wagner
25.06.07,13:30
Mám problém s tlačiarňou HP Deskjet 3920 - vymieňala som náplň a odvtedy stále iba bliká. Neraguje na nič. Počítač nesignalizuje žiadnu chybu tlačiarne ani náplne. V čom môže byť problém? Poradte prosím:confused:
IVEB
25.06.07,12:09
Menila si celú náplň / teda cartrige/ alebo si ju len doplňala farbou?
Chobot
25.06.07,12:57
Mám problém s tlačiarňou HP Deskjet 3920 - vymieňala som náplň a odvtedy stále iba bliká. Neraguje na nič. Počítač nesignalizuje žiadnu chybu tlačiarne ani náplne. V čom môže byť problém? Poradte prosím:confused:

A čo takto nakuknúť do užívateľskej príručky?:rolleyes:

Ak ju nemáš, máš ju v prílohe.

Tam máš popísané možnosti, čo jej môže vadiť. Ak bliká, buď to môže byť zaseknutý papier, chýbajúci papier, zle zatvorený kryt alebo problémy s kazetou.

Akú cartrigde si tam dala? Bol to originál? Dala si ju tam správne podľa návodu?
wagner
25.06.07,13:29
Menila som iba čiernu náplň tak, že som ju dopĺňala atramentovou náplňou. Možno to otvorenie pre tlačiareň bolo pridlhé ale keby to robila náplň tak by to signalizoval počítač. Teraz som podľa návodu čo si mi poslal vybrala náplň, čo som menila a prestatla blikať. Myslíš. že som tú náplň zle naplnila alebo v čom môže byť problém? Ďakujem sa návod a za radu, idem to skúmať a uvidím čo z toho bude.
Chobot
25.06.07,13:35
Menila som iba čiernu náplň tak, že som ju dopĺňala atramentovou náplňou. Možno to otvorenie pre tlačiareň bolo pridlhé ale keby to robila náplň tak by to signalizoval počítač. Teraz som podľa návodu čo si mi poslal vybrala náplň, čo som menila a prestatla blikať. Myslíš. že som tú náplň zle naplnila alebo v čom môže byť problém? Ďakujem sa návod a za radu, idem to skúmať a uvidím čo z toho bude.

Možno si poškodila pri naplňovaní cartridge. Ak sa to nepodarí rozbehať. lepšie bude radšej investovať do neovej cartridge a nie plniť svojpomocne atrament. Netreba kupovať drahú značkovú cartridge, na trhu sú aj neznačkové (a tiež dobré) za lacnejší peniaz. Napríklad v tejto firme majú pre ten tvoj model čiernu náplň už za 290,- SKK, farebnú za 300,-:

http://www.goset.sk/produkty.php?id=vyber&kod_id=AKGP&firma_id=HP

P.S.: Pozerám, že ani originálne nie sú až tak drahé (niečo cez 420,- SKK/čb a 470,-/far. ). Takže naozaj nemá význam riskovať a experimentovať so samonapĺňaním.
wagner
25.06.07,13:39
Ďakujem, veľmi si mi pomohol. Už som nevedela čo s tým, teraz frčím na jednej náplni. Zatiaľ mi to stačí. Ešte raz, vrelá vďaka. Určite si kúpim radšej náplne ako ich plniť doma.
misoft
09.07.07,22:32
Ja tiež dopĺňam farbu do HP 3920. Jediné, čo už nevykonáva táto tlačiareň, je ukazovanie množstva náplne,ale to je logické, pretože sa už jedná o staré cartridge, čiže mi bude ukazovať, že sú prázdne. Ale tlačiareň tlačí bez problémov, reaguje na príkaz Tlač samozapnutím. Vypínať ju musím sám.