evnka
25.06.07,09:13
Ahojte...
poprosim vas o radu, ako postupovat v nasledovnom pripade: som na rodicovskom prispevku, ktory sa mi konci onedlho...Ale viem, ze povodny zamestnavatel ma "nechce". Chcem vediet ako FORMALNE postupovat, ci mam napisat nejaky list, ze chem nastupit a ako maju postupovat oni...V konecnom dosledku bude ukoncenie PP dohodou a ak si najdem nove zamestnanie skor ako ukoncim MD, tak sa to moze cele odohrat aj skor.
dakujem
Tweety
25.06.07,07:17
Po skončení RD( nie MD, ako píšeš) nastúpiš-ak chceš, ak nie, môžeš skončiť PP dohodou, alebo výpoveďou.
evnka
25.06.07,07:34
NO, to je jasne, ze RP....pisala som vseobecne..viem aky je medzi tym rozdiel..pytam sa len na formalnu stranku, ci treba vsetko pekne pisomne?..zamestavatel ukoncuje PP so mnou z org.dovodou dohodou..ale samozrejme dakujem za reakciu:)
Tweety
25.06.07,07:41
Buď dohodou, alebo z organizačných dôvodov, 2 v jednom nie je možné. Všetko písomne je samozrejmé.
evnka
25.06.07,07:47
dakujem ...to mozno vyspecifikujeme ked to bude aktualne..velky rozdiel v tom nie je, vsak? chcem sa oipytat, ci ja musim na ten jeden den nastupit...zakon ma v tom to tusim ochranuje,..,a moze byt ukonceny PP az na dalsi den?...aky list by som mala napisat, ked formalne by som mala oznamit nastup naspat do zamestnania?
Tweety
25.06.07,07:49
Nástup do zamestnania po RD nemusíš oznamovať. Po skončení RD si povinná nastúpiť, ak medzitým nebudeš končiť PP dohodou, alebo výpoveďou z tvojej strany.
evnka
25.06.07,07:54
a ak chcem nastupit skor ako mi konci RD?
Tweety
25.06.07,07:55
Môžeš nastúpiť, je potrebné informovať sa o možnom nástupe u zamestnávateľa.
jankasm
25.06.07,08:17
dakujem ...to mozno vyspecifikujeme ked to bude aktualne..velky rozdiel v tom nie je, vsak? chcem sa oipytat, ci ja musim na ten jeden den nastupit...zakon ma v tom to tusim ochranuje,..,a moze byt ukonceny PP az na dalsi den?...aky list by som mala napisat, ked formalne by som mala oznamit nastup naspat do zamestnania?

No je v tom dosť veľký rozdiel. :cool:
Pokiaľ ukončíš PP dohodou, nemáš nárok na odstupné. Ak ti však zamestnávateľ, ako píšeš, plánuje dať výpoveď z organizačných dôvodov, tak v tom prípade máš nárok na 2-mesačné popr. 3-mesačné (ak pracovný pomer uňho trvá dlhšie ako 5 rokov) odstupné. Takže pre teba je jednoznačne finančne výhodnejší spôsob výpovede od zamestnávateľa. ;)
Tweety
25.06.07,08:19
Súhlasím a doplním Janku, nárok na odstupné je iba v prípade, ak na základe výpovede podľa§ 63-organiz.dôvody požiadaš o skončenie PP pred začiatkom VD.