gaerys
25.06.07,21:34
Cafte.Mam len jednu mini otazku.Viete niekto ci sa da na ERP EURO 1000 zmenit mena z Sk na Euro???Dakujem krasne
učtovníčka
25.06.07,21:05
Myslím si že je to ako u EURO 2000, ak máš verziu s termotlačiarňou tak áno,
ak s mechanickou tak nie lebo sa nerobilo ďalej na vývoji RAM-ky.
Ešte sa ti určite vyjadria aj skúsenejší...Ja mám takéto info.
TinkiDinki
27.06.07,09:48
Nové typy ERP Euro1000 (2000) sú na prechod už naprogramované.
Sú tam 4 režimy predaja
- čisto v Sk
- priorita Sk a euro je prípustné
- priorita euro a v Sk už nevydávať
- čisto v Euro
Ak máš pokladňu staršej výroby, netreba ju zahadzovať
Dá sa objednať nová Epromka kde je napálený najaktuálnejší
softvér. Naposledy to stálo cca tisícku (kôli 50 halierníkom).
Moc by som s tým neponáhlal ešte sa nevie čo schváli vláda
a potom môžeš platiť ďalšiu tisícku za novú Epromku.
Výrobca Elcom je na internete tam ti poradia kde máš najbližší servis.
Sám si to nemôžeš robiť pokladňa sa komplet vynuluje a to je treba zapísať do servisnej knižky.
Pýtaj si aj nový návod na obsluhu.
Nesi
30.06.07,18:52
Včera som si túto ERP kúpila a predavač mi tvrdil, že sa dá.
yoolo
03.07.07,10:24
No ja mam posledne informacie taketo :
Treba rozlisovat Euro xx a Euro xx Alfa.

Pokladne Euro 1000 m/t - vraj da sa vymenit Eprom
Euro 2000 m/T - NEDA sa vymenit Epromka
to su tie prve pokladne Euro z Elcomu, dalsie typy, ktore maju oznacenie Euro 1000/2000 ALFA uz moznost naprogramovania obidvoch mien maju.
Tieto informacie mam od servisneho technika z jeho nedavneho telefonatu s Elcomom, Epromky s novym programom neponukaju, ved naco, ked im to zakon neprikazuje a ponukaju nove typy pokladni.

No a je kopa pokladni Unitech 1200 a podobne typy, ktore este dobre sluzia a majitelia ich maju na dva roky - tj. prechodne obdobie odlozit do skrine a kupit novu? Nezda sa mi to seriozne, treba sa zavcasu ozyvat a reptat, aby sa nasli sposoby, ktore zbytocne netahaju peniaze od (najma malych) podnikatelov.
Vymena Eprom, o ktorej pise TinkiDinki (http://www.porada.sk/member.php?u=43961), bola asi kvoli zaokruhlovaniu - a vela podnikatelov tento problem vyriesilo aj na starych pokladniach.
TinkiDinki
06.07.07,10:20
Yoolo tak zisti či je problém len v tom, že tá Epromka nieje na konektore. A ak je problém len v tom, či vedia zaslať novú epromku aj s konektorom.
Predsa starú si viem vyšklbnúť aj sám a potom si tam nacínujem novú aj s konektorom.

No to bude chaos.:D

Ináč pozeral som veď tá pokladňa nikde netlačí text "Sk"
Ide iba o tie prechodné obdobia.
A potom bude treba zmeniť zaokrúhlovanie na 2 desatinné miesta.
A to som v návode našiel. Dá sa to až po vynulovaní GT (servis).
bambinko
08.07.07,16:20
ahojte chcela by som sa spytat kde na internete by som mohla najst navod k obsluhe pokladne EURO-1000 T ??? prosim poradte co najskor
pedantmk
30.12.07,21:15
Tu je manuál k Euro 1000T:
http://www.elcom.sk/downloads/manualy/um/sk/UM_E1000T_sk_v1.29.zip

Pokladne EURO 1000 zvládajú účtovanie s menou EURO.
Ak majú staršie typy EPROM, treba ich vymeniť, alebo prepáliť.

Počkajme ešte na novelizáciu (či vlastne radikálnu zmenu) vyhlášky 55/1994 o reg. pokladniach (termín schválenia jún 2008), pretože ak prejdú všetky pripomienky v navrhovanom zákone, žiadna elektronická pokladňa na trhu nebude vyhovovať novej vyhláške a zmena na EURO bude len šľahačka na torte.

A nerozčuľujme sa, veď sme na Slovensku :-))

Každý môže konať,čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť,aby konal niečo,čo zákon neukladá.
erico01234
28.11.10,12:38
Ahojte.... vedel by mi niekto povedat reset kod k tejto pokladni? V piatok som spravil uzavierku, zbalil pokladnu a doniesol domov na doprogramovanie poloziek. DOma som pokladnu rozbalil zapol a ziada to reset kod. Asi to bude resetovat vsetky udaje, ale to nevadi mam ich zozalohovane v PC... Volal som do firmy ELCOM ale neboly ochotnymi tento kod zdelit. Prosim ak ho niekto poznate pomozte. diky
Danielle369
28.11.10,16:47
Nedajú ti len tak kod...volaj technika, aj my sme mali reset volakedy a všetky údaje zmizli a nedali sa ani zachrániť..
erico01234
28.11.10,16:54
ja mam udaje zozalohovane zo stredy... tie dva dni hore dole... nieco tam dohadzem aby to sedelo, akurat potrebujem to odblokovat nech sa mi inicializuje a mozem to tam nahrat