petermeter
23.06.07,21:46
prosím váš názor ako na to:

1/ s manželkou plánujeme rozvod manželstva,
2/ počas trvania manželstva bolo zrušené bezpodielové spoluvlasníctvo manželov, zmluva o vyporiadaní BSM riešila vzťahy k nehnuteľným veciam ku dňu podpisu, nebol klauzulou ošetrený vzťah k nehnuteľnostiam v budúcnosti (veta typu "a odteraz všetky nehnuteľnosti budu iba moje alebo tvoje")
3/ aktuálne bývame v ČR, kde sme na hypotéku kúpili byt (zmluva o úvere je už prevedená na jedného z manželov, bola na oboch), byt je v ČR katastri vedený (a to bola chyba) ako SJM (společné jmění manželů) manželka+manžel

moje otázky:

1/ ktorý príslušný slovenský súd bude riešiť rozvod, keď spoločne bývame v ČR, predpokladám, že v mieste nášho posledného SK trvalého pobytu, tam sa ale už nezdržujeme, akú adresu mám dokladovať, českú, slovenskú. ako zariadiť, kde uviesť, aby korešpondencia zo slovenska - súd, chodila na našu aktuálnu českú???

2/ neexistuje možnosť riešiť plnoprávny rozvod na ambasáde???

2/ ako vyriešiť nehnuteľnosť v ČR, aby bola prevedená iba na jedného z manželov ??? resp. aký doklad bude pre kataster ČR relevantný,

možnosti:

1/ bez rozvodu - s prihliadnutím na to, že máme rozhodnutie slovenského súdu o tom, že už neexistuje BSM,

2/ s rozvodom

ďakujem