Zoltán Kovács
25.06.07,13:55
Ahojte poraďáci! Prosím poraďte!

Možno, že som moju otázku nezaradil do správnej témy, ale podľa mňa to má dočinenia s BOZP.
Som rozčulený. V prenajatých priestoroch, kde mám kanceláriu upratovačka, ktorú platí majiteľ budovi, pravideľne upratuje počas pracovnej doby, teda v rozmedzí od 8.00 do 16.00. Teraz sa mi stalo, že som sa vy......
Existuje nejaký predpis z oblasti BOZP, ktorý určuje ako a kedy by sa malo upratovať? Totiž nestalo sa to prvý krát, že sa to stalo, a veru už aj mojmu klientovi sa to stalo. Keď dávame stažnosť majiteľovi, tak jeho odpoveď je, že aby sme chodili opatrnejšie, keď sa upratuje.
Upratovačka totiž funguje systémom "čo je mokré, to je čisté". Asi 300 m2 je schopná poumývať za 10-15 minút.
Zoltán Kovács
25.06.07,18:22
posúvam.......
Chobot
26.06.07,06:59
Ahojte poraďáci! Prosím poraďte!

Možno, že som moju otázku nezaradil do správnej témy, ale podľa mňa to má dočinenia s BOZP.
Som rozčulený. V prenajatých priestoroch, kde mám kanceláriu upratovačka, ktorú platí majiteľ budovi, pravideľne upratuje počas pracovnej doby, teda v rozmedzí od 8.00 do 16.00. Teraz sa mi stalo, že som sa vy......
Existuje nejaký predpis z oblasti BOZP, ktorý určuje ako a kedy by sa malo upratovať? Totiž nestalo sa to prvý krát, že sa to stalo, a veru už aj mojmu klientovi sa to stalo. Keď dávame stažnosť majiteľovi, tak jeho odpoveď je, že aby sme chodili opatrnejšie, keď sa upratuje.
Upratovačka totiž funguje systémom "čo je mokré, to je čisté". Asi 300 m2 je schopná poumývať za 10-15 minút.

Nuž neviem, ale zdá sa mi to za vlasy pritiahnuté, aby nejaký predpis, zákon alebo smernica nariaďovali, ako a kedy má byť upratované. Myslím, že nikto mu nezakáže upratovať aj počas prevádzkovej doby. Rovnako aj v hypermarketoch alebo aj v napr. v McDonalde upratujú priebežne a nikomu nenapadne sťažovať si na to. Aj v našej budove (kde sme v prenájme) sa na schodišti a v hlae upratuje aj cez deň, aj na mokro. Asi naozaj budete musieť chodiť opatrne :rolleyes: .

Treba to skúsiť vyriešiť dohodou. Nepoznám žiadne legislatívne páky na vyriešenei tohto problému.
willma
26.06.07,10:19
Ja len doplním, že upratovačka musí mať prenosnú tabuľu, na ktorej je upozornenie o šmykľavom povrchu
Zoltán Kovács
27.06.07,07:05
Ďakujem za reakcie.
sta
27.06.07,08:00
Ahojte poraďáci! Prosím poraďte!

Možno, že som moju otázku nezaradil do správnej témy, ale podľa mňa to má dočinenia s BOZP.
Som rozčulený. V prenajatých priestoroch, kde mám kanceláriu upratovačka, ktorú platí majiteľ budovi, pravideľne upratuje počas pracovnej doby, teda v rozmedzí od 8.00 do 16.00. Teraz sa mi stalo, že som sa vy......
Existuje nejaký predpis z oblasti BOZP, ktorý určuje ako a kedy by sa malo upratovať? Totiž nestalo sa to prvý krát, že sa to stalo, a veru už aj mojmu klientovi sa to stalo. Keď dávame stažnosť majiteľovi, tak jeho odpoveď je, že aby sme chodili opatrnejšie, keď sa upratuje.
Upratovačka totiž funguje systémom "čo je mokré, to je čisté". Asi 300 m2 je schopná poumývať za 10-15 minút.

Napísala by som písomnú sťažnosť majiteľovi budovy. Asi nedosiahneš, aby sa upratovalo mimo pracovnej doby, ale aspoň aby upratovačka nemáčala podlahy zbytočne na mokro a keď už inak nevie, nech na to upozorní napr. už spomínanou tabuľou. Tiež by som tam spomenula niečo v tom zmysle, že v prípade že sa niekto zraní z dôvodu šmykľavej podlahy (ak na to neupozornia) tak bude za to zodpovedný majiteľ budovy.