zuzkadzugi
25.06.07,14:03
Čaute poráďáci,

prosím Vás, mám zamestnankyňu, ktorá je od 28.12.2006 na materskej dovolenke, 12.7.2007 sa jej MD končí a od 13.7.2007 začína RD. Začiatok MD 28.12.2006 som nahlásila do SP na RLFO zamestnanca s tým, že som uviedla iba do kolonky "dátum začiatku MD,RD" dátum 28.12.2006. Do zdravotnej poisťovne som dala kód "fyzická osoba, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné alebo materské podľa osobitného predpisu".

Teraz pošlem do ZP od 13.7.2007 pod kódom "fyzická osoba, ktorá poberá rodičovský príspevok" ?
A do SP ako? Mám dať dátum vzniku prerušenia 13.7., dôvod 6? Ale predsa SP sa prerušilo už 28.12.2007. Neviem ako to mám vyplniť.

Vopred ďakujem

Zuzana
jankasm
26.06.07,04:43
Čaute poráďáci,

prosím Vás, mám zamestnankyňu, ktorá je od 28.12.2006 na materskej dovolenke, 12.7.2007 sa jej MD končí a od 13.7.2007 začína RD. Začiatok MD 28.12.2006 som nahlásila do SP na RLFO zamestnanca s tým, že som uviedla iba do kolonky "dátum začiatku MD,RD" dátum 28.12.2006. Do zdravotnej poisťovne som dala kód "fyzická osoba, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné alebo materské podľa osobitného predpisu".

Teraz pošlem do ZP od 13.7.2007 pod kódom "fyzická osoba, ktorá poberá rodičovský príspevok" ?
A do SP ako? Mám dať dátum vzniku prerušenia 13.7., dôvod 6? Ale predsa SP sa prerušilo už 28.12.2007. Neviem ako to mám vyplniť.

Vopred ďakujem

Zuzana

Na ZP presne tak ako píšeš, akurát musíš urobiť dva zápisy - jeden dáš ukončenie MD, pod kódom, pod ktorým si nahlásila začiatok MD, a druhý zápis bude začiatok a kód osoby poberajúcej rodičovský príspevok.
Na SP treba zase na RLFO nahlásiť ukončenie MD a na druhom RLFO začiatok prerušenia, dôvod prerušenia som neuvádzala. Myslím, že začiatok RD už nie je potrebné hlásiť, tetuška na našej SP mi tvrdila, že stačí prerušenie.
Ešte doplním, že nie je pravda že poistenie sa jej prerušilo už 28.12.2007, vtedy nastúpila na MD a počas MD poistné platí štát. Prerušenie začína až nástupom na RD. ;)
Mirka D
26.06.07,05:18
Ja mám k tomuto ešte jednu otázku:
zamestnávateľ je povinný tzv. držať miesto zamestnankyni, len pokým je na MD. Čo v prípade, ak chce nastúpiť až po RD? Môže jej dať zamestnávateľ výpoveď (v tom prípade platí 2, príp.3 mesačná výp.doba, resp. odstupné?)? A môže jej preplatiť nevyčerpanú dovolenku?
Tweety
26.06.07,05:22
Ja mám k tomuto ešte jednu otázku:
zamestnávateľ je povinný tzv. držať miesto zamestnankyni, len pokým je na MD. Čo v prípade, ak chce nastúpiť až po RD? Môže jej dať zamestnávateľ výpoveď (v tom prípade platí 2, príp.3 mesačná výp.doba, resp. odstupné?)? A môže jej preplatiť nevyčerpanú dovolenku?
Áno, je povinný držať pôv. miesto iba pri návrate z MD, pri návrate z RD takú povinnosť nemá. Ak pre ňu nemá miesto, môže jej dať výpoveď z organiz. dôvodov podľa§ 63 odst.1-3., s nárokom na odstupné, len ak zamestnankyňa skončí PP pred začiatkom VD.( požiada o skončenie)