Aldan
26.06.07,14:08
Chceme prijať počas práznik brigádnikov. Prosím kto vie mi poradiť sú to študenti a jeden má 17, druhý 18 rokov. Ako som sa dočítala môže brigádnik pracovať len 100 hodín do roka? - je to možné? Myslela som, že môže pracovať 1/2 z normálneho pracovného týždňa, toj. 20 hodín. Tak ako je to vlastne 20 hodín týždenne alebo 100 ročne, je to veľký nepomer.

Ďalej prosím o pomoc - ako odvody odvádzam do sociálnej - podľa mňa je to 0,8 + 0,25 % (/možno sa mýlim, lebo som mala informáciu že žiadne, ale to sa mi nezdá/. Podotýkam, ide o študentskú brigádu založenú na dohode o vykonaní práce.

Ďakujem veľmi pekne
Tweety
26.06.07,12:12
Dočítala si sa zle. Môže pracovať aj menej ako 100 hodín ročne, aj viac, jeho týžd. PČ nesmie v priemere prekročiť 20 hod.
Odvody sú také ako píšeš. Ak je to študentská brigáda, nebude to DOVP, ale DOBPŠ. Odvody do SP, 0,8%ˇUP, a 0,25GP.
Aldan
29.06.07,04:49
dík za rýchlu odpoveď, ale ešte niečo mám nevyjasnené.
1. Musí to byť dohoda o brig. práci nemôže to byť len dohoda o vykonaní práce?
2. Na dohodu sa pri ročnom zúčtovaní vracala daň, ale ak mi podpíše vyhlásenie k nezdanitelnej časti 7968 môže si aj potom podať daňové na vrátenie ostatnej dane?
3. Ako je to potom so zdravotným zúčtovaním - do 41.200 si nemusel podať na dohodu, ale ani študent?

Ďakujem moc, mám ešte chaos s takýmito vecami.
Gabi03
29.06.07,04:54
dík za rýchlu odpoveď, ale ešte niečo mám nevyjasnené.
1. Musí to byť dohoda o brig. práci nemôže to byť len dohoda o vykonaní práce?
2. Na dohodu sa pri ročnom zúčtovaní vracala daň, ale ak mi podpíše vyhlásenie k nezdanitelnej časti 7968 môže si aj potom podať daňové na vrátenie ostatnej dane?
3. Ako je to potom so zdravotným zúčtovaním - do 41.200 si nemusel podať na dohodu, ale ani študent?

Ďakujem moc, mám ešte chaos s takýmito vecami.

1. ak je študent, môže byť aj DoBPŠ. Môže odpracovať 1/2 fondu prac. času. Môže mať aj DoVP, tam nemusí byť podmienka študenta, ale môže odrobiť len 300 h ročne.
2. Vyhlásenie môže podpísať aj dohodár. Takisto sa môže robiť ročné zúčtovanie alebo daňové priznanie. Podľa výsledku sa daň bude vracať, prípadne doplácať.
3. Myslím, že nie. Tá suma je však 47.475,-- (ak sa mýlim, opravte ma). Ale tu nech poradia skúsenejší.
ZuzanaP
29.06.07,05:00
Limit, kedy študent nemusí podať RZZP (za rok 2007) je pre tento rok Sk 45 600,--.