marcelaStanakova
08.02.05,12:07
Mám taký problém. Až teraz v januári keď, som preverovala jedného zamestnanca som zistila, že nemal nárok na daňový bonus pretože si ho uplatnila za to isté obdobie jeho žena.Čo teraz s tým jedná sa o celý minulý rok.Treba prerobiť výplaty, alebo stačí vyrovnať daň v ročnom zúčtovaní, keď sa niekomu stal taký prípad nech mi napíše ako postupoval.
Ďakujem!
S21
08.02.05,11:11
ja by som to vyrovnala v rocnom zuctovani, bude mat nedoplatok, asi nebude nadseny, ale co uz, mal ti dat vediet
Paula
08.02.05,11:15
Nič neprerábať.... Mala som prípad (vtedy to bola síce tá úľava na dani). Poslala som na DÚ oznámenie, že sme dotyčnému v mesiacoch 1,2,3.... nedobre urobili o toľko, toľko..... - tabuľku som proste napísala. V ten istý deň zamestnávateľ úhrnnú sumu na DÚ odviedol. Zamestnanec túto sumu vrátil zamestnávateľovi v hotovosti. To by som urobila aj teraz. V celkovom prehľade za rok 2005 (teda až v r.2006) by som tú sumu uviedla v celkovom prehľade na 2.strane do r.4 - nedoplatky na dani za predchádzajúce zdaňovacie obdobie.
Livia2
08.02.05,13:26
Tiež mám rovnaký prípad a prikláňam sa k názoru, že mu to vyrovnám teraz v ročnom zúčtovaní, zamestnanec bude mať nedoplatok.
marcelaStanakova
08.02.05,14:44
Ďakujem za odpovede ale neviem ako to mám potom zaznačiť v hlásení za rok 2004 aké preddavky tam uvediem zo zahrnutým bonusom alebo bez neho.