rommy
27.06.07,12:53
Ahoj poraďáci, firma nám každý rok cez leto usporiadava letné hry, kde máme súťaž a kúpili putovný pohár, kde si dajú vyryť svoje obchodné meno a tento pohár ostane vo firme. Poradíte mi či je tento pohár daňový výdavok a kam ho zaúčtovať? Ďakujem.
Vladimír Ozimý
27.06.07,12:47
určite by som to nedal ako daňový výdavok...poprvé neslúži na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov a ak máte namysli reklamný predmet ten je uznateľný len do 500 sk bez dph a musel by ísť ku klientom ako reklamný predmet a nie ako výhra za niečo..takže určite nie ako da
ový a účtoval by som to klasicky na 513/a
Braňo
27.06.07,12:51
ryba, rýchly, ryť, rýpať, hrýzť, kryť, skryť, koryto, korytnačka, strýc, ryčať, ryža, bryndza, rys, rysovať, Korytnica, rýdzi, rýdzik, brýzgať, rytier, trýzniť, rým, ryha, kryha, poryv, úryvok, Torysa, ryšavý, prýštiť, trysk, kryštál, rýľ, rytmus
Gabi03
27.06.07,12:58
ryba, rýchly, ryť, rýpať, hrýzť, kryť, skryť, koryto, korytnačka, strýc, ryčať, ryža, bryndza, rys, rysovať, Korytnica, rýdzi, rýdzik, brýzgať, rytier, trýzniť, rým, ryha, kryha, poryv, úryvok, Torysa, ryšavý, prýštiť, trysk, kryštál, rýľ, rytmus

Toto je poriadne mimotemy , ale dobréééé. :D
Tweety
27.06.07,13:01
A hneď to má iný zmysel, z pohára ,sa jedným r dostať až tam, do r...:---
Vladimír Ozimý
27.06.07,13:01
no čo aspoň si zopakujeme toď nejaké vybrané slová hehe...
Braňo
27.06.07,13:04
Toto je poriadne mimotemy , ale dobréééé. :D

Nemyslím, že je to mimo témy. vyryť je s tvrdým.
Gabi03
27.06.07,13:05
Nemyslím, že je to mimo témy. vyryť je s tvrdým.

Téma je o daňových či nedaňových nákladoch putovného pohára.
rommy
27.06.07,13:11
:D :D :D I´m sorry, hanbím sa, to bol určite ten škriatok, ktorý chodí aj do novín :o ďakujem za upozornenie :)
Ale inak ďakujem za pomoc, tiež som myslela, že je to nedaň. výdavok, ale zmiatol ma ten nápis firmy. ;)
Libi
04.10.07,09:18
Keďže aj my sme zorganizovali letné hry o putovný pohár s vyrytým logom firmy, rada by som sa opýtať. Peňažné výhry sú do 5 tis. Sk za každého zamestnanca, spolu 18 tis. Sk, mám odviesť zrážkovú daň a oznámiť DÚ? alebo výhra zo súťaže do 5 tis., ale to je jednotlivo pre zamestnanca, nie?