IvanaB
23.06.07,15:07
Ahojte,
som na materskej a začínam podnikať ako kaderníčka, pomaly vybavujem no v banke mam bežný účet a ten chcem využívať na podnikanie.
Môžem z neho platiť odvody a prípadné faktúry za tovar a vkladať tam tržby. Prosím poradte.
Ďakujem.
tinaM
23.06.07,13:13
Ahojte,
som na materskej a začínam podnikať ako kaderníčka, pomaly vybavujem no v banke mam bežný účet a ten chcem využívať na podnikanie.
Môžem z neho platiť odvody a prípadné faktúry za tovar a vkladať tam tržby. Prosím poradte.
Ďakujem.
Odporúčala by som na platby týkajúce sa podnikať.činnosti si radšej zriadiť podnikateľský účet.
Na účte, ktorý používame v súvislosti s podnikaním, by nemali byť realizované súkromné operácie.
Na daňový úrad je potrebné nahlásiť účet, ktorý používame na podnik.účely.
IvanaB
23.06.07,13:16
už som nahlásila na daňový tento osobný účet, teraz už môžem z neho robiť platby? faktúry a odvody do ZP, telefon, najomne za prevadzku
tinaM
23.06.07,13:21
už som nahlásila na daňový tento osobný účet, teraz už môžem z neho robiť platby? faktúry a odvody do ZP, telefon, najomne za prevadzku
Ak ste nahlásila osobný účet, ktorý budete používať na podnikanie, nevadí, no používala by som ho len na platby s ním spojené.
Faktúry, odvody, réžiu a pod..
IvanaB
23.06.07,13:33
dobre,
ďakujem za poradenie ste zlatá.
Prajem pekný výkend