jks
08.02.05,15:21
SZČO - neplatca DPH - omylom v registračnej pokladni vyčísľoval DPH. Stalo sa tak v decembri r. 2004. V januári DPH odviedol podľa §69 Zákona o DPH. Problém mám teraz v tom, že ako to vysporiadam z hľadiska dane z príjmov. Mám znížiť základ dane z príjmov stornom príjmov o výšku odvedenej DPH už v roku 2004 alebo odvedenú DPH brať ako výdavok až v roku 2005? Máte s tým nejaké skúsenosti? Za radu vopred ďakujem.
rene
08.02.05,17:54
Ja by som to nechala v roku 2004 v príjmoch zvyšujúcich daňový základ/podľa tržby z RP/ a v roku 2005 zaplatenú DPH dala do výdavkov znižujúcich daňový základ /podľa DPH priznania a odvedenej dane/.
jks
08.02.05,18:18
Ďakujem za názor, len ma mrzí, že neviem nájsť oporu v zákone, t. j. na základe akého § to tak urobím. Ďakujem
Susan
09.02.05,08:12
1/ Ja by som urobila tak ako pise rene. V JU co prijmes, je Tvoj prijem v tom toku, kedy si peniaze prijal. V roku 2005, ked odvedies DPH na DU, tak to bude vydaj.

2/ Alebo by som navrhovala, ze prijatu DPH by si dal ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane a odvedenu DPH v roku 2005 ako vydaj neovplyvnujuci zaklad dane. Vychadzam z toho, ze pri prijatom DPH v roku 2004 by sa Ti zvysil zaklad dane a tym padom by si mal aj vyssie odvody do poistovni!!!!! Tak ber radsej druhu alternativu!!! To je moj nazor a tak by som to pravdepodobne aj urobila.