wasko
24.06.07,18:09
Dobrý večer. Prosím veľmi pekne a súrne o radu. Jedná sa o to, že konatelia firmy dali návrh na konkurz. Súd návrh prijal a vyhlásil konkurz uznesením 11.6.07. Konkurz bol v Obchodnom vestníku zverejnený dňa 14.6.07. Správca konkurznej podstaty povolil fungovanie prevádzkovej činnosti do 20.6.2007. Moje otázky sú:
1. Viem že musím zostaviť mimoriadnu účtovnú závierku a daňové priznanie. Túto závierku podávam ku dňu predchádzajúcemu dňu vyhlásenia konkurzu čiže k 13.6.2007? Pýtam sa preto, lebo správca konkur.podst. keď dával výpovede zamestnancom tak uviedol vo výpovediach, že konkurz bol vyhlásený dňom 15.6.2007. Ale ja som hľadala a v Ochod.vestníku to bolo zverejnené dňa 14.6.2007. Takže teraz mám v tom chaos a neviem k akému dát.mám uzávierku spraviť.
2. Mám podať aj DPH ku 13.6.07 ak je to správ.dát.na zostav.mimor.záv.? ak áno tak v akom termíne?
3. Do akej výšky si môžem uplatniť odpisy do vyhlásenia konkurzu? V inter.smernici máme uvedené že daň. A účt. Odpisy sa rovnajú. Čítala som, že do výšky jednej polovice ročných odpisov ale neviem či je to tak?
4. Čo robiť s dodáv.fa, ktoré prišli po termíne 13.6.2007? Pri riad.účt.záv. na konci roka účtujem cez prechodné účty a fa ktoré prišli v novom roku a týkajú sa starého dávam do minulého roka.Mám fa z 19.6.07 s dát.dod. 19.6.07ale sú to médiá za máj. Ako je to pri mimor.účt.závierke? Účtujem tieto fa po tomto termíne až po otvorení novej otváracej súvahy?
5. Firma vykonávala činnosť aj po vyhlásení konkurzu. Podávame obedy ktoré na konci mesiaca fakturujeme. Čo s takou odber.fa.pri vyhlásení konkurzu? Mám vyúčtovať obedy do 13.6.07 do vyhlás.konkrzu ? A po tomto termíne už robí fa správca konk.pod.v novom účtov.období?

Viem , že je to veľa otázok naraz, ale robím to prvý krát a mám v tom riadny chaos, takže budem vďačná za každú radu. Ešte raz vopred ďakujem za pomoc.
wasko
25.06.07,03:33
Prosím,prosím nikto mi neporadí? Keby len predsa niekto, tak na poradu sa dostanem až večer lebo v práci už nemám ani internet. ďakujem