vilejs
26.06.07,14:08
Zdravim, chcem zacat tvorit webove stranky nasledujucim sposobom:
od designera kupim design(pravdepod. zmluva o dielo) ktory nasledne nakodujem. V tejto faze by sa ako som pochopil dal pouzit AZ.
Ak by som vsak chcel implementovat uz existujuci OpenSource CMS system + pripadne upravit jeho kod da sa aj to robit podla AZ alebo treba zivnost? Dakujem.
m.majling
29.07.08,07:36
Moj nazor je ze pokial chcete predavat konecnemu klientovy akykolvek produkt alebo sluzbu bezohladu na to ci fo vsetko kupite od niekoho alebo vytvorite sam ale predate to tretej osobe ktora Vam za to zaplati a bude pozadovat danovy doklad urcite na to potrebujete zivnost pripadne inu pravnu formu. ak neberiem v uvahu ze pre nich budete pracovat ako brigadnik napr.
m.majling
29.07.08,07:44
taktiez by som chcel upozornit na problem s GPL licenciou ,, bezohladu na to ze v USA sa pod GPL licenciou rozumie to ze mozete produkt sirit volne, upravovat .... taktiez ho mozete spoplatnit ale len cast ktou ste vytvorili Vy (alebo tusim kompletny projekt ktoreho sucastou je GPL kod ale musite uviest ze projekt obsahuje kod GPL) na Slovensku ale podla zakona by ste potrebovali mat pisomne prehlasenie (elektronicke sa neberie v uvahu - to je totiz pribalene vzdy pri GPL projekte pripadne v hlavickach suborov). (rozoberala to jedna mila dama na BarCampe a aj dalsie typy licencii) na slovensku to al nedava nikto kto predava nieco co je postavene na GPL, taktiez nezabudnite ze z GPL licencie vypliva aj povinnost zvetrejnit ze system bezi na YXWZ CMS ktory je sireny pod licencou GPL a odkaz na ich web !!!
Keni
29.07.08,20:43
ja som sa na SVK webe stretol s mnozstvom GPL open source CMS systemov a takmer ziaden neuvadza tieto informacie :)

zaroven je takisto niekolko firiem ktore pouzivaju open source CMS joomla ako svoj produkt, vytvoria sablonu a nasledne predavaju dalej za pekne peniazky. No v podstate ak je sablona vytvorena dobre, tak sa da predavat ta sablona a CMS dodavat iba ako sucast a tym padom by si uz iba trebalo zistit to s tym uverejnenym odkazom
zamecnikv
30.07.08,09:59
dobry den, odporucam si dat gugl a tvorba vebu, je dost info na nete. Aj ja som sa tak ucil