slavuska
26.06.07,12:32
Zdravim. Chcela by som sa opytat ci mate nejake skusenosti s nakupmi v Užhorode a ako to je s prechodom hranic od kedy opravili Colnicu vo Vyšnom Nemeckom.
halmir
05.07.07,17:44
Dne sa moja príbuzná pokúšala dostať cez hranicu,no vzdala to.Nechcelo sa jej stráviť 9 hod. čakaním. Mám taký dojem ,že dnes je všetko naopak,za bývalého režimu ľudia utekali na západ dnes pre zmenu na východ.Čím to asi bude?
Timka1
05.07.07,18:20
Nebola som tam, ale z počutia viem, že poniektroí robia tak, že auto nechajú pred hranicou, hranicu prejdu pešo a za si vezmú taxi až do Užhorodu. Naspäť tiež taxikom na hranicu. Je to vraj oveľa rýchlejší spôsob ako čakať nekonečne dlho autom.
halmir
06.07.07,18:38
Momentálne cez V.Nemecke pešo sa isť nedá.Dá sa to len cez Veľké Slemence,ale tiež si to treba odstáť.
S21
07.09.07,06:34
ahojte, nemá náhodou niekto nejaké čerstvé informácie o nákupoch v Užhorode?
ali_m
07.09.07,06:44
Tak s tým busom to ide najrýchlejšie?
BOND
07.09.07,06:45
Nebola som tam, ale z počutia viem, že poniektroí robia tak, že auto nechajú pred hranicou, hranicu prejdu pešo a za si vezmú taxi až do Užhorodu. Naspäť tiež taxikom na hranicu. Je to vraj oveľa rýchlejší spôsob ako čakať nekonečne dlho autom.
odkedy je colnica po rekonštrukcii tak sa pešo chodiť nedá!
slavuska
07.09.07,06:58
Ja som tam bola asi pred mesiacom. Boli sme tam v sobotu. Na hraniciach sme boli asi o pol siestej rano, u nas to islo dost rychlo. Len ukrajincom sa nechce pracovat. Do pasu treba vlozit 1 dolar ak nechces mat problemy. inac sa ukrajinsky colnik bude pytat na kopec hluposti, kym mu nedas "ten spravny pas"..... fakt.
Na trhy sme prisli asi o pol osmej, len to bolo este velmi skoro. okolo deviatej uplne staci. No a tovaru mas habadej. tricka nike,adidas,pumy do 500 sk, vacsinou po 250 sk. Botasky okolo 500 sk. teplaky, elastaky,leginy a tak do tych 500 sk. Inac pekny tovar maju. Len si nekupuj nic co ma znacku nalepenu na povrchu na elastickom materialy, lebo ti to pukne hned pri prvom obleceni. ak chces cigarety, tak na colnici musis vypisovat papiere. my sme cigarety ani alkohol nekupovali, takze naspat sme boli skoro rarita.. :o))
Pri navrate to na colnici trvalo asi dve hodiny... ale to len preto ze vsetci ukrajinci sa predbehuju a aj ked ich nepustis tak pride colnik a zastavi ta aby si ho pustil...
Takze asi tolko. Sli sme autom. Ale vraj najlepsie je ist cez tyzden lebo je ovela menej ludi na hraniciach.
ali_m
10.09.07,15:35
A neviete niekto ako je to tam (teda na hranici) s hodnotou tovaru, ktorý je možné previesť? Do koľko Sk alebo tých ich peňazí aby sme sa vyhli clu. Mimo cigariet a alkoholu - to je sa mi vidí kartón resp. fľaša na hlavu.
slavuska
11.09.07,04:14
Myslim ze hovorili 6000 na osobu. My sme nakupili za 6000 pre styroch.. a mali sme plny kufor.. :)
BOND
11.09.07,04:24
A neviete niekto ako je to tam (teda na hranici) s hodnotou tovaru, ktorý je možné previesť? Do koľko Sk alebo tých ich peňazí aby sme sa vyhli clu. Mimo cigariet a alkoholu - to je sa mi vidí kartón resp. fľaša na hlavu.
Colnikov zaujíma len alkohol a cigarety, ostatné možeš niesť kolko chceš.
ja som si len koženu bundu s kožušinou kúpil za 380 USD.
ali_m
23.09.07,15:43
Nešiel niekto cez hranicu vo Vyšnom Nemckom do Užhorodu teraz niekedy - teda po tom otvorení zrekonštruovaného prechodu v Ubli? Ide o to, že by som potreboval vedieť či sa dá teraz autom prejsť rýchlejšie, alebo je to tam s čakaním stále rovnaké. Dík za info.
Strejdo
23.09.07,17:17
Na autobude je to najlepsie- pravidelna linka je vzdy uprednostnena, cize cakanie okolo 1 hodiny. Na aute je najlepsie ist rano tak, aby si na hranici bol najneskor o pol siedmej, kedze o siedmej sa menia smeny a keby si tam prisiel pred siedmou , tak mas zarucene,ze do pol osmej sa nepohnes. Alebo potom okolo obeda je uz prechod prazdny. A zas ked chces ist naspat, tak bud velmi skoro- t.j. okolo 12tej, 13tej, ked ludia este nakupuju, alebo az okolo 6tej, 7mej. To je co sa tyka pracovneho tyzdna. Cez vikend je to velmi nepravidelne, ale mas garantovane, ze o 6:00, ked budes na hranici, tak bude pred tebou jedno, dve auta, ale neviem, co budes robit do pol osmej, kedy otvaraju na trhu prve stanky ;). Taaak dufam, ze som vam trosku poradil.A prijemne nakupovanie vam prajem.
Aaaa este jedna vec- ponozky by som odtial nekupoval
slavuska
24.09.07,04:10
Na margo veci...
Treba si uvedomit ze sa zrekonstruovali prechody na slovenskej strane... na ukrajinskej NIE.... :)
To znamena, ze aj ked my budeme mat desat pruhov na prejazd... a ukrajinci len jeden - dva...rychlejsie to nebude.
Strejdo
24.09.07,15:36
Aaaa este na margo veci...
Aj tak mame zbytocne 10 pruhov, ked z jednej strany funguju 2 aj z druhej 2. Takze nieje to o nic lepsie. A samozrejme Slavuska mas pravdu, ukrainci maju stale po jednom, takze nieje to o nic rychlejsie.
Excise Duty
24.09.07,15:54
A neviete niekto ako je to tam (teda na hranici) s hodnotou tovaru, ktorý je možné previesť? Do koľko Sk alebo tých ich peňazí aby sme sa vyhli clu. Mimo cigariet a alkoholu - to je sa mi vidí kartón resp. fľaša na hlavu.

Pre dovoz neobchodného tovaru z tretích štátov platí limit 175 €. Samozrejme okrem alkoholu cigariet a pod., tam platia množstevné limity.
ali_m
25.09.07,07:43
Dík za info. Čo sa týka tých rekonštrukcií - to je pravda, že brzdia a asi aj brzdiť to budú ukrainci - tak si asi nepomôžeme. Skôr som narážal na to, že predtým keď sa rekonštruovala Ubla(bola off), tak takmer všetci šli ce Vyšné Nemecké.
miska1629
25.09.07,08:12
Ja som bola na trhoch v Uzhorode minulu sobotu. Isli sme linkovym autobusom kedze sa to oplati viac ako ist vlastnym autom. No cca 50 km sme isli 3 hodiny kedze to cakanie na hranici je otrasne....kazdy ma cas nikto sa nikde neponahla. Ci je to uz z nasej strany alebo ukrajinskej. No na trhu sa da dobre a lacno nakupit a to najma sportove veci a rifle. Najlepsie je ale si autobus skor rezervovat a mat miestenku lebo je to dost nabite a je problem sa vobec do autobusu ci smerom tam alebo aj spat z Ukrajiny dostat. Na blint je to riziko.
Pekny den prajem:-)))
BOND
25.09.07,08:15
Na autobude je to najlepsie- pravidelna linka je vzdy uprednostnena, cize cakanie okolo 1 hodiny. Na aute je najlepsie ist rano tak, aby si na hranici bol najneskor o pol siedmej, kedze o siedmej sa menia smeny a keby si tam prisiel pred siedmou , tak mas zarucene,ze do pol osmej sa nepohnes. Alebo potom okolo obeda je uz prechod prazdny. A zas ked chces ist naspat, tak bud velmi skoro- t.j. okolo 12tej, 13tej, ked ludia este nakupuju, alebo az okolo 6tej, 7mej. To je co sa tyka pracovneho tyzdna. Cez vikend je to velmi nepravidelne, ale mas garantovane, ze o 6:00, ked budes na hranici, tak bude pred tebou jedno, dve auta, ale neviem, co budes robit do pol osmej, kedy otvaraju na trhu prve stanky ;). Taaak dufam, ze som vam trosku poradil.A prijemne nakupovanie vam prajem.
Aaaa este jedna vec- ponozky by som odtial nekupoval
Neviete o koľkej ma odchod linka Košice-Užhorod v sobotu ráno?
ivana184
25.09.07,08:23
Mám čerstvú skúsenosť, bola som v sobotu v Užhorode cez Vyšné Nemecké a poviem Vám, ukrajinci boli úplne v pohode, asi som trafila na normálnych, čo sa však o našich SR colníkoch povedať nedá. Čakacia doba 3 - 4 hodiny, problém bol v tom, že 1 pruh na SR bol vyhradený pre autobusy a ,,prominentné osoby,, ktoré išli bez čakania vopred a tým pádom aj keď ste už boli na rade, stále sa pre vami robila nová a nová kolóna, pretože boli VIP osoby, ktoré mali závoru otvorenú, späť som prešla ukrajinskú hranicu priebežne, dokonca ani kufor som im neotvárala, ale pred SR akoby uťal, od 14.00 - 17.00 hod, a vôbec som nemala pocit, žeby bolo neskutočné množstvo aút. Takže z vlastnej skúsenosti mám naopak ťažké srdce na SR colníkov, nie žeby sme držali pokope, ale jednoducho veď som v práci lážo - plážo. Takže asi tak.
ali_m
26.09.07,21:50
Mám čerstvú skúsenosť, bola som v sobotu v Užhorode cez Vyšné Nemecké a poviem Vám, ukrajinci boli úplne v pohode, asi som trafila na normálnych, čo sa však o našich SR colníkoch povedať nedá. Čakacia doba 3 - 4 hodiny, problém bol v tom, že 1 pruh na SR bol vyhradený pre autobusy a ,,prominentné osoby,, ktoré išli bez čakania vopred a tým pádom aj keď ste už boli na rade, stále sa pre vami robila nová a nová kolóna, pretože boli VIP osoby, ktoré mali závoru otvorenú, späť som prešla ukrajinskú hranicu priebežne, dokonca ani kufor som im neotvárala, ale pred SR akoby uťal, od 14.00 - 17.00 hod, a vôbec som nemala pocit, žeby bolo neskutočné množstvo aút. Takže z vlastnej skúsenosti mám naopak ťažké srdce na SR colníkov, nie žeby sme držali pokope, ale jednoducho veď som v práci lážo - plážo. Takže asi tak.
No to je super teda... ale asi je to spôsobené naším plánovaným vstupom do "Šengenu" - v poslednej dobe saá kontrola a hodnotiace skupiny.... Ikeď smerom do republiky by som sa až tak nečudoval, ale prečo keď sa ide von, to ťažko pochopiť.
ali_m
27.09.07,16:50
No necháme sa prekvapiť - vyskúšame na vlastnej koži v sobotu ;)
Alic
04.10.07,19:57
Chcem sa opýtať,že ako je ďaleko mesto od trhov ? Je tam možnosť ľahko sa dostať ? Skúšali ste nakupovanie v meste ? Oplatí sa ?Ako je to na trhu ? Čim je najlepšie platiť (mena) ? Ďakujem vopred za odpovede.
S21
05.10.07,07:44
Ahoj, trh je od hranice vzdialený asi na 10 km, platiť sa dá aj korunami aj ich menou, dokonca sme platili korunami a vydali nám hrivny.
BOND
05.10.07,13:34
Ahoj, trh je od hranice vzdialený asi na 10 km, platiť sa dá aj korunami aj ich menou, dokonca sme platili korunami a vydali nám hrivny.
taxik z colnice na trh 150-200 sk-auto
najvyhodnejšie je platiť USD , teraz je aj u nás lacný.
ali_m
07.10.07,10:14
taxik z colnice na trh 150-200 sk-auto
najvyhodnejšie je platiť USD , teraz je aj u nás lacný.

aj Sk je tam teraz výhodnejšia ako bola napr. pred 2 mesiacmi a nie je s výmenou žiaden problém - omnoho jednoduchšie ako s USD, ale ak sú zdroje - NO problem ;)
AmpERKO
08.10.07,15:29
zdravim cestovateľov, bol som teraz v sobotu na trhu v uzhorode sli sme cez hranicný prechod vysne nemecke, prisli sme okolo 9:00 na ukrajinu sme sa dostali az o 13:00 z dovodu ze nasi aj xceli robit a robili a dokonca sli vsetky tri prechody ale na ukajine len da sa povedat jeden takze sa dost dlho cakalo uz som to chcel vzdat, treba mat aj texnicky lebo ho ziadaju a kontroluju cislo karoserie, samozrejme nalepku SK treba mat tiez nalepenu vzadu na aute je tam birokracia kazdy ma svoju ulohu jeden dava papierik s cislom SPZ-tky vasho auta ktory odovzdate dalsiemu ktoreho uloha je len tie papieriky zbierat :D druhy kontroluje len cislo motora tretia da peciatku do pasu a odtrhne polovicku papierika ktory treba vypisat druhu pri opusteni ich krajiny zoberie mimotemy a asi ich vecer potom spaja a lepi spat dalsia osoba ktora to ma nastrost :D miesto toho zeby tento proces zryxlili a dali tam tri jazdne pruhy a v kazdom by to vsetko robila jedna osoba a je to treba im asi len troslu vysvetlit ze takyto proces treba zjednodusit a nie ho komplikovat mimotemy no a k veci trh je asi tak 10 Km na prvej krizovatke za obchodikmi po pravej strane pojdete dolava cez les je stale 50Km/h takze radsej dodrzujte ryxlost lebo meriaju stale meracimi pistolami a jedine podplatit ich aby vam dali pokoj tu cestou stale rovno a az za kopcom a za tou druhou pumpou doprava uz to uvidite kde to je parkovne je asi dve hrivny na hodinu nafta 20 korun za liter asi (4 hrivny) ked vam tam bude treba ist na wc tak radsej chodte na hajzel lebo ked vas xyti ich poriadkova tak vas budu xciet zobrat na policiu a pokuta za znecistovanie sa mi zda ze 200 hrivien alebo bez policie im 60 hrivien a este podla mna tam maju okolo tyx stankov riadny bordel aj by som sa im tam este raz vycural :D mimotemy cesta je dost rozbita k tomu trhu takze radsej si neberte lamborghini aby ste nexytili podvozok :D mimotemy este jeden moj postreh v stankoch kde nemaju ceny si davajte pozor ked vidia a pocuju ze ste slovaci zvysia ceny preto nemaju ceny zvacsa popisane a davaju ich z brucha inak kvalita je podla mna oblecenia dobra treba vsak skontrolovat lepsie, topanky su podla mna o nicom lebo maju tenku podrazku niekde sa da dojednat aj zlava a su tam aj pekne zeny ;) toto vsjo asi a cesta spat v pohode asi dve hodiny nasi kontroluju hlavne cigarety a alkohol ktory sa da kupit aj za dobre ceny v duty free shope
ali_m
08.10.07,17:11
cesta spat v pohode asi dve hodiny nasi kontroluju hlavne cigarety a alkohol ktory sa da kupit aj za dobre ceny v duty free shope

Odporúčam cigarety a hlavne Marlborky kúpiť v tých obchodíkoch pred colnicou, lebo v Duty free medzi colnicami sú za raz tolko - tam majú porovnatelnú cenu iba LMky. A colníci? Nazad zdržujú rovnako naši aj ukrainci - je to asi nákazlivé tá ukrainská nátura ;)
slavuska
07.12.07,12:26
AMPERKO s tym cakanim na ukrajinu im trochu krivdis :)
ja som tam bola tiez autom, dokonca firemnym a nechceli vidiet ani cislo motora, a technicak ani nevybrali z obalu...staci ak do pasu vlozis 1 dolar alebo 5 hrivien. :) a myslim si ze tych 20sk stoji za to aby ta nebuzerovali.
aljac
03.01.08,09:09
Caute,
chcela by som vedieľ, či bol niekto nakupovať aj po vstupe do Shengenu. My sa chystáme zajtra a dúfam, že ukrajinci ešte nebudú sviatkovať.Neviete,či budú trhy aj zajtra 4.1.2008?
marym
04.02.08,10:46
kto ma najnovšie správy- čakacie doby a podobne po novom roku?
hiker
05.02.08,08:32
Cez Vysne Nemecke som vzdy prechadzal len ako cestujuci pravidelnej autobusovej linky, ale musim povedat, ze pokym na ukrajinskej strane to islo rychlo a v pohode, tak na slovenskej to bol des... Samozrejme chapem, ze u nas musi byt ta kontrola ina kvoli istym standardom, ale keby aspon niekto pracoval! Ale nie ako tam, kde pride pravidelny autobus, inak okrem par aut nikoho a pri autobuse akurat dlhy cas postavaju a pofajcievaju styria slovenski colnici v debate stylu "Ta do p**i, ta to odkial mas toten mobil?" "Dig, to mi bracho z Anglicka doviezol.". Vnutri haly samozrejme okrem par znudenych colniciek nikoho, oni samozrejme robit nebudu, lebo to maju na starosti ti, co fajcia vonku. Az po case sa im uracilo zacat kontrolu. Proste flakacstvo, ignoracia, arogancia. Ukrajinci nebuzerovali a oproti nasim som mal dojem ze robia. Akurat slovenski colnici musia davat najavo dojem svojej straaaasnej dolezitosti. Vzdy ma strasne nastvali. :eek:
pivko
05.02.08,08:48
Nevie niekto cestovný poriadok linky Košice-Užhorod?
ráno tam poobede naspať.
hiker
05.02.08,12:14
Nevie niekto cestovný poriadok linky Košice-Užhorod?
ráno tam poobede naspať.

Pred tyzdnom som im posielal mail, tu je odpoved:

Dobry den,

nasa dopravna spoločnosť prevadzkuje linku Ke-Uzhorod o 6,40 rano kazdy den
okrem pondelka.Spet z Uzhorodu sa vracia o 14,30 hod. /slovensky cas/. Cena
jednosmerneho CL je 150 Skk spiatočny je 300 Skk. CL je mozne si zakupit v
predpredaji a taktiez v cestovnych kancelariach.Tiez je mozne si ho kupit
rano v predpredaji eurobus Košice.

S pozdravom eurobus oddel.medzin.pokladne
055 6807306
pivko
05.02.08,14:05
Pred tyzdnom som im posielal mail, tu je odpoved:

Dobry den,

nasa dopravna spoločnosť prevadzkuje linku Ke-Uzhorod o 6,40 rano kazdy den
okrem pondelka.Spet z Uzhorodu sa vracia o 14,30 hod. /slovensky cas/. Cena
jednosmerneho CL je 150 Skk spiatočny je 300 Skk. CL je mozne si zakupit v
predpredaji a taktiez v cestovnych kancelariach.Tiez je mozne si ho kupit
rano v predpredaji eurobus Košice.

S pozdravom eurobus oddel.medzin.pokladne
055 6807306

Dik za radu a nevies nahodou ci ide autobus az na trh alebo len na stanicu.
hiker
05.02.08,16:07
Dik za radu a nevies nahodou ci ide autobus az na trh alebo len na stanicu.

Na stanicu, na trhy podla mna nic nechodi.
pivko
05.02.08,17:53
Na stanicu, na trhy podla mna nic nechodi.
Vraj chodi z KVP nejaky sukromnik busom a ide rovno na trh.Odniekal z mosta pri Wupertalskej , nepocul si o tom?
mkatka
08.03.08,16:07
goom morning... bol som tam teraz v piatok s fotrom a bratom isli sme rano o 4 z kosic..podla mna dost skoro na hranici 3 auta pred nami ale cakali sme asi 10-15 minut..tym colnakom skoro nic nebolo rozumiet ..hranicu sme presli bez väčších problemov..trocha sme pobludili v meste ale nakoniec sme to nasli takze aj ked pojdete cez mesto staci ist smerom na mukacevo a potom za zeleznicnym priecestim odbocit do lava...asi tretia odbocka..trhy rano mrtvo o tej 8 pol 9 sa to zacalo hybat.. na trhoch same znackove veci ine ako nike addidas puma ani nenajdete..samozrejme alkohol cigarety cukriky.. inac spina psy macky a premrznutí ukrajinci zmenaren nehladajte da sa zmenit u predavacov kurz je 4.4 za jednu hrivnu takze v prepocte 1000sk cca227 hrivien.. benzin 95 stala od 5,25 do 6 hrivien najdrahsi bol na benzinke pri blsaku preto odporucam iist do mesta natankovat..topanky od 50 do 110 hrivien mikiny od 60 do 90 hrivien supravy 150hrivien cigarety najlasnejsie 1,05 hrivien to boli classic a najdrahsie davidof 6,5 hriviny west 2 hrivny mallboro 5 hriviny camel 4 hrivny s tou poriadkovou sluzbou uplna pravda skoda ze som to necital pred navstevou ukrajiny ale myslim ze pri pohlade si rozmyslite ci date 150 hrivny tym straznikom hrôza otca chytili ale uz sme boli na odchode takze sme nemali len poslednych 300sk ktore nechceli zobrat ale nas chceli vziat na policiu nakoniec sa nechali ukecat na tych poslednych 300sk .... asi o pol11 sme utekali na stare dobre slovensko s plnou nadrzou s prazdnou penazenkou na colnici pohoda asi 5 auta 30 minut kontroluju namatkovo neodporucujem utajit cigarety ani alkohol pretoze pozerali aj rezervu dokonca nas vsetchych vyhnal z auta..takze pozor.. dufam ze som pomohol ..... majte sa pekne... a stastnu cestu...;););)
mike008mike
21.03.08,14:39
Kto mi poradi ci trh v Užhorode bude aj v utorok 25. marca 2008, srdecna vdaka za poskytnutie informacie.
pivko
26.03.08,09:33
Ma niekto aktualne spravy o cakacich dobach?ktory den v tyzdni je najlepsie ist?
Rastik111
01.04.08,13:14
Čavte rad by som sa opytal či sa dá kupiť aj oblečenie Lacoste a za aké ceny ???
hiker
01.04.08,14:53
Ja som isiel do Uzhorodu pred 3 tyzdnami v sobotu tym Eurobusom 6:40 z Kosic, autobus bol plny tak do 2/3. Trocha sme sa ale zdrzali na hranici, ale osobnych aut bolo tiez malo.

Pokial idete naspat skoro rano (napr. 6:40 SEC z Uzhorodu), tak je autobus obsadeny vylucne Ukrajincami s cigaretami, ale samotna prehliadka batoziny bola rychla. Len ta leniva "osbluha" - motaju sa tam mnohi, ale kym sa niekomu uraci obtazovat sa prist vybavovat... hroza.
pivko
02.04.08,04:41
Ja som isiel do Uzhorodu pred 3 tyzdnami v sobotu tym Eurobusom 6:40 z Kosic, autobus bol plny tak do 2/3. Trocha sme sa ale zdrzali na hranici, ale osobnych aut bolo tiez malo.

Pokial idete naspat skoro rano (napr. 6:40 SEC z Uzhorodu), tak je autobus obsadeny vylucne Ukrajincami s cigaretami, ale samotna prehliadka batoziny bola rychla. Len ta leniva "osbluha" - motaju sa tam mnohi, ale kym sa niekomu uraci obtazovat sa prist vybavovat... hroza.
Trocha zdržali?to je koľko? a naspať ráno? to si tam zostal spať? poobede neide naspať autobus?:mad:
hiker
02.04.08,17:12
Trocha zdržali?to je koľko? a naspať ráno? to si tam zostal spať? poobede neide naspať autobus?:mad:

Fo Uzhorodu sme prisli s asi 20 min. meskanim, pricom po hranice to bolo nacas.

Naspat som isiel rano, ale az za tyzden a tak skoro preto, lebo som prisiel nadranom vlakom z Kyjeva, letel som z Gruzinska ;).
pivko
03.04.08,04:45
Fo Uzhorodu sme prisli s asi 20 min. meskanim, pricom po hranice to bolo nacas.

Naspat som isiel rano, ale az za tyzden a tak skoro preto, lebo som prisiel nadranom vlakom z Kyjeva, letel som z Gruzinska ;).
Však už konečne napíš koľko tá cesta trvala.O koľkej mal byť ten príchod do Užhorodu?:mad:
hiker
03.04.08,09:05
Však už konečne napíš koľko tá cesta trvala.O koľkej mal byť ten príchod do Užhorodu?:mad:

9:35 SEC, ved to zistis na www.cp.sk (http://www.cp.sk) . No a prisli sme nejako 10:10.
Olča
17.04.08,13:15
My sme boli v Užhorode túto nedeľu, t.j. 13.4. a bolo veľmi veľa áut na hranici. Čakali sme 5 hodín tam aj pri ceste domov 5 hodín.Pri ceste tam viac kontrolujú ukrajinci, všetko z pasu zadávajú do počítača, tým sa to zdržuje. Naspäť treba dať do pasu 5 hrivien, aby ste nemuseli otvárať kufor. Naši colníci kontrolujú všetko, kufor, auto - námatkovo. Dajú sa tam nakúpiť športové značkové veci, tiež aj spoločenské. Taktiež sú dobré aj ceny potravín - cukor, cestoviny, cukríky, džúsy.
hhhoh
21.04.08,19:43
da sa tam nakupit aj nejake ine znacky ako adidas nike alebo puma??...
danushka
21.04.08,19:59
My sme boli v Užhorode túto nedeľu, t.j. 13.4. a bolo veľmi veľa áut na hranici. Čakali sme 5 hodín tam aj pri ceste domov 5 hodín.Pri ceste tam viac kontrolujú ukrajinci, všetko z pasu zadávajú do počítača, tým sa to zdržuje. Naspäť treba dať do pasu 5 hrivien, aby ste nemuseli otvárať kufor. Naši colníci kontrolujú všetko, kufor, auto - námatkovo. Dajú sa tam nakúpiť športové značkové veci, tiež aj spoločenské. Taktiež sú dobré aj ceny potravín - cukor, cestoviny, cukríky, džúsy.
...no to snáď nie...:eek::eek::eek:
JarkaL
30.04.08,04:53
Neviete, či budú trhy vo štvrtok 8.5., keď máme my sviatok?
gabika1982
30.04.08,20:25
Tiež sa tam chystáme 8.5., u nás síce sviatok je, ale na Ukrajine tento sviatok oslavujú na druhý deň - 9.5. (aj u nás to bolo niekedy 9.5....).:)
delfina21
05.05.08,14:52
neviete mi poradit, ci v sobotu budu trhy?10.maja, vdaka
dunar
16.05.08,07:36
my sme boli na ukrajine včera.po obyjdení asi 3km kolony kamionov na svk strane sme sa dostali na svk hranicu o pol7.svk kontrola prebehla hned.colnik pozrel pasy a doklady od auta a poslal nas dalej.pred ukr hranicou sme cakali 1hod.este pred nou vam dá ukrajinec mytny a imigracny listok/2x/ pre kazdeho ktorý treba vypísat.je aj po ang takze v pohode.do ciel cesty sa pise turistika.tesne pred kontrolou sme dali do kazdeho pasu po 20sk.ukr colnik nepohrdol.pozrel pasy,odtrhol polku listka a poslal na kontrolu auta.ta sa nekonala/zrejme uplatkom/.ale 2auta pred nami konrolovali.po 500m nas zastavila pani a kontrolovala myto a pasy.o 1min sme v meste.na trh sme sa dostali podla instrukcii z fora. o8 sme boli na trhu.zatial sa tu nic nehybalo/jedine psy a bordel/.o pol9 sa to rozbehlo.kurz bol 4.4sk/1hr.oblecenie roznej znacky 40-60hr,supravy 130-230hr,obuv 200hr,ponozky 3hr,:o).boli sme tam az do 14,kedy uz vacsina zatvárala.o pol3uz bolo open len par stankov.na hranicu sme prisli o pol4 /boli sme na pumpe 6.3hr/l 95normal,atd/.prva kontrola 500m pred hranicou.opat pani konrolovala myto a pasy.pred hranicou sme dali do kazdeho pasu 5hr.colnik ani tentoraz neodmietol.pozrel pasy aj nas a poslal na kontrolu auta.ukr pozreli kufor par krát tukol prstom na ram auta s poslali nas prec.pred svk hranicou sme cakali 1hod.bolo by to skor ale par aut pred nami robili ciganom komplet kontrolu /20min/.svk colnici kontrolovali pasy a poslali nas na kontrolu auta.kontrolovali kufor a par tasiek otvorili.odporucam kupit karton aj ked nefajcite,pytaju sa ci mate a ked poviete ze nie kontrola je dlhšia a dokladnejsia.o 17 sme minali posledny kamion 3km konlony na svk strane.nas nakup dopadol dobre aj napriek rôznym obavam
delfina21
22.05.08,08:00
a co este sa tam oplati kupi okrem sportovych veci? ja idem v sobotu
lenuss
12.06.08,07:05
Prosiiiim Vas na buduci vikend sa chystam do Uzhorodu a potrebovala by som radu od vas.... Hlavne ma zaujima do kolko korun je mozne previest oblecenie, veci.... alebo kolko kusov ci ako sa to rata...dakujem cmuuuk
terezia47
10.07.08,08:16
ahojte, nemá náhodou niekto nejaké čerstvé informácie o nákupoch v Užhorode?
bola som tam minulý štvrtok.autobusom SAD Prešov ,odchod o 7,00 hod. z nástupištia č,4, cena tam 180,- sk.Prechod cez hranice perfektný-len čo nám obidve strany skontrolovali pasy a už o 11,10 hod. sme boli v Užhorode.na trhovisko taxikom za 100,-sk a nakupovali sme. odchod autobusu zo SAD Užhorod je o 15.50 hod. pohoda. Návrat do Prešova o 19,30 hod.autobusom je to oveľa rýchlejšie ako autami, tých je tam naozaj veľa,dlhé rady.
Terka z Prešova
pivko
15.09.08,11:43
Má niekto aktuálne informácie ako to vyzerá na hranici Vyšné Nemecké teraz keď je prechod v Ubli zatvorený?Chystám sa štvrtok a nechcem zostarnúť na colnici:D
eluša
18.10.08,15:56
Na budúci týždeň v stredu, ak sa nás nazbiera v Rbk dosť do autobusu, pôjdeme tam pozrieť. Potom poskytnem naše zážitky a úplne čerstvé informácie
mipet01
02.11.08,11:50
ze vraj sa da
eluša
07.11.08,10:35
my ideme 16.11.08 zájazdovým autobusom do Užhorodu. Viete mi niekto povedať, či sa dá platiť našimi korunami ? A či sú v nedeľu trhy ?
pivko
08.11.08,18:00
my ideme 16.11.08 zájazdovým autobusom do Užhorodu. Viete mi niekto povedať, či sa dá platiť našimi korunami ? A či sú v nedeľu trhy ?
Platiť sa neda ,ale na trhu nieje problem zameniť koruny za hrivny.V nedeľu sa trh nekoná.
duchajka
10.11.08,11:49
Ahojte

tak prinasam cerstve informacie. Je to chaos. Dobre sa tam nakupuje, je to lacne. znackove oblecenie za bezkonkurencne ceny. Na hraniciach sa caka dost, nam to trvalo 1h tam a 3h spat. A to sme stali v rade ako 2 auto. !! Takze autom moc neodporucam ist. Auto musite man na vlastne meno inac Vas nepustia. O tom ani nehovorim ze cestou naspat nam rozobrali
auto na suciastky. :) takze tolko moje skusenosti.
vanesica
10.11.08,15:10
Aj ja idem 16.11.08 autobusom do Užhorodu,naozaj trhy v nedelu nie sú??????
academy24
15.11.08,17:01
Ahojky, my ideme tiez zajtra, t. j. v nedelu do Uzhorodu a povedali nam, ze trhy tam su aj v nedelu. My ideme s SAD busom, ale viem, ze chodia v nedele aj zajazdy normalne take, ako do Polska.
eluša
20.11.08,11:46
No, sľúbila som čerstvé správy z Užhorodu, takže... Boli sme tam autobusom 16.11.08. Z Rbk sme šli o 02,00 hod v noci, na hranicu sme prišli o 06,25 hod. O 7,00 sa menili smeny a o 10,30 nás konečne navštívili slovenskí pasáci. Celý priebeh na UA strane bol o peniazoch vložených do pasu šoféra a celkom to bolo cca 1300 Sk- v tom je už i cesta späť. Slovenskí colníci pri spiatočke nás vytiahli z busu do haly, kde robili kontrolu, podľa mňa dosť povrchnú, hlavne na cigarety a alkohol. Pás cigariet, v mojom prípade Marlboro/cca 250,-* Sk/ a 1 liter vodky/14 a 18 hrivien/bol v poriadku. Hrivna je teraz 4,25 Sk.Na trh sme prišli o 11,15 a otvorený bol do 15,00 hod. Oblečenie značkové mikiny cca 100 hrivien, botasky 100-120 hr. vysoké goratexové botasky cca 200 hr., súprava cca 250 hr. atď. Záchody sú na trhu relatívne slušné, dá sa kúpiť aj klobása na jedenie a kadečo iné. V nedeľu trhy sú, resp. sú od utorka do nedele- nie sú iba v pondelok, preto sú v nedeľu až do 15,00. Tovaru od výmyslu sveta - od ihiel až po motorky. Treba skúsiť... Ideme i 29.11. autobusom z Rbk
bikerkiri
23.11.08,00:27
Ak mozem pridat svoje postrehy z ciest na UA, tak tam chodime iba cez Madarsko, hranicny prechod Chop - Zahony. Cakacka 15 minut, bezproblemovy prechod, ukrajinci v pohode, len madari kontroluju cele auto. Tiez pozeraju aj stav tachometra (km) a stav nadrze, maju limitovany dovoz PHM do HU. Klasicka otazka na alkohol a cigarety, inak ich nic vyraznejsie nezaujima.
Excise Duty
03.12.08,22:01
Tí, čo chodíte nakupovať do Užhorodu, od 1. decembra 2008 máte limit 9 037,80 Sk (300 €), osoby mladšie ako 15 rokov 4 518,90 Sk (150 €) ale napríklad cigarety len 40 kusov, a aj to iba osoby, ktoré majú 17 rokov a viac. Pohonné látky iba v nádrži vozidla a maximálne 10 litrov v príručnej nádrži.
oikonip
09.12.08,06:21
Chcem Vás porosiť o info či sa dajú na trhu zmeniť aj koruny alebo len USD a či je tam nejaká zmenáreň alebo len šmelinári.

Ďakujem
iffo131
13.12.08,17:38
Chcel by som Vás poprosiť o jednu informáciu: naozaj nie je možné cestovať s iným ako svojím vlastným autom do Ukrajiny???
napr. s autom z autopožičovne???
diabol4
15.12.08,08:52
Chcem Vás porosiť o info či sa dajú na trhu zmeniť aj koruny alebo len USD a či je tam nejaká zmenáreň alebo len šmelinári.

Ďakujem

Zmenáreň som na trhoch nikde nevidela, ale netvrdím že tam nie je. Na trhoch sa dá platiť v slovenských korunách, USD. Veľa trhovníkov Vám zamení slovenské peniaze na hrivne.
diabol4
15.12.08,08:55
Chcel by som Vás poprosiť o jednu informáciu: naozaj nie je možné cestovať s iným ako svojím vlastným autom do Ukrajiny???
napr. s autom z autopožičovne???

Na Ukrajinu je možné cestovať s iným ako vlastným autom, ale je potrebné splnomocnenie od majiteľa auta. Ale ani tak Vám nikto nezaručí, že Vás pustia ďalej. Všetko záleží od colníkov. Ak už máte splnomocnenie od vlastníka vozidla musíte dať do pasu, respektívne do techničáku peniaze a idete bez problémov ďalej.
Činky
18.12.08,10:49
Tak ja som bol aj s priatelkou v Uzhorode minulu sobotu. Na hranicu sme prisli o 5:30 a uz tam stalo celkom dost aut. Cez slovensku cast hranice sme presli v pohode, no na ukrajinskej to trochu trvalo (cca 1,5 hod). Stali sme v kolone, ktora sa velmi pomaly pohybovala a ked sme uz boli pri colnikovi, ktory vydava listky, zistili sme kde je problem. On totiz pustal prednostne tych, ktorí mu dali do pasu nejake tie peniazky. Normalne sa prechadzal pozdlz tej kolony a cakal, kedy nanho niekto z auta zakrici a ukaze mu pas aj s peniazmi. Asi po 20 min som sa odhodlal aj ja. Zakrical som spytal sa, ci aj ja mozem dostat potrebny papierik a ukazal mu pas, kde som mal 50 Sk. On sa na mna pozrel a povedal, ze este jednu taku. Tak som mu dal 100 Sk a tak mi vypisal papierik a pustil nas dalej. Dalsie auta dalej nepustal, pretoze mu asi nikto nic nedal. Tak sme mohli ist dalej na kontrolu dokladov, zelenej karty ap. Na trh sme dorazili okolo 7:30 nasho casu. Peniaze Vam zmenia hned na parkovisku, len su trochu opatrni, pretoze ich tam asi casto kontroluju. Kurz je teraz vynikajuci. Za 1000 Sk mozte dostat aj 310 hrivien. O cenach pisat nebuden, to by bolo na dlho. Naspat sme odchadzali o 10:30 nasho casu a hned po vyjazde na cestu nas zastavila hliadka. Kontroloval technicky, vodicky... lekarnicku ked uvidel, tak na nu poklepal a povedal, ze je uz neplatna, no ja som sa nenechal zaskocit a hned som namietal, ze teraz som ju kupoval a ze u nas plati,tak povedal, ze dobre. Dalej chcel vidiet hasiaci (ten som nstastie mal). Pytal sa ci mam zimne pneumatiky, dalej ci som pil. Ked som povedal, ze nie, tak ci som pil vcera. A ked som odpovedal, ze vobec nepijem, tak povedal, ze som urcite fajcil travu. Uz mi bolo aj do smiechu, ako sa snazi nieco najst, aby zarobil, no povedal som ze ja take vobec a tak len mavol rukou a povedal, aby som isiel a cely nestastny odisiel spat do auta. Na hranici potom klasicky zdrziavali nasi, no necakal som dlhsie ako 2,5 hod, co je uplne v pohode. Tolko asi moje posledne skusenosti. Dufam, ze Vam pomozu. O taky mesiac pojdem zrejme znova. Prajem aj Vam prijemnu cestu a nakupovanie. Naozaj sa oplati
Činky
18.12.08,10:53
Tí, čo chodíte nakupovať do Užhorodu, od 1. decembra 2008 máte limit 9 037,80 Sk (300 €), osoby mladšie ako 15 rokov 4 518,90 Sk (150 €) ale napríklad cigarety len 40 kusov, a aj to iba osoby, ktoré majú 17 rokov a viac. Pohonné látky iba v nádrži vozidla a maximálne 10 litrov v príručnej nádrži.

s tymi cigaretami to je pravda. Pred nami bol na colnici maďar s manzelkou a mali 2 kartony. Colnik im vybral 4 krabicky a povedal, ze zvysok maju odniest do kosa na ukrajinsku stranu.
Excise Duty
18.12.08,12:07
s tymi cigaretami to je pravda. Pred nami bol na colnici maďar s manzelkou a mali 2 kartony. Colnik im vybral 4 krabicky a povedal, ze zvysok maju odniest do kosa na ukrajinsku stranu.
Tomu Maďarovi sa čudujem, veď limit 40 kusov cigariet pri návrate do EÚ z tretieho štátu iným spôsom ako leteckou dopravou platí v rámci celej EÚ, teda i v Maďarsku, mal to teda vedieť. No a ten colník odflinkal svoju robotu, pretože zo zvyšných cigariet mal vyinkasovať clo, spotrebnú daň a DPH, zrejme sa mu nechcelo úradovať. Takýmto spôsobom poškodil ale maďarského turistu, pretože ho pripravil o riadne zakúpený tovar. Zákon predsa nezakazuje doviezť väčšie množstvo, zákon hovorí o tom, aké množstvo tovaru je oslobodené od cla, spotrebnej dane a DPH, tovar dovážaný nad toto množstvo podlieha uvedeným platbám. Na colníka by som podal sťažnosť.
MartinkoK
20.05.09,11:37
Neviete niekto poradiť nejaký nákupný zájazd do Užhorodu - nástup na Orave, Liptove. Už som tam bola a prišla som veľmi spokojná.
janamirka2
26.07.10,17:16
Nebol niekto teraz v poslednom čase v Užhorode, ale v meste, nie na trhu. Rada by som vedela ako sa orientovať v meste, kde zaparkovať a kde sa vybrať ktorým smerom. počula som, že sa tam dá lacno kúpiť značková kozmetika, ale neviem kudy kam.
Strejdo
01.11.10,14:18
Ahojte, v stredu idem do Uzhgorodu na nakupy, ked sa chce niekto pridat, zoberiem, mam dve miesta volne, auto BMW 320. Vyrazam zo Svitu, cas este nieje upresneny. Pojdem cez Levocu, Presov, Kosice, Michalovce, alebo Vranov Michalovce.
Ak by chcel ist niekto z vacsej dialky, napriklad Ruzomberok, Martin, Zilina, Cadca, Kysucke Nove Mesto, tak mam cestu do Ciech a mozem ho zajtra zobrat, o prespanie bude zadarmo postarane. Len potom koncim s jazdou vo Svite, takze dalej uz bude musiet ist vlakom alebo busom.
flajso
10.11.10,14:29
ahojte,chceme ist z manzelom 19.11.2010 na nakup do Uzhorodu ale len cez nákupný zájazd z Popradu alebo z Kezmarku neviete nam poradit hocijaky kontakt na nejakeho autobusara co zajazd organizuje.Dakujem
pivko
12.11.10,07:15
Žena ma prehovorila na nákupy do Užhorodu, kde na trhu zmeniť EURa /kde je najvýhodnejší kurz?/ voľakedy viem že najlepšie menil ten správca toho plateného parkoviska / platí to ešte?/
betka631
12.11.10,07:25
My sme boli v auguste v Užhorode a eura sa dali zmeniť na každom kroku. Kurz ponúkali rovnaký alebo len s minimálnym rozdielom. My sme menili u pani v jednom stánku, kde sme kupovali botasky.
flajso
12.11.10,07:56
ahojte, ked ideme na nakupy na UK vzdy menime na trhu u vekslaka z menom SAŠA ma naj kurz a zamiena v zelenom stanku uprostred trhoviska.
flajso
16.11.10,08:57
prosim vas bol niekto nedavno v uzhorode na nakupoch?ideme tam v piatok a pocula som ze ceny oblecenia tam isli hore vraj kvoli zdrazovaniu bavlny.Nevieta ci to je pravda alebo len FAM.Dakujem
pivko
16.11.10,11:10
prosim vas bol niekto nedavno v uzhorode na nakupoch?ideme tam v piatok a pocula som ze ceny oblecenia tam isli hore vraj kvoli zdrazovaniu bavlny.Nevieta ci to je pravda alebo len FAM.Dakujem
Bol som v nedeľu , neviem aké ceny boli predtým tak že neviem porovnať.Najlacnejšie su len tzv. podľa mňa šmejdy:D /ta športová obuv je čisty gumený šmejd/ ale dajú sa lacnejšie ako u nás kúpiť aj kvalitné veci. /napr. rifle za 50 EUR ,u nás by však také stáli min 100 EUR /
Zimné bundy sú O.K. , termoprádlo ,+ koňak:D a šašlik:D
festulo
18.11.10,18:54
dobry den chcel by som sa opytat ako je to s prechodom cez hranice da sa prechadzat aj pešo??? ak ano ako to funguje. a ak nie ak by som siel autom je nieco na co si treba dat pozor ??? dakujem za odpoved
danushka
18.11.10,19:14
dobry den chcel by som sa opytat ako je to s prechodom cez hranice da sa prechadzat aj pešo??? ak ano ako to funguje. a ak nie ak by som siel autom je nieco na co si treba dat pozor ??? dakujem za odpoved
My ideme zajtra cez Veľké Slemence. Auto nechávame na hranici na parkovisku za 1€ / neobmedzený čas počas celého dňa, pešo precupitáme hranicu a za hranicou sadáme na taxi do Užhorodu za 10€.
Taxikári údajne ochotne počkajú na svojich pasažierov a odvezú späť za 10€ na hranicu.
Len raz sme šli autom tam a späť a to nekonečné čakanie na ukr. hranici ma poučilo, že nikdy viac čakať tak dlho .
danushka
18.11.10,19:17
Ešte doplním, pred cca 2 mesiacmi sme boli len na hranici v dedinke a tam sme kupovali za €, ale zdalo sa mi, že tam majú slabší výber a predražené veci, tak som zvedavá, či v Užhorode bude lacnejšie, výber bude určite bohatší.
pivko
19.11.10,17:22
Kua:D tak mi zachutil boršč,šašlik a koňak minulú nedeľu ,že idem zase v nedeľu;) ,ale už nie ako šofér:Dtak že bude veselšie:D:D:D
festulo
19.11.10,22:04
a ma uz niekto skusenost ist cez hranice vyšne nemecke peso a potom taxikom na trh ?? ako to chodi tam?? dik za info
festulo
19.11.10,22:27
a este otazocka hadam bude aj odpoved trhy su ako nikedy otovrene kazdy den okrem utorku?? alebo ako to je??? dakujem za odpoved
betka631
20.11.10,17:42
a este otazocka hadam bude aj odpoved trhy su ako nikedy otovrene kazdy den okrem utorku?? alebo ako to je??? dakujem za odpoved

hádam aj áno....otvorené každý deň okrem pondelka....:)
flajso
20.11.10,19:52
no prave som prisla z nakupou a som celkom spokojna.Len zimne bundy su trochu,dost drahsie a zdalo sa nam ze bol slabsi výber tovaru /mikiny,topanky/
festulo
20.11.10,21:36
hádam aj áno....otvorené každý deň okrem pondelka....:)
nie nahodou kazdy den okrem utorka co dostavaju new tovar???
pivko
22.11.10,13:33
nie nahodou kazdy den okrem utorka co dostavaju new tovar???
Žiadne náhodou,Trh je každý deň okrem pondelka.
flajso
22.11.10,14:20
preco okrem pondelka?co maju v pondelok prijem tovaru ci co?nevieta poradit kde a vobec ci sa daju kupit v Uzhorode dobre hracky?