rommy
27.06.07,09:06
Ahoj poraďáci, pracujem v predajni nových vozidiel. Sem tam sa stane, že nám nové auto dodajú napr. bez zadných stieračov, my ich tam potom zo skladu dáme. Tieto stierače nám preplatí poisťovňa, ale len na základe internej faktúry, ktorú vystavíme na seba resp. na našu prevádzku, v nákupnej cene a bez DPH. Nejak nemôžem prísť na to či je to dobre, lebo my si pri nákupe tých stieračov na sklad DPH uplatníme a potom ich účtujeme poisťovni bez DPH, neviem či je to správne, nič ma nenapadá...
Viete mi s tým prosím pomôcť?
betka
27.06.07,07:24
Nárok na odpočítanie stieračov ste si uplatnili. Ak by ste FA bez DPH, bola by to oslobodená činnosť. FA pre poisťovňu by som vystavila ZD+DPH, pričom poisťovňa mi uhradí ZD a DPH ja zaplatím DU. To je môj názor.
rommy
27.06.07,09:05
Tak sme to aj doteraz robili, len potom nám na 311 stále visela nezaplatená DPH, ale teraz sa zmenila poisťovňa a tá nám poslala ich smernicu aké faktúry budú preplácať a to len tie interné, za nákupnú cenu a bez DPH. Ono tá interná faktúra ani nie je daňový doklad, keďže ju vystavujeme sami na seba... Jaj som z toho domotaná...
ALBO
28.06.07,12:04
Ahoj poraďáci, pracujem v predajni nových vozidiel. Sem tam sa stane, že nám nové auto dodajú napr. bez zadných stieračov, my ich tam potom zo skladu dáme. Tieto stierače nám preplatí poisťovňa, ale len na základe internej faktúry, ktorú vystavíme na seba resp. na našu prevádzku, v nákupnej cene a bez DPH. Nejak nemôžem prísť na to či je to dobre, lebo my si pri nákupe tých stieračov na sklad DPH uplatníme a potom ich účtujeme poisťovni bez DPH, neviem či je to správne, nič ma nenapadá...
Viete mi s tým prosím pomôcť?
Nerozumiem, to poisťovňa vám prepláca náhradu škody? Ak ano tak poisťovňne sú usmernené tak, že platiteľovi preplácajú bez DPH.
rommy
29.06.07,07:46
Nerozumiem, to poisťovňa vám prepláca náhradu škody? Ak ano tak poisťovňne sú usmernené tak, že platiteľovi preplácajú bez DPH.

Ano poisťovňa nám preplatí tú "škodu" ale faktúry nevystavujeme na poisťovňu ale na seba formou internej faktúry bez DPH. Len ma tak napadlo či je to v poriadku...
ALBO
02.07.07,05:16
Ano poisťovňa nám preplatí tú "škodu" ale faktúry nevystavujeme na poisťovňu ale na seba formou internej faktúry bez DPH. Len ma tak napadlo či je to v poriadku...

No veď poisťovni tým int. dokladom len oznámite výšku škody a to bez DPH, lebo DPH sa uplatníte z FA vy.
rommy
02.07.07,10:58
A to neva, že DPH si uplatníme my ale poisťovni fakturujeme bez DPH? A takéto interné faktúry sa uvádzajú niekde v daň. priznaní?