zuzana
25.06.07,10:09
Mám v tomto mesiaci 9 zamestnancov -6 riadnych na zákl.zmluvy a 3 dohodárov.Musím posielať do Soc.poistovne výkaz elektronicky?Nedá sa to nejako na zákl.žiadosti poslať iba papierovo?Mám to iba v tomto mesiaci, na budúci mesiac mám už 8 zamestnancov.Dá sa spraviť nejaká výnimka?
Zoltán Kovács
25.06.07,08:22
Mám v tomto mesiaci 9 zamestnancov -6 riadnych na zákl.zmluvy a 3 dohodárov.Musím posielať do Soc.poistovne výkaz elektronicky?Nedá sa to nejako na zákl.žiadosti poslať iba papierovo?Mám to iba v tomto mesiaci, na budúci mesiac mám už 8 zamestnancov.Dá sa spraviť nejaká výnimka?
Si povinná zaregistrovať firmu na používanie EZU.
ZuzanaP
25.06.07,08:30
A skúsiť požiadať o udelenie výnimky? Informovala by som sa na príslušnej pobočke SP.
Zoltán Kovács
25.06.07,08:36
A skúsiť požiadať o udelenie výnimky? Informovala by som sa na príslušnej pobočke SP.

Skúsiť môžeš, ale výsledok je nejasný. Minulý rok som mal presne tento prípad. Zmrzlinár má 5 stálych zamestnancov, cez leto spolu s brigádnikmi 19. Žiadali sme výnimku, nedostali sme.:(
Ružena
25.06.07,08:39
Práve som dostala info zo Soc.p. ohľadom EZU, kde okrem iného píšu, že ak zamestnávateľ zníži počet zamestnancov pod 9, zaniká mu povinnosť posielať RLFO elektronicky. Preto, ak ide o jednorazový počet nad 9, tak by som žiadala výnimku, ktorá však musí byť podpísaná štatutárom - tak to píšu v info. Ale predpokladám, že aj vaša fy dostane túto podrobnú písomnú infoohľadom EZU od SP, pretože ja som to dostala už pre dve fy, ktorým robím mzdy.
Farks
25.06.07,08:44
U nás pokiaľ len v jednom mesiaci prekročíme 9 zamestnancov dole na výkaz napíšeme dočasný stav a SP nám to akceptuje, takže som nemusela vybavovať EZU.
jess
05.08.07,09:09
Ak pošlem výkaz elektronicky, musím aj papierový odoslať ?
Paula
05.08.07,09:14
Ak pošlem výkaz elektronicky, musím aj papierový odoslať ?


Na mojom konci sa už od 1.1.07 nemusí (KE).