noel.g
24.06.07,11:41
a som tu opat :D , neviete mi prosimniekto poradit, ako zaheslovat wireless siet proti napajaniu neziaducich uzivatelov? vzdy ked sa prihlasim, vidim ze na moju siet je napojeny este niekto. skusal som to zaheslovat sam, ale akosi nemam odvahu pustit sa do niecoho, comu nerozumiem :-) p.s pouzivam windows vista:D
rickman
24.06.07,09:49
Skus F1 :D
noel.g
24.06.07,13:34
Skus F1 :D

noo, dik, to je fakt rada na nezaplatenie... dostal som sa az po vytvorenie drivera na usb flash, aj bez F1, len co dalej?:cool:
bepo
24.06.07,14:29
Vôbec neviem načo ti je driver na usb flashi ale ku každému routru je aj manuál a ak majú výrobcovia dobrú náladu tak tam občas napíšu ako sa nastavuje a narába s ich zázrakom :)
LubosP
24.06.07,18:27
treba v Access Pointe resp. routri nastavit kryptovanie - vacsinou sa tato polozka nachadza v Advanced Wireless Settings
na vyber byva WEP, WPA a este dalsie zlozitejsie sposoby, ak to podporuju aj karty co sa pripajaju na ten router tak odporucam WPA ak nie tak WEP, ten podporuju vsetky zariadenia na trhu - jednoducho sa na routri vyberie ASCII format a zada heslo - to iste treba zadat aj potom na vsetkych kartach, ktore sa nan budu pripajat
sucasne vsak odporucam aj zapnut kontrolu MAC adries, na routri najdes tuto polozku ako Access Control alebo MAC control, to zapnes a zadas tam MAC adresy kariet, ktore sa mozu na router pripojit, MAC adresu tvojej Wifi karty najdes na krabici od nej,
toto je dostatocna ochrana pred 99% utocnikov , to zvysne 1% su profici, ti vsak nezvyknu len tak liezt do malych sukromnych sieti, takze pohoda :)
robovi
24.06.07,21:54
Treba podotknúť, že kryptovanie spomaľuje rapídne wifi prenos. Ten filter MAC adries by mal bohate stačiť. A podľa možnosti si zahesluj aj AP-čko. Lebo, ak si odchytil tvoju MAC adresu, tak Ti tam vlezie hocikedy, keď nie si pripojený a povolí si aj svoju MAC adresu. MAC adresa sieťovej karty je akési rodné číslo. Ak sa Ti nechce hľadať krabicu od karty, tak klikni na štart-spustit, tam zadaj cmd. Potom v okne, ktoré sa Ti otvori zadaj ipconfig/all. Vypíše Ti kopu písmenok, ale to pravé orechové je FYZICKÁ ADRESA. A to sa prihlasuješ k AP, alebo kam, že vidíš že máš niekoho na sieti? Existujú sofistikované softy na odhalenie takých hajzlíkov, čo kradnú NET a potom im treba ručne stručne vysvetliť slovenskú legislatívu.
LubosP
25.06.07,05:40
Treba podotknúť, že kryptovanie spomaľuje rapídne wifi prenos.
urcite nie rapidne, bezny uzivatel to vobec nepociti, prevadzkujem vacsiu wifi siet a s tymto nie je problem (je samozrejme kryptovana)
chlap
25.06.07,16:37
a som tu opat :D , neviete mi prosimniekto poradit, ako zaheslovat wireless siet proti napajaniu neziaducich uzivatelov? vzdy ked sa prihlasim, vidim ze na moju siet je napojeny este niekto. skusal som to zaheslovat sam, ale akosi nemam odvahu pustit sa do niecoho, comu nerozumiem :-) p.s pouzivam windows vista:D

Noel: veľmi by pomohlo, keby si skúsil napísať, aký router používaš - to je väčšinou základná požiadavka - opísať druh používaného hardware a software - ak ti má niekto kvalifikovane pomôcť.

Ale vo všeobecnosti ti dal presný návod LubosP - ja len doplňam, že do nastavenia routru sa vo všeobecnosti dostaneš, ak v prehliadači namiesto www adresy zadáš IP adresu routra (najčastejšie 192.168.1.1. - prípadne inú, ktorá je určite špecifikovaná v manuáli routra). Zvyčajne sa vyžaduje prihlasovacie meno a heslo a to takisto nájdeš v manuáli.