Maja2
08.02.05,12:57
Zaujímalo by ma, ako to riešite, keď na bločku z ERP nesedí vypočítaná výška dph na základ dane. Spravidla ide iba o halierové rozdiely. Držíte sa toho, čo je na bločku, alebo si to vypočítate daň tak, aby to sedelo na celkovú sumu bločku?
Taktiež býva často zvykom, že na bločku nie je dph zaokrúhlená na desaťhaliere.
Pri nároku na odpočet (odpočítaní dane) beriete do úvahy striktne to, čo je na bločku, alebo použijete vlastný výpočet, ako to bolo kedysi. Ďakujem za odpovede.
hanulla
08.02.05,12:05
Ahoj neviem v akom programe robíš a či sa ti to dá upravyť /já v Alfe/. Treba sa držať dph na bločku a ten rozdiel -haleirový preniest do zakladu na bločku. DPH musí sediet teda to treba pri výdajkovom pokl. doklade upravyľ tak aby na tvojom výd.p.d. bola taká istá dph ako na doklade z ERP. Ak ti to robí ERP tak je to vec nastavenia.
petra:-)
08.02.05,12:57
Od 1.5.2004 beriem striktne ten základ dane a tú DPH čo je na bločku. Ostatné riešim cez halierové vyrovanie.
janaGT
08.02.05,13:00
JA TAK ISTO AKO PETRA
lenkak
08.02.05,14:17
Robím to tak ako Petra, čiže podľa toho čo je na bločku.
Maja2
08.02.05,16:59
Ja mám možnosť buď zadať si celkovú sumu bločku a automaticky mi program vypočíta základ dane a daň zaokrúhlenú na desaťhaliere, alebo druhá možnosť je zaúčtovať to priamo tak ako je na bločku, aj keď je tam dph nezaokrúhlená, napr. 2,37 Sk. Ja som to zatiaľ robila tým prvým spôsobom. Na základe Vašich odpovedí asi prejdem na druhý spôsob.