tangel
23.06.07,16:31
Takže môj známy má takýto problém. V októbri roku 2006 podpísal zmluvu o zriadení vecného bremena na jeho pozemok so Stredoslovenskou vodárenskou spoločnosťou, nakoľko cez jeho pozemok vedie potrubie, ktoré mesto zásobuje vodou. Avšak vodári nepredložili na katastrálny úrad potrebné doklady, takže kataster vydal rozhodnutie, že zápis bremena nepovoľuje. Keď toto rozhodnutie prišlo známemu, myslel si že to proste nezapísali, ale jemu to bolo jedno, lebo bolo v záujme vodárov, aby to dali do poriadku, tak si myslel, že ma liste vlastníctva nie sú žiadne zápisy a že jeho pozemok je OK. Avšak až teraz zistil, keď bol na katastri, lebo chce ten pozemok predať, že vodári sa voči tomu rozhodnutiu odvolali a teraz to čaká na súdne riešenie. Lenže tým pádom je na jeho pozemok udelená plomba a on s ním nevie nakladať. Chcem sa opýtať, či by to nebolo možné riešiť formou odstúpenia od tej zmluvy, keďže ho už vodári skoro desať mesiacov brzdia v nakladaní v jeho vlastnou nehnuteľnosťou. Jemu je kvázi jedno, či bremeno zapíšu alebo nie, len aby už vedel s tou nehnuteľnosťou nakladať.

Viem, že je to trochu obsiahlejšie, ale dúfam, že som problém dostatočne vykreslila a verím, že sa nájdu šikulkovia, ktorí mi dajú zopár tipov ako tento problém riešiť.

Ďakujem