vás najdôležitejšia cena, potom si nevyberajte ani Kros ani Humanet, ale sú na trhu oveľa lacnejšie riešenia. Ak si vyberáte podľa rozsahu služieb a pomeru cena a poskytované služby, potom sú na tom internetové riešenia akým je aj Humanet vo veľkej výhode.