Anny96
27.06.07,07:36
Ahojte,
prosím Vás čo je dávka 541?
Kto ju musí odoslať?
Dokedy je potrebné ju odoslať?
Ako sa odosiela?

Ďakujem :)
Anny96
27.06.07,07:12
Prosím poradíte mi?
jankasm
27.06.07,07:14
Prosím poradíte mi?

Myslím že dávka 541 je niečo s elektronickým zaslaním RZZP. Ale osobne som to nerobila, takže čo je to presne neviem. ;)
endrju
27.06.07,07:57
Dávka 541 skutočne súvisí s RZZP. Ak vytvorenie dávky nepodporuje Tebou používaný mzdový program, na základe osobných skúseností odporúčam nezaoberať sa strácaním času prípravou a odosielaním dávky.
Odoslanie dávky 541 nie je povinné. Papierové "lajstro" je zatiaľ najspolahlivejším spôsobom ako odovzdať informácie o RZZP zdravotným poisťovniam.

Na strane zdravotných poisťovní je to s podporou prijímania (nielen) týchto dávok veľmi slabééééé. :mad:
Programovaním (aj elektronickej komunikácie mzdového programu so zdravotnými poisťovňami a inými inštitúciami, ktorým zamestnávatelia na základe zákonom uložených povinnosti musia posielať kdejaké často aj nezmyselné informácie) sa živím a mám už aj dosť bohaté skúsenosti s hrou zdravotných poisťovní na elektronickú "komunikáciu" so svojimi zákazníkmi (platiteľmi poistného).
Najviac ma ako programátora rozčuľuje absencia akejkoľvek zrozumiteľnej podoby dokumentácie a absencia jednotného riešenia vo všetkých zdravotných poisťovniach. Každá poisťovňa má vo svojom systéme zavedené vlastné odchýlky od "normálu", ktoré pravidelne spôsobujú "šoky" pri odosielaní informácií. To, čo prejde do jednej poisťovne, vôbec nemusí prejsť do inej poisťovne. Pri riešení akéhokoľvek problému s prijatím dávky je to vždy beh na dlhé trate pri zisťovaní dôvodu chyby. Aj preto zatiaľ nie som vôbec presvedčený o tom, že poisťovne sú schopné bez väčších problémov komunikovať so zákazníkmi elektronicky.

Poisťovne však tvrdia niečo úplne iné. :rolleyes: :o
suklova
26.03.10,07:25
Prosím o radu. Dnes som zaslala dávku 541 do poisťovne/elektronicky/ . Musím ten sprievodný protokol k dávke 541 zaslať aj poštou?
suklova
26.03.10,09:57
Prosím o radu. Dnes som zaslala dávku 541 do poisťovne/elektronicky/ . Musím ten sprievodný protokol k dávke 541 zaslať aj poštou?
Poradí mi niekto prosím?
matafe
26.03.10,11:51
Prosím o radu. Dnes som zaslala dávku 541 do poisťovne/elektronicky/ . Musím ten sprievodný protokol k dávke 541 zaslať aj poštou?

Ak je dávka 541 podaná prostredníctvom webovej stránky zdravotnej poisťovne, v tom prípade nie je potrebné posielať do ZP sprievodný protokol.
Sprievodný protokol sa prikladá k dávke 541, ak táto dávka je odovzdávaná do ZP na diskete, či CD...
suklova
26.03.10,12:04
Ak je dávka 541 podaná prostredníctvom webovej stránky zdravotnej poisťovne, v tom prípade nie je potrebné posielať do ZP sprievodný protokol.
Sprievodný protokol sa prikladá k dávke 541, ak táto dávka je odovzdávaná do ZP na diskete, či CD...
Ďakujem. Krásny víkend. :)