ZuzanaP
08.02.05,12:01
Zálohujete niekto účtovníctvo ALFY na CD-disky?

Mám s tým problém, keď si účtovníctvo uložím na CD a potom si ho chcem v práci otvoriť, otvára mi to, čo mám uložené na pevnom disku v robote.

Účtujem v rovnakom programe doma aj v práci!

Asi nie som taký technický typ, aby som to zvládla, preto prosím o radu.

Ďakujem;)
Paula
08.02.05,11:44
Mne poradili múdrejší - zálohovať je dobré na inom, než vlastnom počítači.
ANNA
08.02.05,11:54
Na vlastnej koži som pocítila dôležitosť archivácie. Osobne archivujem tak, archivujem na druhý disk. Pravidelne celý disk kopírujem za zálohový disk. Ten program sa dá vlastne spustiť zo zálohy. Pár krát sa mi to vyplatilo. Už sa mi stalo, že som sa vrátila na program zo zálohy a dohrala som len posledné doklady. Vyšlo ma to lacnejšie ako volať programátora na zásah. Na disketu by som asi nearchivovala - nie sú spoľahlivé.
ZuzanaP
08.02.05,12:03
Ďakujem. Mne to nejde spustiť z CD, na ktoré som to zálohovala. Disketám neverím ani ja, málo dát sa tam zmestí.

Môžete mi prosím niekto presne opísať, ako zálohujete?
Asi po lopate to pochopím lepšie.
Hlinkovx
08.02.05,12:21
Zuzka..nemám alfu...
ale každý program je urobený tak..aby načítaval veci z disku..takže automaticky a logicky ti načíta údaje..ktoré máš na disku.. a nie na CD...
neviem..ako to funguje pri alfe...
mám pohodu..ale mám to urobené takto..
aj v robote aj doma mám založené tie isté firmy....a vlastne už len načítavam zálohy z CD...
ale je dobré..aby si tú zálohu predtým mala skopírovanú z CD na disk..a dala obnovu resp. načítanie zálohy.../to kvôli tomu..pretože keď napáliš na CD -čko zálohu..tak záloha bude mať atribút iba na čítanie..a nie na zapisovanie/archívny//
Chápeš ma??
UCET
08.02.05,15:51
Zálohujete niekto účtovníctvo ALFY na CD-disky?

Mám s tým problém, keď si účtovníctvo uložím na CD a potom si ho chcem v práci otvoriť, otvára mi to, čo mám uložené na pevnom disku v robote.

Účtujem v rovnakom programe doma aj v práci!

Asi nie som taký technický typ, aby som to zvládla, preto prosím o radu.

Ďakujem;)
podla mna je to jedno z najlepsich rieseni zalohovat na CD. V alfe to funguje nasledovne zalohu si spravis niekde na disk a potom ten archivacny subor napalis na CD. Predpokladam ze tak to robis aj ty. Potom prides na druhy PC a najlepsie je ten archivacny subor z CD opat nahrat na disk daneho PC a potom spravis priamo cez ALFU obnov zo zalohy a najdes archivacny subor na disku a obnovis on ti to co mas na disku v alfe vymaze a obnovi ti to co si na disk nakopiroval z CD. dufam ze som to napisal zrozumitelne lebo uz som dost unaveny. pekny vecer;)
beap
13.02.05,07:38
Ahoj.

Ja pracujem v ALFE. Ak chceš obnoviť zálohu z CD musíš prejsť na INÉ a ručne zadať napr. D:\ ( alebo iné podľa toho z čoho spúšťaš CD ).
Heni
13.02.05,09:15
ja rozmýšľam o zálohovaní na USB-kľúč, to sa mi vidí najjednoduchšie...
ZuzanaP
14.02.05,09:41
Ďakujem všetkým múdrym hlavičkám. Vyskúšam a dám vedieť!!!
mcsnh
14.02.05,13:47
Súbory, ktoré boli napálené na CD a opätovne nahrané do PC na pevný disk, sú spravidla označené príznakom ( atribútom ) "Len na čítanie", takže po obnove zo zálohy nastane obvykle problém so zápisom do týchto súborov ( prejavuje sa to absolútne nelogickými a absurdnými chybovými hláseniami). Treba pred obnovením zo zálohy u týchto súborov zmeniť príznaky ( atribúty ) tak, aby sa do nich dalo zapisovať. Robí sa to iným programom, najlepšie Windows Commander alebo pod.
Hlinkovx
14.02.05,13:57
ja rozmýšľam o zálohovaní na USB-kľúč, to sa mi vidí najjednoduchšie...Na usb kľúč je najlepšie podľa mňa zálohovať..nemenia sa pri tom totiž atribúty...takže aj nie práve nadšenec pre PC s tým nemá žiadne problémy...a rozhodne je to lepší spôsob ako disketa :o a osobne si myslím aj ako CD..
Využívam usb kľúč už asi 2 roky doteraz som s tým nemala žiadny problém..ODPORÚČAM..zálohy účta si robím na kľúč každý deň, takže či už si to načítam v práci alebo doma...nie sú s tým žiadne problémy
UCET
14.02.05,14:37
Na usb kľúč je najlepšie podľa mňa zálohovať..nemenia sa pri tom totiž atribúty...takže aj nie práve nadšenec pre PC s tým nemá žiadne problémy...a rozhodne je to lepší spôsob ako disketa :o a osobne si myslím aj ako CD..
Využívam usb kľúč už asi 2 roky doteraz som s tým nemala žiadny problém..ODPORÚČAM..zálohy účta si robím na kľúč každý deň, takže či už si to načítam v práci alebo doma...nie sú s tým žiadne problémy
absolutne sa pridavam zalaha na USB je to najlepsie len obcas treba ja CD ktore mas niekde zalozene v skrinke lebo predpokladam ze USB budes pouzivat a nosit ho zo sebou a ked sa niekam strati tak zaloha je fuc ale zo skrinky vytiahnes CD:)
lenkak
14.02.05,16:15
Mám zálohu v práci na HDD, z HDD si spravím zálohu na CD-RW (aby som si mohla stále dorobiť aktuálne zálohy -INCD, trvá to asi 30 sekúnd), u šéfa v notebooku, ktorú si prenesiem cez USB kľúč, pričom program mám zaheslovaný a veselo si tlačím na jeho laserovej tlačiarni, a pritom si ešte stíhať kliknúť na Poradu a samozrejme doma v mojom PC, kde mám aj celý program. Raz som už totiž prišla o Harddisk, poškodil sa a mala som jediné šťastie, že som mala zálohu - program na notebooku a zálohové súbory na diskete, vtedy som ešte nemala v PC napaľovačku, aby som si zálohy robila cez CD.
Manual
14.02.05,16:28
Súhlasím s Lenkou, mne zhorel HDD na PC starom 4 mesiace, vymenili mi ho ako v záruke ale data boli fuč. Všetko som si dával na USB klúč každý deň, niedeky aj po každej vystavenej Fa. Veď je tam stále napojený, stačí len kliknúť
Pekný večer...
UCET
15.02.05,06:30
Súhlasím s Lenkou, mne zhorel HDD na PC starom 4 mesiace, vymenili mi ho ako v záruke ale data boli fuč. Všetko som si dával na USB klúč každý deň, niedeky aj po každej vystavenej Fa. Veď je tam stále napojený, stačí len kliknúť
Pekný večer...
presne tak radsej niekedy je dobre mat aj tri zalohy.
amater
16.02.05,18:18
Suhlasim, ze 2-3 zalohy neuskodia. Na USB kluc sa da (naistalovat) aj cele ucto ako na HDD a ak ho prenasas ako macka mlade raz domov raz do prace mas ho stale aktualne. Strcis kluc, klines na ikonu a pokracujes kde si skoncil.
Fany
31.03.10,06:45
A čo externý záložný disk? Mne sa to vidí lepšie, hlavne preto, že sa tam toho zmestí omnoho viac, ako na usb.

Mám ale jednu otázku:
Ak by som si chcela všetko z PU vytlačiť papierovo, teda všetko, čo by mohli daňováci kontrolovať, čo všetko by to malo byť? Predpokladám že hlavne peňažný denník, evidencie faktúr... ale aj Hlavnú knihu, Analytickú evidenciu...?