plastelinka
08.02.05,15:53
Dobrý deň,
chcem sa spýtať jednu vec: ak chcem predávať počítače a počítačové komponenty fyzickým a právnickým osobám priamou dodávkou na základe objednávky /teda bez "kamenného obchodu/ - musím mať registračnú pokladnicu, alebo mi stačí vystaviť len faktúru? Za skorú fundovanú odpoveď vopred ďakujem.
Susan
08.02.05,15:07
Ak nebudes prijimat hotovostne platby, tak RP nepotrebujes. Alebo musis platbu prijat v hotovosti o 1 den neskor ako vystavis fakturu.
plastelinka
08.02.05,15:15
To znamená, ze ak prijmem hotovost az 1 den po vystaveni faktury, tak faktura bude mojim danovym dokladom?
macko
08.02.05,15:17
Áno, faktúra bude Tvoj daňový doklad a účtovný bude príjmový pokladniční doklad.
Julča
09.02.05,08:52
Prosím Vás súrne by som potrebovala vyhlášku o registrač. pokladni. Môžete ju priložiť ako prílohu? Niekde som ju tu videla ale neviem ju nájsť . Díky.
ZuzanaA
09.02.05,08:56
Ak nebudes prijimat hotovostne platby, tak RP nepotrebujes. Alebo musis platbu prijat v hotovosti o 1 den neskor ako vystavis fakturu.S tým, že úhrada faktúry musí byť o deň neskôr nesúhlasím, ak sa vystaví faktúra - vznikne pohľadávka a tá sa potom uhradí cez PPD, nie je podstatné či sa uhradí o hodinu, deň alebo dva potom. Niekedy sa to tak robilo, ale môj názor je, že to vôbec nie je potrebné. Ja bežne vystavujem faktúru aj PPD v jedeň deň a nebol s tým žiadny problém. :p
Katty
09.02.05,08:57
Ak nebudes prijimat hotovostne platby, tak RP nepotrebujes. Alebo musis platbu prijat v hotovosti o 1 den neskor ako vystavis fakturu.
už sme sa tu o tom bavili, ak niekto funguje cez faktúry nemusí mať RP a môže prijať hotovosť hneď v ten deň !!!!!
vystavením faktúry totiž vzniká pohľadávka a úhrada pohľadávky nespadá pod vyhlášku o RP
Katty
09.02.05,08:58
zuzi tak si ma predbehla
ZuzanaA
09.02.05,09:00
Prosím Vás súrne by som potrebovala vyhlášku o registrač. pokladni. Môžete ju priložiť ako prílohu? Niekde som ju tu videla ale neviem ju nájsť . Díky.
Pozri:
http://www.zbierka.sk/search-res.asp?typ=meno&slovo=elektronick%E1+registra%E8n%E1&ti=yes&zbn=Vyh%BEadanie&op=AND&vz=8&rocnik=all

Katty, mám rýchle prsty :D :D
Alexandra Molnárová
09.02.05,09:02
Môj manžel tiež predáva počítače a komponenty a robí to na faktúrý a príjmové doklady bez RP. Poradili mi to na daňovom úrade, takže to nie je žiadny problém, aj keď je to v ten istý deň.
dana hanakova
10.02.05,17:51
Chcem poprosiť skúsených, vo výhláške MF SR o vedení registračných pokladní, koľko rokov sa uvádza na uchovávanie knihy pokladnice a tržieb. Sú tam ešte nejaké lehoty?

Neviem nájsť vyhlášku č. 353/96 a v novele z r.2004 sa nič neuvádza. Vopred ďakujem.
Vianocka
15.02.06,19:12
Uplne znenie vyhlasky o sposobe vedenia evidencie trzieb elektronickou registracnou pokladnicou je publikovane v DUPP 7-8/2005. V § 3 ods. 8 sa uvadza, ze kniha pokladnice a vykaz sa uchovavaju po dobu desiatich rokov od koca kalendarneho roka, v ktorom boli vyhotovene; kontrolna paska sa uchovava po dobu troch rokov od koca kalendarneho roku, v ktorom bola vyhotovena. V ods. 10 sa uvadzaju aj dalsie typy archivnych medii.
bazil
04.01.07,10:07
Prosim Vas ako to je správne. Podnikatel predava darcekove predmety , vacsinou pre inych podnikatelov - pre ich obchody. Doteraz to riesil tak ze im vystavil fakturu, oni mu ju zvycajne hned v hotovosti vyplatili a on im vystavil prijmovy pokladnicny doklad. Je to spravne? Nemal by mat spravne registracnu pokladnu?
iveta22
04.01.07,10:36
Pokiaľ vystavuje faktúry, nemusí mať ERP. Nejde o predaj v hotovosti, ale o úhradu pohľadávky.
bazil
04.01.07,10:56
Ivetka a ak chce začať používať registračnú pokladňu - ma takú cestovnú, sú tu nejaké špecifiká? Pokladňu má riadne prihlásenú, doteraz ju ale nevyužíval. Ja si to predstavujem tak, že on predá tovar, vystaví blok z registračnej pokladne a tot vsjo. Na nieco som zabudol ?
j.s
04.01.07,12:16
Nevadí, že má prenosnú, cestovnú pokladňu. Musí to byť však ten typ pokladne, na ktorý bol vydaný certifikát a sozrejme ju musí mať zaregistrovanú príslušným danovým úradom.. Potom blocek z tejto pokladne je platným dokladom a to je vsetko