Kikuša
25.06.07,18:20
Robím akurát mzdy v MRP WIN a nahodila som si novú zamestnankyňu, ale tá poberá starobný dôchodok a mne tam vypočítava nemocenske , invalidné aj poistenie v nezamestnanosti. Môžte mi niekto poradiť, kde si to nadstavím
Monika Kováčová
25.06.07,16:35
Pracovné pomery, otvoríš konkr. prac. pomer, karta Mzdové údaje, invalidita, Dôchodok, vyber starobný.
zsazsula
25.06.07,16:39
keď zadávaš zamestnancovi pracovný pomer a pri výbere poistnom si to upravíš
Kikuša
25.06.07,16:50
to som zadala, že je starobný dôchodca, ale aj tak mi vypočítal odvody.
Kikuša
25.06.07,16:56
som v pracovných pomeroch dala som sa na POISTNE , tam som si tukla na nemocenske poistenie a odfajkla som si poistne org. a poistne za zamestnanca som zmenila na 0 a dalo mi že je to nedefinované. Je to správne?
zsazsula
25.06.07,16:59
som v pracovných pomeroch dala som sa na POISTNE , tam som si tukla na nemocenske poistenie a odfajkla som si poistne org. a poistne za zamestnanca som zmenila na 0 a dalo mi že je to nedefinované. Je to správne? áno aj ja to mám tak :)
lenkak
25.06.07,18:47
keď je niečo nedefinované, vtedy takýto riadok mrp ignoruje. Aj to je spôsob.
fizzy
04.07.07,06:59
Zdravim,
prosim vas, robim prvykrat mzdy v MRP, a mam nejake problemiky...
Chcel by som vas poprosit ako zadat kompletne novu poistovnu, neviem ci som to urobil spravne..hlavne cisla uctov aby mi to hned aj hodilo do "Prikazu na uhradu"
A ako spravim aby mi hodilo parametre na vypocet odvodov do ZP s jednej positovne aj na druhu?
Dakujem za hocijaku radu ;)
Antonia1
04.07.07,07:39
Zdravim,
prosim vas, robim prvykrat mzdy v MRP, a mam nejake problemiky...
Chcel by som vas poprosit ako zadat kompletne novu poistovnu, neviem ci som to urobil spravne..hlavne cisla uctov aby mi to hned aj hodilo do "Prikazu na uhradu"
A ako spravim aby mi hodilo parametre na vypocet odvodov do ZP s jednej positovne aj na druhu?
Dakujem za hocijaku radu ;)
čiselníky/práca so mzdovým číselníkom/poistné/agenda/pridať alebo Insert
v okne pridanie položky uviesť názov zdravotnej poisťovne, nastavíť podtyp položky zdravotné poistenie a zaškrtnúť políčko započítať do ceny práce. Políčko Individuálne nastavenie ponecháť vypnuté tým sa zabezpečí prebratie parametrov pre výpočet z preddefinovanej položky mzdového číselníka č.803 VŠZP.
Ďalej nastaviť údaje ako účet a kod banky zdravotnej poisťovne a symboly platby pre odvádzanie poistného.
Údaje poisťovňe hlavne nastaviť kód zdravotnej poisťovne, číslo pobočky a číslo platiteľa poistného. Tieto údaje sú potrebné pre vystavenie mesačného výkazu
fizzy
04.07.07,08:27
dakujem Antonia,
a mam este dalsiu otazku:
zrazky zo mzdy na stravne su v polozkach "zrazky po zdaneni", vsak?
aspon tam som si ich vytvoril. Je to tak spravne?
Antonia1
04.07.07,08:59
dakujem Antonia,
a mam este dalsiu otazku:
zrazky zo mzdy na stravne su v polozkach "zrazky po zdaneni", vsak?
aspon tam som si ich vytvoril. Je to tak spravne?
Áno ale pozri aj tu:http://www.porada.sk/showpost.php?p=194148&postcount=24
lenkak
04.07.07,17:02
fizzy
11.07.07,08:10
Prosim Vas,
pri stravnych listkoch mam nastavene v mzdovych ciselnikoch takto vzorec:

begin
Vysledok := HodnotaPolozky(0) * 30;
end.

cize "HodnotaPolozky(0)" je pocet odpracovanych dni zamestnanca
Cize k vyplate za mesiac jun odpocitam priplatok za junove stravne listky podla dochadzky v juni.
Takto by som to vyplacal pozadu. Je to aj takto mozne?
Marína
11.07.07,20:15
fizzy
12.07.07,07:22
Prosim Vas o radu,
nahadzuje stare mzdy do MRP a kdesi som asi pochybil. Pri sumarizacii poloziek miezd (rocny) mi vyhadzuje platenie na ZP za organizaciu s nulovou sumou. Prosim neviete mi poradit?
Viem, nieje to nic konkretne ale akosi neviem kde to mozem opravit.
fizzy
12.07.07,07:44
uz som asi nato prisiel, treba ist do Vypocet-Poistne organizacie- a tam dat Vypocitat vsetky poistne, a kazdy mesiac spatne to tak urobit.
Ak sa mylim prosim opravte ma popripade doplnte ak som na nieco zabudol pri spatnom doplnovani miezd do MRP Win.
Diki
Marína
12.07.07,14:47
Pri akejkoľvek úprave, oprave, znovuprepočítaní miezd musíš znova prepočítať aj poistné.
fizzy, klikol si v prísp. č. 14 na príspevok 24 a 25?
SassyW
13.07.07,06:42
Dobry den, prosim Vas vie mi niekto pomoct ako zadat v MRP WIN pracovnikovi PN-ku , teda potrebujem mu vypocitat nahradu prijmu ak nastupil
13.6. a od 16.6. je na PNke. Neviem najst kam to treba zadat.
Dakujem pekne
adinka55
13.07.07,07:06
V prvom rade doporucujem urobit dochadzku.
Potom chod na vystavenie mzdy prislusneho zamestnanca - za Nemoc dni mas tlacitko - po otvoreni ti ukaze zadanie PN. Zadas podla predlohy a spustis vypocet mzdy.
mysimis
13.07.07,07:11
Dochádzku si nerobím cez program. Vo výpočte miezd priamo nahadzujem odpracované dni a PN nahadzujem tak isto ako to uvádza adinka55 vo svojom príspevku.
SassyW
13.07.07,11:08
Dakujem za odpovede, pomohlo mi to :)
Chvastek
13.07.07,11:20
Áno, je to správne.
fizzy
17.07.07,06:47
Pri akejkoľvek úprave, oprave, znovuprepočítaní miezd musíš znova prepočítať aj poistné.
fizzy, klikol si v prísp. č. 14 na príspevok 24 a 25?
ano dakujem
fizzy
14.08.07,10:36
Prosim Vas,
da sa nastavit v MRP WIN mzdy, mzda taka aby cista mzda bola vzdy urcita suma? Ak ano ako to dosiahnem?
Dakujem Vam,
Andyke
14.08.07,10:43
Na celý rok sa nedá nastaviť, lebo niekedy zamestnanec čerpá aj dovolenku.
lenkak
14.08.07,17:00
Takisto aj počet odpracovaných dní nie je každý mesiac rovnaký.
Monika Kováčová
14.08.07,17:02
Ani vymeriavací základ nie je celý rok rovnaký... ani daňový bonus... ani percentá poistného (niekedy)...
fizzy
05.09.07,11:33
Prosim Vas, pri OCR (4dni) v MRP Win noahodit v dochadzke neodpracovane dni alebo dni s OCR?
Dakujem vam
mysimis
05.09.07,12:07
Nahodíš si odpracované dni a potom máš kolónku OČR a tam si vyplníš dni počas ktorých je zamestnanec na OČR.
fizzy
05.09.07,12:33
OK, vteda zamestnavatel neplati ziadnu nahradu mzdy ak sa nemylim, iba SP
Zoltán Kovács
05.09.07,12:36
OK, vteda zamestnavatel neplati ziadnu nahradu mzdy ak sa nemylim, iba SP

Na dni OČR zamestnávateľ neplatí žiadne náhrady a ani odvody.
fizzy
05.09.07,17:30
jasne, to som mal namysli SP socialna poistovna plati.
A ako to je pri OCR dlhsej ako 10 dni?
Zoltán Kovács
05.09.07,17:34
OD 11.dňa OČR pošleš do SP RLFO prerušenie poistenia. Práve dnes som jeden posielal.
martina2006
06.09.07,10:40
V 8/07 zamestnanec zamestnaný na DVP nemal mzdu, do SP sa však
má vo výkaze od 1.9.07 uvádzať aj takýto zamestnanec, ale mne ho do výkazu
v prílohe nevpíše. Platí toto ustanovenie už aj pre mzdy za 8/07 alebo až pre mzdy 9/07.
Ďakujem.
mysimis
06.09.07,11:02
Platí to až od 01.09.2007. Z uvedeného dôvodu ho nemáš vo výkaze za mesiac august 2007.
karcoolka1
06.12.07,12:00
Možno sa to niekto už pýtal, potom prosím o link.
Šéf chce od 1/2008 vyplácať mzdy v EUR z devízového účtu. Aj vypočítať ich chce v EURo.
Môže to? Ako to spravím v MRP?
Zoltán Kovács
06.12.07,12:18
Možno sa to niekto už pýtal, potom prosím o link.
Šéf chce od 1/2008 vyplácať mzdy v EUR z devízového účtu. Aj vypočítať ich chce v EURo.
Môže to? Ako to spravím v MRP?

Potrebuje k tomu mať podpísaný dodatok k prac.zmluvám, od každého zamestnanca. Ak s tým zamestnanec nesúhlasí tak nemôže.
K programu: Samotný program ešte nie je úplne prispôsobený k výpočtu miezd v eurách. Jedine informatívnu hodnotu v eurách čistej mzdy k výplate ti vie zobraziť. A to nasledovne: V hlavnom menu Čísleníky - Kurz EURO (tu budeš zadávať aktuálny kurz). Potom Mzdy - Výstupy - Výplatný listok - Parametre - Informatívna suma v EURO (treba zaškrtnúť, aby sa to zobrazilo v eur na páske).
karcoolka1
06.12.07,12:43
Ďakujem pekne.
Takže ak nebudú chcieť, nemôže ich donútiť. OK.
Ten aktuálny kurz na VP musí byť z dňa, v ktorom sú mzdy vyplatené? A potom tá "informatívna" suma bude uhradená z devízového účtu?
Zoltán Kovács
06.12.07,12:53
Ďakujem pekne.
Takže ak nebudú chcieť, nemôže ich donútiť. OK.
Ten aktuálny kurz na VP musí byť z dňa, v ktorom sú mzdy vyplatené? A potom tá "informatívna" suma bude uhradená z devízového účtu?

Atu vziná ten problém, prečo tá suma je iba informatívna. Zadať kurz sa dá iba na celý mesiac. Teda napr. za november vyberieš kurz k 30.11., ale mzdy sa budú uhrádza napr. 10.12. a tam už máš iný kurz, ktorý môže byť pre zamestnanca nepriaznivý (ak koruna oslabne voči EUR).
Zoltán Kovács
06.12.07,12:57
Ďalšia otázka: Kurz akej banky si vyberieš? V NBS nemá nikto účet, tak tam už stratia zamestnanci. Ak berieš kurz komerčnej banky, kde má zamestnávateľ účet, to tiež nie je spravodlivé, lebo zamestnanci nemusia mať v tej istej banke účet. Ďalej: prepočet Sk na EUR je napr. 30.11, k prevodu dojde 10.12., zamestnanec to má na účte cca o 3 dni. Takže od výpočtu mzdy sa kurz zmenil 3x. A nemusí to byť v ich prospech.
karcoolka1
06.12.07,13:03
Účtujeme v JU. Možem to tak spraviť, že 10.12 ráno zmením kurz "informatívny" a potom pošlem prevodný?
To som si aj ja pomyslela,že zamestnanci budú na tom stratový. Možno s tým nebudú súhlasiť.
Zoltán Kovács
06.12.07,13:07
Účtujeme v JU. Možem to tak spraviť, že 10.12 ráno zmením kurz "informatívny" a potom pošlem prevodný?
To som si aj ja pomyslela,že zamestnanci budú na tom stratový. Možno s tým nebudú súhlasiť.

Môžeš, ale zamestnanci určite nedostanú výplatu tým istým kurzom. Prevod trvá 2-3 dni.
karcoolka1
06.12.07,13:09
Hm. Mne ide o to, aby VP mi sedela s úhradou.
A keby majú mzdy v hotovosti?
Zoltán Kovács
06.12.07,13:11
Hm. Mne ide o to, aby VP mi sedela s úhradou.
A keby majú mzdy v hotovosti?

V hotovosti je to iné. Dostanú toľko eur koľko majú na výplatnom lístku.

P.S. Čo je to VP?
karcoolka1
06.12.07,13:13
Ja používam výraz výplatná páska, nie lístok. Nie je to správne?
Zoltán Kovács
06.12.07,13:28
Ja používam výraz výplatná páska, nie lístok. Nie je to správne?

Nikde nie je striktne dané.
jamis
06.12.07,17:51
V hlavnom menu Čísleníky - Kurz EURO (tu budeš zadávať aktuálny kurz). Potom Mzdy - Výstupy - Výplatný listok - Parametre - Informatívna suma v EURO (treba zaškrtnúť, aby sa to zobrazilo v eur na páske).

Prosím, kde nájdem v Číselníku kurz EURO. Nikde to tam nevidím.
Na výplatných lístkoch sa mi EURO zobrazuje.
Monika Kováčová
06.12.07,18:09
Číselníky, Kurz EURO... verzia 5.01 (001)
jamis
06.12.07,18:13
Práve dnes som stiahla najnovšiu verziu a veruže to tam nikde nevidím, ako je to možné ? Mám verziu 5.01 /001/.
Ešte skúsim poopravovať indexy.
jamis
06.12.07,18:15
A hopla...už to tam mám...To ma aj skorej mohlo napadnúť.
Timcsi
10.12.07,06:43
som v pracovných pomeroch dala som sa na POISTNE , tam som si tukla na nemocenske poistenie a odfajkla som si poistne org. a poistne za zamestnanca som zmenila na 0 a dalo mi že je to nedefinované. Je to správne?

Kde robím chybu: pri zamestnancovi s predčasným star.dôchodkom (PSD) som nastavila v jeho pracovnom pomeri, že je PSD, v POISTNE - nemocenské, invalidné a poistenie v nezamestnanosti - som si prerobila všetko tak ako aj ty píšeš, ale na jeho výplatnej páske sa stále objavuje poistné za organizáciu (len za organizáciu) a to len pri invalidnom p. a pri poistení z nezamestnanosti.
Ale do sumára, do poistného za všetkých zamestnancov (našťastie) sa tieto dva údaje nezapočítavajú.
Maaaria
10.12.07,17:29
Viete mi poradiť ako v programe MRP Win správne zadať u zamestnanca PN, chcem mu vypočítať náhradu mzdy za prvých 10 dní PN, čo platí zamestnávateľ a nejak sa neviem vysomáriť. Už to tu síce bolo raz spomenuté ale ako si tomu nerozumiem. Dochádzku nerobíme v programe ale manuálne vypisujeme. Keď zadám fciu Mzdy zamestnancov, nastavím sa na konkrétneho zamestnanca. Vypíšem počet dni PN a dám výpočet mzdy, tak mi vypočíta iba za odpracované dni. Ale ja potrebujem aj za tých 10dní PN, čo musím ešte vyplniť?????
Zoltán Kovács
10.12.07,17:33
Viete mi poradiť ako v programe MRP Win správne zadať u zamestnanca PN, chcem mu vypočítať náhradu mzdy za prvých 10 dní PN, čo platí zamestnávateľ a nejak sa neviem vysomáriť. Už to tu síce bolo raz spomenuté ale ako si tomu nerozumiem. Dochádzku nerobíme v programe ale manuálne vypisujeme. Keď zadám fciu Mzdy zamestnancov, nastavím sa na konkrétneho zamestnanca. Vypíšem počet dni PN a dám výpočet mzdy, tak mi vypočíta iba za odpracované dni. Ale ja potrebujem aj za tých 10dní PN, čo musím ešte vyplniť?????

Musíš zadať presné trvanie PN od do dátumy.
STRELEC
10.12.07,17:35
Viete mi poradiť ako v programe MRP Win správne zadať u zamestnanca PN, chcem mu vypočítať náhradu mzdy za prvých 10 dní PN, čo platí zamestnávateľ a nejak sa neviem vysomáriť. Už to tu síce bolo raz spomenuté ale ako si tomu nerozumiem. Dochádzku nerobíme v programe ale manuálne vypisujeme. Keď zadám fciu Mzdy zamestnancov, nastavím sa na konkrétneho zamestnanca. Vypíšem počet dni PN a dám výpočet mzdy, tak mi vypočíta iba za odpracované dni. Ale ja potrebujem aj za tých 10dní PN, čo musím ešte vyplniť?????Kde vypíšeš počet dní PN??
Maaaria
10.12.07,17:39
počet dní PN vpíšeš do kolonky Nemoc keď zadáš Výpočet-Mzdy-vybereš zamestnanca.
Ja ale neviem kde zadať obdobie od do trvania PN. Kde to mám hľadať?
STRELEC
10.12.07,17:39
postavím sa na ZC -- enter (resp. dvojklik) -- ikonka Nemoc -- otvorí sa menu Zoznam dávok -- klik na Pridať --- pridáš dátumy PN od-do, číslo kladenky na druhej záložke -- vrátiš sa späť a pokračuješ so mzdou.
OK?

PS: To kde si vypísala dni PN? Veď inak ako je tu vypísané Ťa program nepustí.
STRELEC
10.12.07,17:46
počet dní PN vpíšeš do kolonky Nemoc keď zadáš Výpočet-Mzdy-vybereš zamestnanca.
Ja ale neviem kde zadať obdobie od do trvania PN. Kde to mám hľadať?Našla si ikonku naľavo v strede stĺpca??
STRELEC
10.12.07,17:58
Lenka vie vkladať obrázky z programu ako ukážky. Mne to nejako nejde, ale zdá sa mi, že som to dosť presne popísal. Malo by to ísť.
Tak to máš??
Zoltán Kovács
10.12.07,18:22
mimotemyStrelec a ja netrpezlivo čakáme na výsledok Maaaria.
STRELEC
10.12.07,18:23
Lenka vie vkladať obrázky z programu ako ukážky. Mne to nejako nejde, ale zdá sa mi, že som to dosť presne popísal. Malo by to ísť.
Tak to máš??
Maaaria či ako Ti je nick: obrázok som ako-tak vložil, ale mne sa to zobrazuje čiastočne ako čínske znaky :mee::mee:. Ale keď si to dáš otvoriť akože v novom okne, tak je to OK.
Pokiaľ z toho nevýjdeš, tak odporúčam zmeniť softvér.
V každom prípade - končím s navigáciou. Ahoj.
:):D:rolleyes:
lenkak
10.12.07,18:30
Lenka vie vkladať obrázky z programu ako ukážky. Mne to nejako nejde, ale zdá sa mi, že som to dosť presne popísal. Malo by to ísť.
Tak to máš??

obrázok máš ok, aj postup ok, len už aby Mária prišla, a pozrela si odpoveď.
STRELEC
10.12.07,18:34
obrázok máš ok, aj postup ok, len už aby Mária prišla, a pozrela si odpoveď.
a) ahoj! Konečne !! :):)
b) ako to, že obrázok je OK, keď nie je OK. Ty ho vidíš normálne?
c) Mááária onemela a tak neviem, či "došlo k vzájomnému porozumeniu".
d) A vôbec nerozumiem kde tam nejaké dni PN vpisovala.
e) nadväzne na bod c) a viac-menej aj ostatné mám pocit, že išlo o srandu.
Zoltán Kovács
10.12.07,18:39
K bodu b) - obrázok je v poriadku, všetko je tam čo potrebuje na zadanie PN.
lenkak
10.12.07,18:40
a) ahoj, ja väčšinou len po večeroch sa zdravím a kým prejdem 8 strán nových príspevkov za deň to trošku aj trvá.
b) ja obrázok vidím v pohode a je ok.
c) možno Mária hľadá medzi ostatnými príspevkami, alebo si nevšimla tieto príspevky, alebo to už má vyriešené
d) môže nás poučiť...
Maaaria
10.12.07,18:46
hľadala som aj medzi inými príspevkami, a je nemám pri ikonke Nemoc žiadnu možnosť zadať od do. Našla som aj starší príspevok, kde by som si mala nastaviť v prostredí parametre miezd Počítať náhrada za nemoc. Ale to zase neviem nájsť tak hľadám a skúšam to vyriešiť. Viete ma nejak znavigovať??
STRELEC
10.12.07,18:48
hľadala som aj medzi inými príspevkami, a je nemám pri ikonke Nemoc žiadnu možnosť zadať od do. Našla som aj starší príspevok, kde by som si mala nastaviť v prostredí parametre miezd Počítať náhrada za nemoc. Ale to zase neviem nájsť tak hľadám a skúšam to vyriešiť. Viete ma nejak znavigovať??
Nože - klik na ikonku pri slovíčku "Nemoc"!!!
lenkak
10.12.07,18:48
Nastav sa kurzorom do riadkuna Nemoc, stlač F4. Stále nič?
Maaaria
10.12.07,18:54
veď to je to že ja tam nemám pri Nemoc žiadnu ikonku na ktorú môžem kliknúť. takúto ikonku mám pri odprac.sviatky a nadčasy ale pri Nemoc nie, asi si musim niečo nastaviť .........
lenkak
10.12.07,18:58
máš novú verziu? Poprípade sprav si upgrade, ak máš možnosť cez net a nainštaluj si novú verziu.
Maaaria
10.12.07,19:03
práveže som si aj dnes upgradla mzdy, ale nechápem prečo tam máte všetcia ikonku pri kolonke Nemoc a ja nie. Keby som ju tam mala tak mi je to úplne jasné ale takto ..........asi zajtra zavolám do mrp, potom dám vedieť, možno má alebo bude mať podobný problém
lenkak
10.12.07,19:04
skús si ešte raz preinštalovať upgrae, možno sa niečo porušilo pri inštalovaní novej verzii. Mohla zblbnúť, ak Ti to nepôjde, potom zavolaj do mrp.
Maaaria
10.12.07,19:14
ty si nemusela nič nastavovať aby Ti počítal náhrady za nemoc?
Zoltán Kovács
10.12.07,19:18
ty si nemusela nič nastavovať aby Ti počítal náhrady za nemoc?

Ja som nemusel nič nastaviť.
Maaaria
10.12.07,19:20
ok tak zatiaľ ďakujem všetkým za ochotu pomôcť a dúfam, že mi zajtra v MRP pomôžu
STRELEC
10.12.07,19:23
ok tak zatiaľ ďakujem všetkým za ochotu pomôcť a dúfam, že mi zajtra v MRP pomôžu
Sranda môže byť predsa aj zajtra.
Ahoj.
R.
Maaaria
10.12.07,19:27
potom sa ozvem, ako sa vyriešil môj jedinečný problém
Zoltán Kovács
11.12.07,14:25
ok tak zatiaľ ďakujem všetkým za ochotu pomôcť a dúfam, že mi zajtra v MRP pomôžu

Ako si dopadla v MRP? Aké vysvetlenie ti dali?
pingino
11.12.07,22:00
ja nemám pri ikonke Nemoc žiadnu možnosť zadať od do. Našla som aj starší príspevok, kde by som si mala nastaviť v prostredí parametre miezd Počítať náhrada za nemoc. Ale to zase neviem nájsť

Ak je zaskrtavacie policko "Pocitat nahrady za nemoc" vypnute, program nepocita nahradu prijmu za nemoc, davky nemocenskeho poistenia (do r.2005) a ani denny vym. zaklad, a tiez neeviduje obdobia PN-ky, OCR-ky.

Zaskrtavacie policko "Pocitat nahrady za nemoc" najdes v menu Nastavenie -> Identifikacne udaje, Ostatne. Ak ho tam nenajdes, skus ist do Pomoc -> O aplikacii, a skontroluj ci tam nahodou nie je uvedene "light" verzia.

"Light" verzia nema policko "Pocitat nahrady za nemoc", a teda vyssie uvedene veci "nevie".
Maaaria
12.12.07,18:14
Zdravím všetkých!
do MRP budem volať vo štvrtok ráno ( pravdepod.mám tzv.light verziu). Ale zaujímalo by ma ako to robila účtovnička, po ktorej som nastúpila......
STRELEC
13.12.07,14:35
Ak je zaskrtavacie policko "Pocitat nahrady za nemoc" vypnute, program nepocita nahradu prijmu za nemoc, davky nemocenskeho poistenia (do r.2005) a ani denny vym. zaklad, a tiez neeviduje obdobia PN-ky, OCR-ky.

Zaskrtavacie policko "Pocitat nahrady za nemoc" najdes v menu Nastavenie -> Identifikacne udaje, Ostatne. Ak ho tam nenajdes, skus ist do Pomoc -> O aplikacii, a skontroluj ci tam nahodou nie je uvedene "light" verzia.

"Light" verzia nema policko "Pocitat nahrady za nemoc", a teda vyssie uvedene veci "nevie".

Re: Mzdy v MRP WIN
Zdravím všetkých!
do MRP budem volať vo štvrtok ráno ( pravdepod.mám tzv.light verziu). Ale zaujímalo by ma ako to robila účtovnička, po ktorej som nastúpila......

.... najmä ak "light" verzia neexistuje, že :):)
pingino
13.12.07,20:55
.... najmä ak "light" verzia neexistuje, že :):)

To by som netvrdil.

Ti co si pamataju este dos verziu, si mozno spomenu, ze existovala verzia "bezna" a "velky zavod". V roku 2004 sa zmenilo oznacenie, "velky zavod" sa stal "beznou verziou" a "bezna verzia" sa stala "light verziou".
"Light verzia" je de facto pouzitelna pre tych, ktori vystavuju mzdy len dohodarom. Pred casom "light verzia" z ponuky zmizla, ale ak mas taku licenciu , a nechces ju zmenit, v pohode mozes upgradovat na novsiu "light" verziu to viem na 100%.
Maaaria
13.12.07,21:00
Dnes som volala do MRP a mám naozaj Light verziu. Oproti "normálnej" verzii sa líši len tým, že nepočíta náhrady počas PN.
Poplatok aby mi rozšírili túto verziu je cca 2tis.Takže tento mesiac musím dopočítať náhradu mzdy za 1. desať dní sama. :mee:
kalko
31.03.08,08:09
Od 1.1.2008 sa zmenil spôsob výpočtu mzdy pri prac. zmluvách - zmena schop. vykonávať zár. činnosť o viac ako 70%.

Napriek tomu, mi program nevyráta odvody na invalidné a nemocenské poistenie.
Aktualizácie mám aktuálne.

Vie mi niekto poradiť?
Antonia1
31.03.08,11:42
Od 1.1.2008 sa zmenil spôsob výpočtu mzdy pri prac. zmluvách - zmena schop. vykonávať zár. činnosť o viac ako 70%.

Napriek tomu, mi program nevyráta odvody na invalidné a nemocenské poistenie.
Aktualizácie mám aktuálne.

Vie mi niekto poradiť?
zoznam prac.pomerov/nastaviť na pracovníka 2 x kliknúť ľavým tlačítkom myši/ poistné/ a pozrieť či máš nadefinované poistné nemocenské a invalidné