M&G
26.06.07,09:00
Vie mi niekto poradiť, ako grilovať zeleninu ? na grile, kde ide uhlie. Treba na to nejakú špeciálnu platničku? Vie mi niekto odporučiť nejaké marinády na grilovanú zeleninu? Čo sa najčastejšie zo zeleniny griluje ? Ďakujem
M&G
26.06.07,12:25
keďže sa nik neozval, našla som niečo aj sama .-) :D
Bionda
26.06.07,12:33
Vrele odporúčam grilovanie patizonu, cukety a baklažánu. Grilovať sa dá v podstate všetka zelenina, veľmi dobrá je aj rajčinka. Ja mám starú dobrú vec na poter a to oliv. olej s cesnakom a soľou, po dogrilovaní potrieš z oboch strán.
Dokonca vynikajúce je pripraviť si ich aj v pekáči v rúre s tým, že tam dáš rajčiny nakrájané na štvrťky a papriku, pri konci pridáš cesnak a ešte horúce posypeš nahrubo parmezánom .... mňamky, nesmieš zabudnúť olivový olej a papkáš aj studené.
Zeleninu vôbec nemusíš dávať do láku. Ja osobne zeleninu nemarinujem, len mäsko a to závisí od typu mäska, podľa toho lák.
Veľmi sa mi osvedčili omáčočky svieže dobre zachladené, kde základ mám črievkový syr a kyslú smotanu a prísady jedna s cesnakom, dobrá je s kari alebo bylinky, tam je to naaaaaaozaj veľmi variabilné. Len vždy aj pri lákoch a aj pri omáčkach treba myslieť na to , že nie je vždy dobré všetkého čo najviac a z každého trocha.
M&G
26.06.07,12:38
Hmmm, už teraz sa mi zbiehajú slinky ... Môžem sa opýtať, keď zeleninu griluješ, máš nejaký špeciálny nastavec na grile?
Bionda
26.06.07,12:42
Nemám nadstavec žiadny, používam presne ten rošt čo na mäsko, len pred grilovaním, keď už sa ide na vec, potriem rošt olejom.
M&G
26.06.07,12:46
Ok, ďakujem