dadia1
25.06.07,08:41
ahoj.

nenarazil nahodou niekto na nejakú stránku , kde by som dostala pravnu radu (kvalifikovanu). zaujima ma iba taka maličkost.
dakujem
Danila
25.06.07,06:52
ahoj.

nenarazil nahodou niekto na nejakú stránku , kde by som dostala pravnu radu (kvalifikovanu). zaujima ma iba taka maličkost.
dakujemJa som narazila na Poradu.:) Výborné kvalifikované právne rady nielen o maličkostiach.:)
dadia1
25.06.07,07:20
to je jasne. ale ja by som potrebovala radu od pravnika, ktorý sa zaobera rodinným právom. a to neviem či sa tu nachadzaju aj pravnici v tejto oblasti.
Nika
25.06.07,07:34
Na stránke Min. spravodlivosti majú odkaz na Centrum právnej pomoci. Malo by to byť bezplatné - a neviem či to funguje. Ale prečo neskúsiť? :)

http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h40&htm=h4/cpp.htm
Chobot
25.06.07,07:38
to je jasne. ale ja by som potrebovala radu od pravnika, ktorý sa zaobera rodinným právom. a to neviem či sa tu nachadzaju aj pravnici v tejto oblasti.

mimotemy
Chlapík príde k právnikovi a pýta sa, koľko stojí u neho poradenie.

"500,- SKK za tri otázky." odvetí právnik.

"Nie je to trochu veľa, za tri otázky?" pýta sa chlapík.

"Áno, je." s kľudom angličana odvetí právnik a ďalej hovorí: "A aká je Vaša tretia otázka?"

Takže buď položíš oázku do fóra a vyjadria sa k nej aj "nekvalifikovaní" právnici, alebo môžeš čakať na kvalifikovaného právnika.
hiker
17.02.08,16:05
Na stránke Min. spravodlivosti majú odkaz na Centrum právnej pomoci. Malo by to byť bezplatné - a neviem či to funguje. Ale prečo neskúsiť? :)

http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h40&htm=h4/cpp.htm

Samozrejme funguje a prave pre tieto pripady, ked sa chce niekto opytat "len taku malickost", je urcena tzv. predbezna konzultacia, v ramci ktorej ma zaujemca narok na konzultaciu s pravnikom v trvani max. hodiny za poplatok 150,- Sk, pocas ktorej dostane zakladnu pravnu radu - napr. niekto sa chce rozviest a chcel by vediet co to obnasa, ako treba postupovat, co sa bude diat, co bude s majetkom; dalej napr. by niekto zase chcel ukoncit pracovny pomer a nevie ako a pod. Na predbeznych konzultaciach sa vsak nespisuju ziadne pravne podania a taktiez pokial pride niekto napr. so zlozitou pozemkovou vecou a dvomi taskami dokladov, ktore by bolo treba studovat cely den, asi mu nebude moct byt poradene.

Tieto predbezne konzultacie poskytuju aj niektori advokati, zapisani v zvlastnom zozname, takze aj advokat dokaze v niektorych pripadoch poradit a len za 150,- Sk :-).

Informacie o predbeznej konzultacii priamo na stranke CPP - http://www.legalaid.sk/#predbezna_konzultacia .
vasulka
17.02.08,17:03
Mám skúsenosť s právniky zo stránky Pravnaporadna@gmail.com
Mirakelka
17.02.08,17:50
Ahojky,
ja som bola veľmi spokojná s touto web stránkou a preto vrelo odporúčam.

WebSite Pravne sluzby cez internet : nemôžem pridaj www odkaz, takže si daj obhajca bodka com
nikkto
19.02.08,10:07
nechapem preco sa to nespytas tu.....aspon skus nie?
willma
19.02.08,10:23
Keď pozrieš sem rodinné právo, možno ani nebudeš musieť otázku zadávať, prípadne zistíš, že aj na tejto stránke je dosť kvalifikovaných právnikov prípadne ľudí s praktickými skúsenosťami ;)
Tanče
19.02.08,16:55
dnes som narazila na túto stránku: (ale nájsť túto tému mi trvalo riaaane dlho...:)

http://www.asvet.sk/?pravne-poradenstvo
clen
12.04.08,20:59
momentalne pravnaporadna na gmail nefunguje...
eatinka
21.01.09,10:48
Dobry den,
potrebujem radu ohladne dedickeho konania. Moja babka este za zivota darovacou zmluvou previedla namna vsetok jej majetok. po jej smrti ona zdedila po svojom bratovi cast pozemku. nematri tento pozemok zdedený po jej smrti tiez mne???

a este jednu otazocku mam, je pravda, ak sa kona dedicke konanie ohladom malej casti pozemku a dedicov je 10 je pravda,ze tato mala cast pozemku sa neda stiepit ale musia sa dedici medzi sebou vyrovnat penazne???

Za rady Vám vopred dakujem .
arizona
21.01.09,11:14
Dobry den,
1 potrebujem radu ohladne dedickeho konania. Moja babka este za zivota darovacou zmluvou previedla namna vsetok jej majetok. po jej smrti ona zdedila po svojom bratovi cast pozemku. nematri tento pozemok zdedený po jej smrti tiez mne???

2 a este jednu otazocku mam, je pravda, ak sa kona dedicke konanie ohladom malej casti pozemku a dedicov je 10 je pravda,ze tato mala cast pozemku sa neda stiepit ale musia sa dedici medzi sebou vyrovnat penazne???

Za rady Vám vopred dakujem .

1. Ako mohla babka dediť po smrti? Dedia iba živé osoby...:confused:
2. Áno, je to pravda. Musia sa dohodnúť na koho sa pozemok napíše.Ostatní môžu,alebo nemusia žiadať finančné vyrovnanie.
eatinka
21.01.09,11:35
ahoj, no tak za svojho zivota previedla vsetko namna, a zrazu sa tu objavili pozemky, ktoré nie su v darovacej zmluve takze sme vydedukovali, ze to musela po niekom zdedit.
Zoltán Kovács
21.01.09,11:38
ahoj, no tak za svojho zivota previedla vsetko namna, a zrazu sa tu objavili pozemky, ktoré nie su v darovacej zmluve takze sme vydedukovali, ze to musela po niekom zdedit.

Treba po babke obnoviť dedičké konanie, do ktorého sa zahrnie novoobjavený majetok.