marikalav
25.06.07,08:54
Ahojte, viem že sa toho už popísalo neúrekom, ale mám prosbu o radu. Moja známa by chcela dať výpoveď s okamžitým skončením pracovného pomeru. V zmluve má 2-mesačnú výpovednú lehotu, ale ona by potrebovala odísť hneď, nakoľko má prácu v inej firme. Po dohode s nadriadeným by mohla odísť a namiesto výpovednej doby požiadať o odstupné za 2 mesiace (pracuje tu len 1rok a 5mesiacov)? alebo jej len skončí pracovný pomer dohodou a bez odstupného a výp.lehoty? ako je správne naformulovať takúto výpoveď?
Ďakujem pekne vopred za radu
Tweety
25.06.07,06:57
Na okamžité skončenie PP asi nemá dôvod( podmienky-lekársky posudok- zlý zdrav. stav, nevyplatenie mzdy), ostáva iba skončenie PP dohodou- bez odstupného, alebo riadnou výpoveďou s 2mes. VD.
marikalav
25.06.07,07:21
Ďakujem pekne, len som si nebola istá s tým odstupným.
veronikasad
25.06.07,09:01
Na odstupné by mala nárok iba v tom prípade, keď jej dá výpoveď zamestnávateľ z organizačných dôvodov a pracovníčka skončí pracovný pomer dohodou pred začatím plynutia výpovednej doby.

------------
Veronika
JUDDIT
03.01.08,10:46
[quote=veronikasad;487046]Na odstupné by mala nárok iba v tom prípade, keď jej dá výpoveď zamestnávateľ z organizačných dôvodov a pracovníčka skončí pracovný pomer dohodou pred začatím plynutia výpovednej doby.

toto je už zrušené novelou 348/2007 od 1.9. 2007 alebo nie?
Chobot
03.01.08,10:50
quote=veronikasad;a odstupné by mala nárok iba v tom prípade, keď jej dá výpoveď zamestnávateľ z organizačných dôvodov a pracovníčka skončí pracovný pomer dohodou pred začatím plynutia výpovednej doby.

toto je už zrušené novelou 348/2007 od 1.9. 2007 alebo nie?

Áno, ale keď si pozrieš, kedy bol príspevok napísaný, zistíš, že v tom čase to ešte platilo.;)