tomasmal
26.06.07,13:13
Cafte, co je pre mna ako "zamestnanca" vyhodnejsie, prikazna zmluva alebo dohoda o vykonani prace, kde su mensie (alebo ziadne) odvody pre stat. A čo je výhodnejšie pre zamestnávateľa.
Diky moc.
ZuzanaP
26.06.07,11:50
tomasmal
26.06.07,14:47
no hej, clankov je tam dost, ale kto sa v tom má vyznať, som len "obycajnyô clovek. Zdá sa mi to zlozite, chyba jasny rezultat...
endrju
26.06.07,15:52
Cafte, co je pre mna ako "zamestnanca" vyhodnejsie, prikazna zmluva alebo dohoda o vykonani prace, kde su mensie (alebo ziadne) odvody pre stat. A čo je výhodnejšie pre zamestnávateľa.
Diky moc.

"Menšie (alebo žiadne) odvody pre štát" = si bez nároku na akékoľvek zabezpečenie vyplývajúce z tých odvodov.
Takže o výhodnosti menších (alebo žiadnych) odvodov pre zamestnanca sa dá asi dosť účinne pochybovať.
Pochybovať najúčinnejšie sa dá najmä vtedy, ak zamestnávateľ aj pri menších alebo žiadnych odvodoch vypláca zamestnancovi iba to, čo by mu vyplácal aj vtedy, keď by zamestnanec mal uzatvorený riadny pracovný pomer.
markuss
10.09.07,18:57
rozsiril by som tuto otazku,,,,je vyhodnejsie byt pri prikaznej zmluve na zivnosti alebo nie,,,a preco????