mimi
26.06.07,11:36
Dobrý deň,

pri kúpe vozidla sme dostali bonus na vyčerpanie pohonných hmôt / vo forme kreditnej karty na sumu 10.000,- / vo výške 10.000,- Sk.
Chcem sa spýtať ako to účtovať.
ja by som to zaúčtovala podľa § 78 ods. 4 Postupy účtovania : bezodplatne nadubudnutý majetok. Lenže toto nie je majetok - PHM. :-(
Myslím si, že by sa ale malo zaúčtovať do výnosov a na konci by to bola odpočitateľná položka k daňovému priznaniu.
Danila
26.06.07,09:44
Dobrý deň,

pri kúpe vozidla sme dostali bonus na vyčerpanie pohonných hmôt / vo forme kreditnej karty na sumu 10.000,- / vo výške 10.000,- Sk.
Chcem sa spýtať ako to účtovať.
ja by som to zaúčtovala podľa § 78 ods. 4 Postupy účtovania : bezodplatne nadubudnutý majetok. Lenže toto nie je majetok - PHM. :-
Myslím si, že by sa ale malo zaúčtovať do výnosov a na konci by to bola odpočitateľná položka k daňovému priznaniu.Lenže toto je majetok.:)
martinau
26.06.07,10:18
Mala som to aj ja. Audítorka povedala, že účtovať ako dar do výnosov:

325/648

Keď budeš kupovať PHM, vždy ti dajú bloček o kúpe spolu s vytlačeným bločkom "CCS bonus". Tento bloček riadne zaúčtuješ do nákladov, DPH si nárokuješ:

501,343/325

Všetko cez interné doklady

Daj pozor, či prípis o darovaní bonusu je vystavený na firmu. Ak nie, potom všetko neuznané.