Riky
26.06.07,13:29
Prosím Vás poraďte mi. Z DÚ som dostal oznámenie, že do 15 dní od doručenia výzvy mám opraviť súhr.výkaz na ktorom bolo uvedené nesprávne, neexistujúce IČ DPH pred ČR za 1 Q.07. Opravili sme si vo svojom účtovníctve správne ič dph pre čr a mňa teraz zaujíma, či som povinný podať dodatočný súhr.výkaz i keď sa mi hodnoty nemenili, zmenilo sa len ič dph. Prosím o rýchlu odpoveď, ešte dnes to potrebujem odovzdať, lehota mi už pomaly doplynieva.
emgeton
26.06.07,11:33
Ste povinný.
Riky
26.06.07,11:36
Ďakujem a ešte sa spýtam, všetko zostane tak , ale len zmením namiesto chybného ič dph to správne?
natalycom
26.06.07,11:50
najskôr sa vystornuje povodna suma pod zlým IC DPH a potom sa napíše hodnota pod správnym IC DPH. čiže dodatočný súhrnný výkaz bude obsahovať dva riadky, dve rozdielne IC DPH a tú istú smu raz mínusovú a raz kladnú :-)
Riky
26.06.07,11:51
.........ešte raz pekne ďakujem za rýchlu odpoveď a za ochotu pomôcť.
Riky
26.06.07,11:52
najskôr sa vystornuje povodna suma pod zlým IC DPH a potom sa napíše hodnota pod správnym IC DPH. čiže dodatočný súhrnný výkaz bude obsahovať dva riadky, dve rozdielne IC DPH a tú istú smu raz mínusovú a raz kladnú :-)

To myslíš vážne, tak ako to potom bude?:confused:
emgeton
26.06.07,12:00
Tak, ako píše natalycom.
Na rozdiel od iných dodatočných priznaní, prehľadov a hlásení v tomto prípade sa v dodatočnom súhrnom výkaze uvádzajú len doplnené a opravené údaje.
natalycom
26.06.07,14:53
Emgeton, môžem mať jednu otázočku. Keď opravíš niektoré riadky v súhrnnom výkaze ako bude vyzerať suma na prednej strane? Zadáš tam celkovú hodnotu dodaneho tovaru za stvrtrok, alebo len hodnotu opravenych riadkov? ...v tomto jedinom nemam uplne jasno a v pripade potreby by sa mi to celkom zislo.
Dakujem
emgeton
26.06.07,16:10
Emgeton, môžem mať jednu otázočku. Keď opravíš niektoré riadky v súhrnnom výkaze ako bude vyzerať suma na prednej strane? Zadáš tam celkovú hodnotu dodaneho tovaru za stvrtrok, alebo len hodnotu opravenych riadkov? ...v tomto jedinom nemam uplne jasno a v pripade potreby by sa mi to celkom zislo.
Dakujem

Podľa mňa by tam mali byť iba údaje, kt. sa uvádzajú v dodatočnom výkaze. T.j. hodnotu opravených riadkov.
Riky
26.06.07,16:25
Milí kolegovia , prosím vás poraďte mi teda ako to má byť.
Uvediem príklad:

-riadny súhr.výkaz obsahoval nasledovné:

CZXXXXXXXX hodnota 100 000
ITXXXXXXXX hodnota 200 000
CZUUUUUUUU hodnota 500 000

na prednej strane je spočítana hodnota v sume 800 000
Stal sa omyl u obchodníkov , z toho dôvodu podávam dodatočný súhr.výkaz so zmeneným prvým ič dph s hodnotou 100 000.-

- Dodaot.výkaz bude teda takýto?

CZPPPPPPPPP hodnota 100 000
ITXXXXXXXX hodnota 200 000
CZUUUUUUUU hodnota 500 000
a na prednej strane 800 000,-?????

alebo iba:

CZXXXXXXX hodnota - 100 000
CZPPPPPPPP hodnota 100 000
a na prednej strane O.-????

Potrebujem 100 % vedieť ako to má byť, pretože zajtra to musí byť na DÚ a moji 2 štatut. idú ráno preč. Ak by to bolo zle , potom mi to už nebude mať znova kdo podpísať.:mee: Prosím....
renča1
26.06.07,16:49
Podľa mňa správne neni ani jeden a ani druhý spôsob. Ja myslím, že správne to bude takto.

CZXXXXXXXX hodnota O.-
CZPPPPPPPP hodnota 100 000

a na prednej strane bude 100 000. hm??? čo vy na to ostatní poraďáci?
natalycom
26.06.07,19:47
Podľa mňa správne neni ani jeden a ani druhý spôsob. Ja myslím, že správne to bude takto.

CZXXXXXXXX hodnota O.-
CZPPPPPPPP hodnota 100 000

a na prednej strane bude 100 000. hm??? čo vy na to ostatní poraďáci?

súhlasím :-)
natalycom
26.06.07,19:51
Stále by ma však zaujímal Váš názor na celkovú sumu na prvej strane výkazu. ak opravujem napr. sumu na troch riadkoch, dám do celkovej hodnoty len tieto tri uvedené riadky v dodatočnom výkaze, alebo tam zadám celkovú hodnotu dodaných tovarov za štvrťrok ???
Aký máte na to názor poraďáci? Toto sa bohužiaľ v žiadnom poučení nedá vyzistiť.
renča1
27.06.07,09:35
Stále by ma však zaujímal Váš názor na celkovú sumu na prvej strane výkazu. ak opravujem napr. sumu na troch riadkoch, dám do celkovej hodnoty len tieto tri uvedené riadky v dodatočnom výkaze, alebo tam zadám celkovú hodnotu dodaných tovarov za štvrťrok ???
Aký máte na to názor poraďáci? Toto sa bohužiaľ v žiadnom poučení nedá vyzistiť.


Ja keď som podávala dodatočný súhrnný výkaz, tak som sa osobne pýtala na DÚ a povedala mi, že na prvej strane môže zostať suma nevyplnená alebo sa tam vyplní suma za celý Q alebo že sa tam môže dať aj suma z opravených riadkov. Ja som tam potom uviedla sumu z opravených riadkov a tak som to aj odovzdala.:)
Riky
28.06.07,08:36
Dobrý deň všetkým. Včera som bol odovzdať dodatočný súhrnný výkaz. Pre istotu som si zobral ešte jedno prázdne tlačivo s podpismi od štatutárov . Pani z Daň.Úradu mi to kázala vyplniť, tak že buď storno suma a zároveň kladná suma alebo tak ako uviedla renča1. Oba spôsoby boli správne. Na prednú stranu som uviedol sumu z druhej strany.Ďakujem všetkým za čas a rady.