renata
25.06.07,11:13
Prosím o radu. Aké tlačivo na RZZP mám použiť v tomto prípade: zamestnanec - pracovná zmluva u jedného zamestnávateľa po celý rok 2006, VZ 289.000,-(ani jeden mesiac neprekročil príjem 47.475Sk), od 01.07.2006 priznaný starobný dôchodok. Ďakujem
jankasm
25.06.07,09:18
Prosím o radu. Aké tlačivo na RZZP mám použiť v tomto prípade: zamestnanec - pracovná zmluva u jedného zamestnávateľa po celý rok 2006, VZ 289.000,-(ani jeden mesiac neprekročil príjem 47.475Sk), od 01.07.2006 priznaný starobný dôchodok. Ďakujem

Pokiaľ bol celý rok zamestnanec a ani v jednom mesiaci neprekročil príjem 47475,- tak nemá povinnosť podať RZZP. ;)
To že sa stal poberateľom dôchodku nemá na RZZP vplyv.
renata
25.06.07,10:21
To by bolo super, ale keďže nám za mesiac január program neprirátal k VZ príspevok zamestnávateľa na DDP, asi budem musieť to vyučtovanie spraviť. Takže na aké tlačivo ?
jankasm
25.06.07,10:28
To by bolo super, ale keďže nám za mesiac január program neprirátal k VZ príspevok zamestnávateľa na DDP, asi budem musieť to vyučtovanie spraviť. Takže na aké tlačivo ?

Ak to bol čistý zamestnanec tak tlačivo A.
Ale aj tak si nie som istá, či sa v tomto prípade robí RZZP. Neviem či sa to náhodou nerieši opravným výkazom a doplatením dlžného poistného, ale mimo RZZP. Informovala by som sa na príslušnej ZP.
Jana Motyčková
25.06.07,11:19
Opravný výkaz - ZP nebudú sedieť sumy uvedené v RZZP s výkazmi.
renata
26.06.07,08:36
Ďakujem, aj keď.... za rok 2005 sme to riešili RZZP a poisťovňa sa neozvala.. Ale aj tak ďakujem, ideme opravovať.
ivemar
26.06.07,08:47
Preco potom hovorime o preddavkoch a rocnom zuctovani? S mesacnymi vykazmi podla mna musia sediet akurat odvedene preddavky. Samotne prijmy a poistne sa v ramci zuctovania nanovo vyhodnocuju a zistuju. Preco by sa v ramci zuctovania nemohli odstranovat nedostatky z priebehu roka, ale sa do toho pletu opravne vykazy ? Ak je to skutocne tak ( o com ale pochybujem), potom je rocne zuctovanie este vacsi nezmysel ako teraz.
renata
27.06.07,06:51
Som toho istého názoru, neviem si totiž predstaviť, ako by sme ten opravný
výkaz za rok 2006 robila v roku 2007. Akurát by sme si "domotali" zase rok
2007. Ja predsa len urobím tie ročné zúčtovania. Účel to splní, nedoplatky
budú vyrovnané.
Mária27
27.06.07,08:57
Ako mi to v poisťovni vysvetlili, podstatou je, že sú mesačné a ročné maximá. Ak by som nikdy neprekročila mesačné maximum, nemusím podať zúčtovanie. Ale keďže som mala štvrťročné prémie, platí na mňa ročné maximum a vlastne som si doplatila to, čo mi mesačné maximum ušetrilo. Ako ale môžu vzniknúť preplatky, neviem. Tí, čo majú každý mesiac prekročené maximum, už majú splnené aj ročné.

Vlani som im poslala nedokončené zúčtovanie a nik ma nekontaktoval. Bola som ticho, lebo všetci v robote doplácali. Tohto roku mi zúčtovanie kontrolovala v poisťovni, ale sama hneď povedala len "ide teda o rok 2006" a o rok 2005 sa nezaujímala.
Jana Motyčková
27.06.07,09:09
Ako mi to v poisťovni vysvetlili, podstatou je, že sú mesačné a ročné maximá. Ak by som nikdy neprekročila mesačné maximum, nemusím podať zúčtovanie. Ale keďže som mala štvrťročné prémie, platí na mňa ročné maximum a vlastne som si doplatila to, čo mi mesačné maximum ušetrilo. Ako ale môžu vzniknúť preplatky, neviem. Tí, čo majú každý mesiac prekročené maximum, už majú splnené aj ročné.

Vlani som im poslala nedokončené zúčtovanie a nik ma nekontaktoval. Bola som ticho, lebo všetci v robote doplácali. Tohto roku mi zúčtovanie kontrolovala v poisťovni, ale sama hneď povedala len "ide teda o rok 2006" a o rok 2005 sa nezaujímala.
Preplatky môžu vzniknúť napr. u dôchodcov, študentov a pod. s nížkym príjmom a na druhej strane u ľudí, kotrí majú viac činností súbežne(zamestnania, SZČO), z ktorých platili preddavky v úhrne viac ako z maxima.