liebling
25.06.07,13:30
Otec má na chate remosku a ja by som mu chcela spraviť radosť tým,že by som v nej niečo "ukuchtila". Potešili by ma hlavne recepty na sladké koláče.Samozrejme uvítam aj nejaké tipy,na čo si je treba pri pečení či varení dávať pozor.
wagner
25.06.07,14:00
Ja som tiež v nedávnej minulosti všetko piekla iba v remoske. Aj zákusky, len množstvo cesta treba odhadnúť na veľkosť remosky.Väčšinou dávku cesta treba rozdeliť na polovicu - to závisí od veľkosti remosky. Hoci mám el. teplovzdušnú rúru, kurča stále pečiem v remoske. Treba ho piecť z opačnej strany - najprv od chrbta a potom otočiť z prednej časti. Najprv kurča iba potriem olejom, posypem grilovacím korením ( od Vitany) a dám piecť. Podlievam vodou až keď sa už pečie - teda keď je horúce. Tiež som tam piekla jablkové štrúdle, orechové zákusky apod. Nevidím rozdiel medzi el. rúrou a remoskou. Čo tak kokosový rez: 1 margarín (hera, palmarín, visa) 2 šálky kryšt. cukru, 1 šálku vody, 2 lyžice kakaa. Všetko spolu dáme do kastrólika povariť asi 4 minúty. Z uvarenej zmesi odoberieme 1 šálku a zvyšok necháme vychladnúť za občasného premiešania. Po vychladnutí pridáme 4 žltky, 2 šálky polohrubej múky, 3/4 prášku do pečiva a zo 4 bielkov sneh. Vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy a dáme piecť. Po upečení na povrch vylejeme obsah šálky a husto posypeme kokosom. Remosku môžeš zapnúť skôr - vrchnák položiť na nehorľavú podložku aby sa koláč začal piecť hneď.