yurqo84
25.06.07,22:17
Zdravim,

chcel by som sa spytat, ci je mozne poziadat o danovu kontrolu. ide mi o to ze koncim zivnost, a chcem si nejak pozichrovat to, aby mi do 5 rokoch neprisli na kontrolu, nieco nahodou nenasli a vyrubili mi pokuty, penale, ... Niekde som zacul, ze ak poziadam o kontrolu tak mi nedaju pokutu len zaplatim pripadne nedoplatky. Niesom si tim vsak isty lebo som to v zakone o správe daní a poplatkov nikde nenasiel.

Dik za rady.
betka
26.06.07,05:30
§ 33
Postup pri ukončení činnosti

(1) Správca dane pri zistení, že daňový subjekt prestal vykonávať činnosť alebo poberať príjmy podliehajúce dani, urobí opatrenia potrebné na urýchlené určenie dane a na vybranie daňových nedoplatkov na všetkých daniach za celú dobu jeho činnosti, za ktorú plynuli príjmy podliehajúce zdaneniu.

(2) Daňový subjekt zapísaný v obchodnom registri je povinný predložiť súčasne s návrhom na výmaz z obchodného registra súhlas správcu dane k návrhu na výmaz z obchodného registra. Tento súhlas je daňový subjekt povinný si od správcu dane vyžiadať.

(3) Pri postupe podľa odseku 2 správca dane prihliada na daňové nedoplatky a daň, ktorú má daňový subjekt zaplatiť v lehote splatnosti podľa tohto zákona alebo osobitných zákonov.
eoneon
26.06.07,20:14
§ 33
Postup pri ukončení činnosti...

Nejako mi tato odpoved nesedi k otazke :)