sybila3
25.06.07,16:53
Ahojte, chcem si kúpiť notebook, vedel by mi niekto poradiť, ktorý je lepší, mám ponuku na ASUS F3JR APO75 T2350 1024MG 120G VGA alebo TOSHIBA Satellite Pro A 120-189? Dík
sybila3
26.06.07,06:25
nevie mi nikto poradiť, tak díky......
M&G
26.06.07,06:46
Ja mám notebook ASUS a je dobrý .. s Toshibou bohužiaľ skúsenosti nemám
horka
26.06.07,06:48
treba sa orientovat aj podla moznosti servisu. Ja som mala toshibu a nevedeli mi ani opravit kabel na napajanie, ze uz mam stary notebook (3 rocny) a ze na ten uz kable nemaju. Chalan od nas mi to spravil za pol hodiny.
M&G
26.06.07,06:51
myslím, že ani niektoré HP notebooky nie sú zlé ... a určite možnosť servisu je dosť veľká
sybila3
26.06.07,07:01
A myslíte, že je to lepšie ako PC?
M&G
26.06.07,07:04
Pokiaľ pracuješ aj mimo kancelárie, alebo domu, tak určite. Ale rátaj s tým, že ak sa ti pokazí notebook, náhradné súčiastky sú drahšie ako na pc. Ak to má byť len na domáce využitie, tak by som určite uprednostnila pc
ryja
26.06.07,07:16
ja mám Toshiba Satelite, ale č. neviem pol roka, zatiaľ som spokojná, pred jeho kúpou som si nechala poradiť, a práve mi bola odporučená Toshiba
Braňo
26.06.07,07:17
Sibyla, skús napísať aký máš budget na notebook a čo na ňom budeš robiť.
Chobot
26.06.07,08:24
Ahojte, chcem si kúpiť notebook, vedel by mi niekto poradiť, ktorý je lepší, mám ponuku na ASUS F3JR APO75 T2350 1024MG 120G VGA alebo TOSHIBA Satellite Pro A 120-189? Dík

Pýtaš sa, ktorú značku si vybrať, či ide ti o výber z tých dvoch konkrétnych modelov?

Ak vyberáš len z tých dvoch modelov, tak musíš uviesť, či je pre teba podstatná cena. Lebo tá Toshiba je síce lacnejšia, ale ten Asus je zase technicky lepší (napr. samostatná graf. karta, samostatná graf. pamäť - nie zdieľaná ako u Tosh., viac USB portov, podpora čitania viacerých typov pam. kariet, FireWire port, vstavaná kamera, o 50% väčší HDD,...).

Takže ak ti nevadí investovať o cca 5 tisíc viac, kúp ten Asus. Ale tiež je dôležité, na aký účel to chceš využívať.
zuhl
26.06.07,08:32
Ja mám iba Acer a neviem si ho vynachváliť.
Lumila
26.06.07,10:10
Teším sa, že máš dobré skúsenosti s ACEROM. Mne vydržal bez porúch rok a po roku nastali problémy so servisom.
sybila3
21.07.07,09:27
Kupila som si ASUS, je tam nainštalovaný aj Windows Vista, ale neviem, čo ďalej s tým, ako sa napojím na internet cez ruter bezkáblovo, alebo si musím niekoho zavolať aby mi to nastavil?
Orim
21.07.07,20:31
Kupila som si ASUS, je tam nainštalovaný aj Windows Vista, ale neviem, čo ďalej s tým, ako sa napojím na internet cez ruter bezkáblovo, alebo si musím niekoho zavolať aby mi to nastavil?

Určite si tam k tomu dostala aj nastavenia. Skús si to poriadne prečítať niečo by tam malo byť. Nastavíš najprv ruter a potom by sa to malo automaticky pripojiť. Cez explorer alebo iný prehliadač nastavíš príslušnú IP adresu. Obvykle by tam mala byť adresa http://192.168.1.1.
Vyskočí ti popup okno je tam obvykle len meno zadáš ho, potom heslo odklikneš to nebýva tam heslo. Potom nastavíš ruter podľa pokynov a malo by to fungovať.
Je to tak zhruba popísané.
Ak ti to nepôjde radšej si niekoho zavolaj. :)
sybila3
22.07.07,11:33
Máš pravdu, zavolám si. A Excel a word si budem musieť kúpiť k tomu, dá sa to niekde objednať cez internet? dík
Orim
22.07.07,19:48
Open Office si nepozrela je grátis a určite splní tvoje potreby a dajú sa v tom čítať aj excelovské a wordovské súbory.
sybila3
24.07.07,21:35
Už som si ho aj stiahla, je dobrý. Celkom sa mi páči. Chcem si kúpiť multifunkčné zariadenie, ale by ma zaujímalo,či ked je tam fax-tlačiareň-kopírka-scaner, či sa z toho dá aj telefonovať, alebo je to len fax, alebo poprípade či by mi niekto vedel odporučiť také všetko v jednom a podľa možnosti aby sa dalo napájať bezkáblovo. díky
Orim
25.07.07,21:28
Ak je tam fax mohol by v tom byť aj telefon ale to by ti mali povedať predajcovia. A aj s tým bezdrôtovým pripojením by mohli pomôcť.
Ale to vieš nie všetci tomu rozumejú a tak niekedy ani nevedia čo predávajú.
Orim
26.07.07,14:16
Je tu problém s telefonom. To ostatné by šlo. Mám tu jednu ponuku údajne akcia na PH Photosmart C6180 za 6990.-Sk - koncová cena s DPH. Je to bez telefonu, ale pripojenie by malo byť bezkáblové.
HP OFFCE JET 4355 - okolo 4800.- Sk s DPH.
sybila3
27.07.07,07:16
To HP-čko som už pozerala, len sa mi jedná, aby sa z toho dalo aj telefonovať, nie len fax, viem že je tam aj kopírka, tlačiaren aj scaner.
Orim
27.07.07,18:58
Bohužial to asi nepojde, S tým telefonom bude asi problém. Pri klasickom faxe to ide ale toto 5 v 1 asi bude ťažšie zohnať.
sybila3
28.07.07,06:31
No to by som asi moc chcela, že?
Orim
28.07.07,22:22
to ano :D :)
urbarhybe
08.08.07,10:42
mno ja som sa osobne nestretol zo zariadenim 5 in 1,,,
a zda sa mi trosku luxus to bezdrotove pripojenie,,,teda neviem v akych podmienkach bude toto zariadenie pouzite,,,,
sybila3
04.12.07,11:26
Vraciam sa znova k téme, či by mi vedel niekto odporučiť, no zistila som, že to bude lepšie bez slúchadla, ale potrebovala by som zariadenie aby bolo napojené na notebook bezkáblovo alebo cez USB, lebo teraz stále prepájam kábel z veľkého počítača a pripájam na notebook a plazím sa po zemi a som počula, že potom k tomu zariadeniu sa dá pripojiť aj telefonny aparát. Prosila by som nejakého odborníka, čo by mi nejaké odporučil, ďakujem.
besnavila
04.12.07,11:49
Ahojte, chcem si kúpiť notebook, vedel by mi niekto poradiť, ktorý je lepší, mám ponuku na ASUS F3JR APO75 T2350 1024MG 120G VGA alebo TOSHIBA Satellite Pro A 120-189? Dík
ahoj,ja mam Hp a som spokojna,asus mi pride trosku velky a hruby,je pravda ze je to aj vybavenim,ale je to taka nevzhladna tehla.....ale podla mna dnes je trh taky presyteny notbookmi,ze si v pohode mozes vybrat aj podla ceny aj podla vzhladu...
Najka
05.06.08,06:32
Ahojte, prave som pozerala na datarte notebook ASUS F3JR-AP 180 za 16490,-s DPH. Ma s nim niekto skusenosti? Potrebujem ho na bezne kanc.prace + ucto.
Najka
09.06.08,06:36
Nikto sa neozve?
chlap
09.06.08,06:45
Ahojte, prave som pozerala na datarte notebook ASUS F3JR-AP 180 za 16490,-s DPH. Ma s nim niekto skusenosti? Potrebujem ho na bezne kanc.prace + ucto.

Na to, čo potrebuješ, stačí - a to aj s dostatočnou rezervou.
Achy
18.07.08,04:58
Neviem ci si sa uz rozhodla, ale ja osobne by som uz na taketo ucely volil 17" notebooky. Uz len to vypisovanie cisiel dokaze pri pisani na notebooku prinutit ludi, aby si kupili nieco s numerickymi klavesami k tomu, ci uz externu klavesnicu, alebo len numericky blok externy. 17" notebooky maju klavesnicu aj s numerickou castou vo vacsine, no lespie je informovat sa o tom priamo v obchode.
Samozrejme, toto je pripad, ked chceme pouzit notebook ako nahradu desktopu a premiestnujeme sa autom. :)
Ich cena zacina na hranici 18 000 Sk u znacky Asus.
valfig
27.07.08,14:49
Ja mám iba Acer a neviem si ho vynachváliť.
Ja som zasa počula že Acer-y sa veľmi rýchlo kazia... Čo je na tom pravda? Syn si totiž chce kúpiť notebook na výšku a sused nam odporúča tie Acer-y ale neviem či mu mám veriť:)
arizona
27.07.08,15:16
Máme doma dva asusy 5-ky a sme spokojní.Sú elegantné a dostačujúce. Výhodou je 5 "zásuviek" na USB pripojenie(dostatočne od seba vzdialené),rozumne rozmiestnené.
V práci mám HP. Má iba dve "zásuvky" na USB,veľmi blízko pri sebe,čo je problém.( 1myš,1 tlačiaren, 1 mob.pripojenie,občas USB kľúč).Takže prepínam káble,čo ma dosť zaťažuje a obmedzuje.
Šadar
28.07.08,11:35
Ja som zasa počula že Acer-y sa veľmi rýchlo kazia... Čo je na tom pravda? Syn si totiž chce kúpiť notebook na výšku a sused nam odporúča tie Acer-y ale neviem či mu mám veriť:)

Ja osobne mam este aj Acer, vela ludi ma od neho odhovaralo, ale mam ho uz asi 7 rokov, vtedy ma stal nehorazne peniaze, ale na ucto mi stale staci a fachci bez chyby....