iturcan
24.06.07,09:56
Dobry den,
mam problem, moja manzelka nastupila pred 8 rokmi do zamestnania v ktorom po asi pol roku odisla na matersku dovolenku, tato materska dovolenka jej konci tento mesiac a nastava pre nu problem ako rozviazat pracovny pomer s firmou v ktorej pracovala. Ta firma totizto je v stave necinnosti, tj nema vlastnu kancelariu a majitelia firmy su nezastihnutelny. To znamena ze jej nema kdo dat vypoved ani ju prebrat keby ju napisala a nema moznosti ani na ziskanie zapoctoveho listu od zamestnavatela.
Tato firma vznikla este v case ked nebol majetok firmy pri zakladani povinny v sume 200tis, tato firma teda doteraz nenavisila svoje zakladne imanie na tuto sumu, co viem ze z hladiska pravneho by ani nemala byt. ale firma zrusena nie je.

Dalsi problem je ze firma ma troch spolocnikov, pricom dvaja z nich chceli z firmy odist ale nespravili tak na zaklade obchodneho registra a zmeny v spolocenskej zmluve ale iba formalnou zmluvou kde sa od urciteho datumu zbavuju zodpovednosti za chod firmy, z tohoto dovodu je iba jeden majitel vraj opravneny podpisat danu vypoved a ostatny "byvali" majitelia odmietaju cokolvek podpisovat lebo sa ohanaju tym papierom co podpisali (aj napriek tomu ze v ZR alebo OR figuruju stale ako spolumajitelia)

prosiim niekoho kdo moze s tymto pomoct a poradit ako postupovat v takomto pripade ked ocividne nie je snaha o kontakt alebo o ukoncenie pracovneho pomeru zo strany zamestnavatela.

dakujem
MIRKA111
25.06.07,08:07
Podľa mňa, by to mala poslať doporučene na sídlo firmy, firma musí mať v obchodnom registri zapísané sídlo. Ak to nepreveznú, tak sa to aj tak považuje za prijaté. Ďalej neviem.
M&G
25.06.07,08:27
MIRKA111 má pravdu, treba to poslať doporučene , najlepšie s doručenkou. Tú pošta v prípade, že to prevezmú potvrdí a vráti, to znamená, že výpoveď bola doručená a je platná. AK to neprevezmú, pošta to myslím cca do 20 dní vráti odosielateľovi a to sa tiež považuje za platnú výpoveď. Ako sa dopracuje k zápočtu neviem. V tomto by som sa skúsila obrátiť na sociálku, tam snáď poradia, čo v takom prípade robiť.
gokko
25.06.07,08:41
Jednoznačne treba ísť na sociálku, zistiť,aké záznamy tam na manželku majú a dohodnúť s nimi ďalší postup.