Ospaly
24.06.07,14:49
Rozmyslam o stavbe bazena rozmery cca 4,5x10m. Ma s tym niekto skusenosti. Folia, plast.., cena, protiprud, prevadzkove naklady a vsetko ostatne.
Lion Topoľčany
24.06.07,16:36
Móóc drahá záležitosť.
azol
24.06.07,16:54
ja pokial môžem poradiť tak plast. folia neunesie zátaž pokial po nom budete šlapať a beton je dosť nakladne nemusí tesniť i ked su dobre izolačné nátery pozrieť sa môžeš na www.plastprodukt.sk dodávaju aj filtre a protiprud vykonávaju stavbu na kluč.
marcelnovotny
02.03.11,20:24
priemer 5m a zastresenie, komplet 1800 EUR ( teply-bazen.cz )
Samir
03.03.11,07:52
A čo tak prírodný bazén?
BXLmiami
03.03.11,15:21
Podľa už neviem ktorej stránky vychádza 100-200€ na m2.Hned som to zavrela.
Peter z Bratislavy
04.03.11,16:48
Asi som ťa nepochopil. Čo vychadza do 200 EUR/ za štvirec, Bazén, či biobazén?
Na rozdiel od bazéna, ktorý používaš tak cca 3 mesiace do roka (15.6.-15.9.), tak kúpacie jazierko vyzerá aj v zime pekne, na rozdiel od špinavej modrej diery v záhrade.
Len ho treba dobre naprojektovať, aby z toho nebol zelený žabník.
BXLmiami
05.03.11,05:46
Biobazen podľa nejakého článku vychádza ked si ho dám spraviť cca 200 euro na meter štvorcový.Nateraz je to nad moje finančné možnosti,takže som to prestala riešiť.Do buducna uvidíme.
chrene
30.03.11,20:07
Kupacie jazierko vyzera sice dobre aj v zime, ale musi mat dostatocnu velkost, ktora daleko prevysuje moznosti vacsiny ludi v zahrade. Plochy jazierok sa zacinaju od 100 metrov stvorcovych. Vyzaduje tiez celorocnu starostlivost, narozdiel od bazena, ktory na jesen zakryjes a do jari s nim nerobis nic. Keby som mal taky velky pozemok, aby som ho tam vtesnal, tak nad tym uvazujem.
Tiez bazen nie je spinava modra diera v zahrade, treba filtrovat vodu a bude aj ten bazen pekne vyzerat.
Peter z Bratislavy
31.03.11,14:18
Kupacie jazierko vyzera sice dobre aj v zime, ale musi mat dostatocnu velkost, ktora daleko prevysuje moznosti vacsiny ludi v zahrade. Plochy jazierok sa zacinaju od 100 metrov stvorcovych. Vyzaduje tiez celorocnu starostlivost, narozdiel od bazena, ktory na jesen zakryjes a do jari s nim nerobis nic. Keby som mal taky velky pozemok, aby som ho tam vtesnal, tak nad tym uvazujem.
Tiez bazen nie je spinava modra diera v zahrade, treba filtrovat vodu a bude aj ten bazen pekne vyzerat.

je pravda, že čím väčšie jazierko tym lepšie, ale my mame rozmer utopeneho bazna (v jazierku) 3x4 m a 1,8 metra hlbku a na osvieženie to stačí.
A toto" Tiez bazen nie je spinava modra diera v zahrade" som myslel na obdobie od jesene do jari, keď nevyužívaný a nefiltrovaný bazén hyzdí záhradu
http://s014.radikal.ru/i329/1103/bc/a517ace928d0.jpg (http://www.radikal.ru)
Bionda
31.03.11,14:28
.. ja som tiež uvažovala nad bazénom a kúpacím jazierkom... no vzhľadom na využitie cca 3-4mesiace v roku- neviem- už začínam zvažovať - urobiť terasu so zapusteným jacuzzi - zakryjeme rovno z kuchyne- a využiteľné aj v zime.....
Pevné rozhodnutie však ešte napadlo.... určite treba zvážiť všetko.....