sakoA
08.02.05,11:30
Ako skoncit PP aby som mohol poberat podporu aspon 4 mesiace (potrebujem si zdokonalit Anglictinu a potom chcem studovat jazyk vIrsku)
Mam odpracovane viac ako 3 roky.
Zo sefom som sa dohodol aby som si zistil co presne napisat do ukoncenia PP ale nesmie ho to nic stat. :)
podla akeho zakona by mi mal dat vypoved aby som mohol poberat podporu a kolko percent zo mzdy to asi bude?

Dakujem.
evuša
08.02.05,17:59
A čo tak zo zdravotných dôvodov? To úrad práce uznáva. Prípadne ešte môžete prerobiť pracovnú zmluvu na dobu určitú a skončiť z toho dôvodu pracovný pomer.
Luba2
08.02.05,21:02
Na tom nezáleží, ako skončíš pracovný pomer, kľudne aj dohodou, už nie je rozdiel v podpore z dôvodu ukončenia prac. pomeru. Podporu dostaneš, ak si platil v posledných štyroch rokoch odvody tri roky. To je jediný dôvod. Výšku v % z pamäti neviem.
sakoA
09.02.05,14:31
Dakujem- je to super stranka.
ricij
09.02.05,15:56
Na tom nezáleží, ako skončíš pracovný pomer, kľudne aj dohodou, už nie je rozdiel v podpore z dôvodu ukončenia prac. pomeru. Podporu dostaneš, ak si platil v posledných štyroch rokoch odvody tri roky. To je jediný dôvod. Výšku v % z pamäti neviem.Áno, sedí, je jedno z akého dôvodu skončíte PP. Výška podpory si vypočítaš takto: vezmi si hrubú mzdu (ak nebola nad 43 tisíc Sk mesačne) za posledné tri roky, predeľ ju počtom kalendárnych dní a daj na polovicu. Toto bude podpora na jeden kalendárny deň.
olga88
10.02.05,13:22
A netreba vylucit dni, ak bol PN?