Pohar
26.06.07,10:51
Prosím od 1.1.2006 som bola samoplatitelkou. Od 1.11. do konca roka SZCO. POdávam SB a SC. Co mám uviest v SC - ako v riadku C06 - vymeriavací základ. Žiaden príjem som nedostávala ako samoplatitel.
katkaj
26.06.07,08:53
Prosím od 1.1.2006 som bola samoplatitelkou. Od 1.11. do konca roka SZCO. POdávam SB a SC. Co mám uviest v SC - ako v riadku C06 - vymeriavací základ. Žiaden príjem som nedostávala ako samoplatitel.

Pokiaľ bol príjem len zo živnosti tak vyplňaš len B ;)

Viď príspevok od Orsz
Pohar
26.06.07,08:55
aha ok, lebo volala som tam a vraj ked som bola aj samoplatitelkou tak SC a SB. Co teraz? Mam len B?
katkaj
26.06.07,08:57
aha ok, lebo volala som tam a vraj ked som bola aj samoplatitelkou tak SC a SB. Co teraz? Mam len B?

No pokiaľ si ako samoplatiteľ nemala príjem tak načo budeš vypisovať SC ?
Mala si príjem len zo živnosti tak B

Viď príspevok od Orsz
učtovníčka
26.06.07,09:43
mám skúsenosť čerstvú, že klient bol SZČO od 2.1.06 a dala som B. Volali mi zo VšZP že mám prerobiť na SB a SC keďže bol 1 deň samoplátca. Poslúchla som, neoplatí sa robiť prieky keď si tam človek nechce pokaziť dobré vzťahy.
katkaj
26.06.07,09:51
mám skúsenosť čerstvú, že klient bol SZČO od 2.1.06 a dala som B. Volali mi zo VšZP že mám prerobiť na SB a SC keďže bol 1 deň samoplátca. Poslúchla som, neoplatí sa robiť prieky keď si tam človek nechce pokaziť dobré vzťahy.


a mal za ten jeden deň príjem ako samoplátca ? To je zase nejaký nový výmysel poisťovní ?
Orsz
26.06.07,09:52
aha ok, lebo volala som tam a vraj ked som bola aj samoplatitelkou tak SC a SB. Co teraz? Mam len B?

Nie, správne máš vyplňovať tlačivá S,SB,SC - dobre Ti povedali. V riadku C06 píšeš vymeriavací základ podľa zákona o zdravotnom poistení prepočítaný koeficientom 0,6553. To znamená, že v Tvojom prípade si najprv uveď v C12 dni od 1.1. - 31.10.2006 postupne po mesiacoch, v C13 napíšeš VZ 6900,- v každom riadku a v C14 sa po prepočte koeficientom napíše 4522,-Sk v každom riadku (okrem 11,12 mesiac). VZ u Teba v riadku C06 bude vo výške 4522 x 10 = 45220,-Sk.
Orsz
26.06.07,09:53
a mal za ten jeden deň príjem ako samoplátca ? To je zase nejaký nový výmysel poisťovní ?

Katka, na tlačive SC sa nepriznáva príjem samoplatcu - ide o vyčíslenie obdobia samopatcu podľa zákona o zdravotnom poistení - je to teda o inom.
katkaj
26.06.07,09:57
Katka, na tlačive SC sa nepriznáva príjem samoplatcu - ide o vyčíslenie obdobia samopatcu podľa zákona o zdravotnom poistení - je to teda o inom.


No tak asi už mám z toho ja chaos. :eek:
Pohar
26.06.07,10:06
dakujem ste všetci fajn.
Ešte ma napadla taká myslienka k zuctovaniu - je to faj vec, pretože clovek ma narok na preplatok popripade doplatí nedoplatok. Chystá takéto niečo aj sociálna poistovna? Pretože aj tam vznikajú podla mna preplatky a o nedoplatkoch mnohých ludí ani nehovorím!
katkaj
26.06.07,10:08
dakujem ste všetci fajn.
Ešte ma napadla taká myslienka k zuctovaniu - je to faj vec, pretože clovek ma narok na preplatok popripade doplatí nedoplatok. Chystá takéto niečo aj sociálna poistovna? Pretože aj tam vznikajú podla mna preplatky a o nedoplatkoch mnohých ludí ani nehovorím!

Sociálna poisťovňa našťastie nič také nechystá ;)
Orsz
26.06.07,10:10
dakujem ste všetci fajn.
Ešte ma napadla taká myslienka k zuctovaniu - je to faj vec, pretože clovek ma narok na preplatok popripade doplatí nedoplatok. Chystá takéto niečo aj sociálna poistovna? Pretože aj tam vznikajú podla mna preplatky a o nedoplatkoch mnohých ludí ani nehovorím!

No nestraš :eek: , pre väčšinu by to bola katastrofa.
Pohar
26.06.07,10:20
No nestraš :eek: , pre väčšinu by to bola katastrofa.
Prečo? podla mna celkom fajn cesta ako vymáhať nedoplatky od neplatičov?
ALDA
26.06.07,11:14
Sociálna poisťovňa našťastie nič také nechystá ;)

Katka len aby sme sa potom nečudovali.:eek:
ALDA
26.06.07,11:15
Prečo? podla mna celkom fajn cesta ako vymáhať nedoplatky od neplatičov?

Dúfam, že si pri RZZP pochopil, že nejde iba o nedoplatky, ale aj o doplatky a to dobre prefíkané. Aby som bola objektívna aj preplatky - kapánek.
katkaj
26.06.07,11:39
Katka len aby sme sa potom nečudovali.:eek:

Heli nestraš :eek: Stačí že som už z tohto rzzp celá domotaná a mýlim si samoplatiteľa s poistencom štátu :D