riso4
27.06.07,12:00
Zhanam informacie a skusenosti o ceste vlastnym autom do Talianska.
Zvlast ma zaujima system platieb na dialniciach v Taliansku a kde sa da solidne natankovat?
petulik
27.06.07,14:13
skus sa pozriet na www.kalabria.biz, sekcia doprava, tam je viac menej system dopravy v taliansku vysvetleny.
riso4
28.06.07,05:10
Vdaka za tip. Ale nasiel som tam len odkazy na routerplanery, hoci ten od Michellinu je super.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

Ale celkom by ma zaujimalo aky je system platenia na dialniciach v Taliansku, ci treba kupit nejaku kartu, alebo si vystacim s nejakou hotovostou. Ak hotovost ake mince si mam pripravit...
babenko1
28.06.07,05:37
na diaľniciach sa platí mýto... pri mýtniciach je vždy dlhokááááánska rada... podľa odjazdených km sa platí... za nejakých 200 km sme platili okolo 10 -15EUR
shureido
28.06.07,05:40
Ahoj ja som absolvovala cestu Prievidza - Vulcano...cca 2200 km. V Rakusku musis mat dialnicnu znamku. V taliansku maju tzv. myto, to znamena ze pred vstupom na dialnicu su zavory (vyzera to ako byvale colnice) kde si v takej budke stlacis cervene tlacitko a oni ti to da taku malu papierovu karticku s kodom. Tu karticku NESTRAT !!!!! Lebo sa na konci nedoplatis. Je na nej vyznačne, že kde si vstupil na dialnicu. Popri dialniciach mas takmer kazdych 30 km nejaku pumpu alebo gril... kde sa da najest, WC a pod... Su aj odstavne plochy ale tam nezastavuj - ohnisko nebezpecenstva (prepady a pod.) Skratka zastavuj len na riadnych odstaviskach. Pozor na dialnici maju aj kamery na takych stojatych rampach. Ked budes schádzat z dialnice, tak znovu stretneš "colne budky" kde ujovi /tete podas ten listok co si dostal pri vstupe na dialnicu a ono ti to na svietiacom paneli ukaze sumu v Eurach. Platit mozes mincami aj bankovkami. Neviem to prepocitat, nam to zvycajne na nejaky usek dialnice vychadzalo max. 15 Eur ale to uz bol "vacsi " kusok..... Ak by si sa chcel napojit na dialnicu niekde inde, znova sa system opakuje. Ale pokial nezides z dialnice, tak ti ten prvy listok plati trebars aj na 1000 km... oni to na konci spocitaju ze kolko si presiel.
Takze tak.
Co sa tyka tankovania, neriesili sme to, vsetky pumpy boli ciste a ked si na dialnii tak nemas velmi na vyber ze kde budes tankovat.

Prijemnu cestu.
lenkasom
05.07.10,10:15
Ahoj,
a to Vulcano bolo super?
Chystam sa tam roky...
dik
Taserda
05.07.10,16:02
Doplním že podľa času vstupu a prejazdených KM tam môžeš dostať pri platení aj pokutu za prekročenie rýchlosti(nie je to moja skúsenosť).
martinesopo
05.07.10,18:07
Ahoj ja som absolvovala cestu Prievidza - Vulcano...cca 2200 km. V Rakusku musis mat dialnicnu znamku. V taliansku maju tzv. myto, to znamena ze pred vstupom na dialnicu su zavory (vyzera to ako byvale colnice) kde si v takej budke stlacis cervene tlacitko a oni ti to da taku malu papierovu karticku s kodom. Tu karticku NESTRAT !!!!! Lebo sa na konci nedoplatis. Je na nej vyznačne, že kde si vstupil na dialnicu. Popri dialniciach mas takmer kazdych 30 km nejaku pumpu alebo gril... kde sa da najest, WC a pod... Su aj odstavne plochy ale tam nezastavuj - ohnisko nebezpecenstva (prepady a pod.) Skratka zastavuj len na riadnych odstaviskach. Pozor na dialnici maju aj kamery na takych stojatych rampach. Ked budes schádzat z dialnice, tak znovu stretneš "colne budky" kde ujovi /tete podas ten listok co si dostal pri vstupe na dialnicu a ono ti to na svietiacom paneli ukaze sumu v Eurach. Platit mozes mincami aj bankovkami. Neviem to prepocitat, nam to zvycajne na nejaky usek dialnice vychadzalo max. 15 Eur ale to uz bol "vacsi " kusok..... Ak by si sa chcel napojit na dialnicu niekde inde, znova sa system opakuje. Ale pokial nezides z dialnice, tak ti ten prvy listok plati trebars aj na 1000 km... oni to na konci spocitaju ze kolko si presiel.
Takze tak.
Co sa tyka tankovania, neriesili sme to, vsetky pumpy boli ciste a ked si na dialnii tak nemas velmi na vyber ze kde budes tankovat.

Prijemnu cestu.
nestraš ludi, ja som v taliansku minimalne 1-2 do mesiaca už 4 ty rok a nemal som žiadnu skusenosť pri prespavani aj mimo pump
kačenka
07.07.10,09:50
Ahoj,
a to Vulcano bolo super?
Chystam sa tam roky...
dik


Vulkano, Stromboli, Liparské ostrovy - jednoducho povedané TALIANSKO je super. Môžem tam ísť vždy a vždy si tam dokážem nájsť všetko. Vlani to bola na Sicília a je to paráda.