wagner
27.06.07,12:50
Potrebujem garáž na auto. Ako najlepšiu možnosť vidím postaviť drevenú konštrukciu - prístrešok a potom ju oplechovať. Potrebovala by som vedieť ako túto konštrukciu pripevniť k zemi aby ju vietor neuchytil a tiež či nemá niekto lepší návrh, menej nákladný a lacnejší. Konštrukciu nemôžem zabetónovať, lebo musí byť prenosná.
Chobot
27.06.07,10:57
Potrebujem garáž na auto. Ako najlepšiu možnosť vidím postaviť drevenú konštrukciu - prístrešok a potom ju oplechovať. Potrebovala by som vedieť ako túto konštrukciu pripevniť k zemi aby ju vietor neuchytil a tiež či nemá niekto lepší návrh, menej nákladný a lacnejší. Konštrukciu nemôžem zabetónovať, lebo musí byť prenosná.

V Baumaxe som videl také kovové koly, čo sa zavŕtajú do zeme a do nich sa môže zasunúť iná trubica. Pôvodne boli určené tuším na záhradné slnečníky, ale ak ich zavŕtaš do zeme 4 alebo 6. tak by mali udržať aj ten prístrešok.
wagner
27.06.07,12:44
Ďakujem, pôjdem pozrieť do Baumaxu.
borob
29.06.07,04:26
Su na to original kotvy ktora má tvar pismena u a z dolnej časti trčí rorksor - kus betonarskej ocele. Nestači zavrtať treba spraviť riadnu betonovu pilotu a riadne zabetonovať ak ten pristrešok nebude mať steny lahko ho podfukne- sila vetra je obrovská -budeš ho hladať u susedov. Radšej sa porad s tesarmi oni vedia ako na to. už odfuklo celé strechy čo boli hala bala ukotvené a s tými vetrami je to stále horšie a horšie.
Boro
wagner
29.06.07,05:04
To mi je jasné že to treba zabetónovať do zeme, aby to bolo pevné. Len potrebujem niečo, aby so to zabetónovala a potom pripevnila na rohové stĺpy. Prístrešok by som chcela potom oplechovať aspoň z troch strán a potom asi aj uzatvoriť. Prvoradé je ukotvenie do zeme tak, aby sa to dalo kedykoľvek odmontovať a preložiť na iné miesto. Prístrešok bude totiž pred bránou a keď dovezú drevo, treba ho odtiahnuť. Preto nad tým tak špekulujem. Mám aj garáž, len je ďaleko od brány a kto bude v zime odvážať to množstvo snehu čo u nás napadne z dvora? Preto to chcem takto riešiť.
borob
29.06.07,08:15
Bude to ťažke a ak to aj pojde odniesť tak sa to "rozhegá"ako stare gajdy.
Skus pošpekulovať či sa to nedá spraviť priechodné.
wagner
29.06.07,10:42
Priechodné by nebol problém spraviť, ale to mi nepomôže, keď to bude pri bráne. Iba že by som to spravila kovové, myslíš že by sa to nerozhegalo? Teda neviem čo mám robiť. Drevené si viem spraviť aj sama a zvárať tak dobre neviem, takže tú možnosť vylučujem. Dala som firme zákazku ešte v apríli, aby mi konštrukciu pozvárali a doteraz sa ani neozvali. Hoci povedali, že do týždňa to bude.Keď som tam volala o mesiac tak mali veľa roboty a zas o týždeň. To už je druhý mesiac a ja strácam trpezlivosť. Chcem to mať čím skôr. Ďakujem za rady ale ak mi vie niekto poradiť niečo takéčo sa dajú kusy zmontovať - kde také kusy dostať alebo kto to vie spraviť. Niečo ako stavebnicový systém.
borob
29.06.07,12:10
Aj drevene sa dá spraviť velké-
Pri všetkej ucte k Tvojemu fortielu na Tvojom mieste by som to dal spraviť skusenemu tesarovi 30cm zmrznuteho snehu važi skoro 200kg na 1 m2 a ak sa to zvalí škody na aute budu velké!
ani ak to bude železné to nebude prenosné ved len 1m2 plechu váži 8kg a kde je ešte rezívo a ocel konštrukcia.
Ja ked mam taky problem chodim po okolí a robim špionaž po dvoroch a hlavne sa zameriavam na to kde to dopadlo ZLE aby som sa tomu vyhol.
Vela zdaru
Boro
borob
29.06.07,12:13
Na leto si tam postav promo stan. Je to za facku splní to učel a auto je v chladku my to tak robime roky a zo starých prom:-) su super koliky k rajčinám
:-)
Dobre UKOTVIT lebo bude z toho rogalo:-)))
wagner
29.06.07,17:36
Stan som mala na dvore a bol dobre ukotvený. Prišiel vietor ešte že som ho zachytila nad prístreškom nad schodami. Inak má dedina o zábavu postarané keby som ho naháňala po streche - je tiež z hliníkového plechu tak neviem ako by to dopadlo. Cez môj dvor prefukuje jedna radosť - to vieš v udolí na rovine, z dvoch strána cesta, nechránený dom z troch strán.Keď fúka tak uväzujem aj drevo naukladané na kope aby mi nepadlo na auto.Špionáž som vykonala, nič nové som neobjavila. Preto by som potrebovala múdru radu. Tesár sa odmieta s tým babrať. Povedal že je to veľa roboty za málo peňazí. To vieš, dnes už majstri majú peňazí dosť tak si vyberajú robotu kde rýchlo spravia a zarobia. Aspoň u nás je to tak. Uvidím čo vymyslím. Ďakujem za rady.
bulnova
01.07.07,09:14
Pred domom máme nad hlavným vchodom drenený prístrešok. Stĺpy sú ukotvené v betónovým pätkách 50x 50 x 100cm kovovým zváraným profilom U tvaru s navareným roxorom . U tvar o rozmere 20x20cm sme dali pozinkovať a doň sme
osadi stĺp s bočným zašroubovaním. Máme to na kopci nad mestom a tiež tam
poriadne fúka. Zakryté je to KM Beta a nebol problém . Myslím si,že by sa to tiež dalo podobne osadiť na prístrešok na auto.
wagner
01.07.07,12:07
Prosím Ťa pre neznalých, čo je to KM Beta? Ešte som sa s takým názvom nestretla, asi som neni veľmi v obraze. Inak je to dobrá rada, budem nad tým uvažovať.ďakujem
borob
02.07.07,04:31
km beta ja škridla velkoformatova-napodobenina Bramac:cool:
Boro
wagner
02.07.07,13:52
A aké rozmery má a z akého materiálu je? Pýtam sa preto, lebo ak sa rozhodnem pre kovovú konštrukciu, tak či sa dá prevŕtať alebo neviem ako by som ju potom upevnila. Poraď prosím.
borob
03.07.07,07:40
Na kovovu konštrukciu musia ist tak ci tak krovove drevené laty 3*5 aleabo 4*5cm a na ne sa kladie skridla. bramac a km beta su betonové a tondach je palená hlina. Dal by sa použiť aj škridloplech šindel poprípade lexan.
Bramac a km beta su velkoformatové škridle kde vzdialenost lat je cca32cm +-4cm podla potreby a hlavne podla sklonu strechy kde miernejšie sklony výžaduju aj vacsie prekrytie.Krycia šírka škridly je u oboch 30cm teda zhruba 10ks/m2. otvor si Bramac dozvieš viac - som robil 5rokov na strechach a bramac je naozaj super material. Robia to dllllho a robia to dobre.
Boro
wagner
03.07.07,13:11
Ďakujem za vysvetlenie, zas som o niečo múdrejšia. Pouvažujem a uvidím čo ďalej, z akého materiálu vlastne ten prístrešok budem robiť.
buchač
16.10.10,10:37
Požiadal by som najzákladnejšie údaje ohľadom materiálu , nakoľko skoro vždy len poôdorys a výška je uvádzaná u výrobcu :

Hranoly - najlepší rozmer , respektíve minimálny
Dosky - hrúbka

Zvyšok , t.j. prístrešok na auto , by som už hádam zvládol aj sám ;)
pivko
16.10.10,15:30
Požiadal by som najzákladnejšie údaje ohľadom materiálu , nakoľko skoro vždy len poôdorys a výška je uvádzaná u výrobcu :

Hranoly - najlepší rozmer , respektíve minimálny
Dosky - hrúbka

Zvyšok , t.j. prístrešok na auto , by som už hádam zvládol aj sám ;)
Čím hrubšie tým dlhšie vydržia a čím hrubšie dosky to isté.
Podľa mňa ,ale stačí hranoly 100x100 a dosky 25mm.
buchač
16.10.10,15:35
Čím hrubšie tým dlhšie vydržia a čím hrubšie dosky to isté.
Podľa mňa ,ale stačí hranoly 100x100 a dosky 25mm.

:D:D:D:D

Si ma dostal ...to viem aj ja , že čím silnejšie , tým lepšie ...;)

Ide len o to , že mám nejaké hranoly , tak či by ich bolo možné využiť , alebo v kachliach skončia ...

Ale inak díky .
pivko
16.10.10,15:42
:D:D:D:D

Si ma dostal ...to viem aj ja , že čím silnejšie , tým lepšie ...;)

Ide len o to , že mám nejaké hranoly , tak či by ich bolo možné využiť , alebo v kachliach skončia ...

Ale inak díky .
Ja mám 8ks krokvy 7x18 + nejaké klieštiny ak ti pomožu predám lacno.
buchač
16.10.10,15:49
Uvidíme , času dosť ...
bupi
16.10.10,20:48
Ked to chces oplechovat, nie je jednoduchsie kupit hotovu plechovu budu ako garaz?
Videla som uz vela pristreskov na auto vysokych tak, ze popod prejde aj nakladak a auto tam stoji celu zimu.
Ak Ti nevyhovuje ani jedna moznost, urob drevenu a oplechovanu alebo prikrytu tou tenkou krytinou alebo skridlou, ale taku vysoku, aby presiel aj nakladak a branu demontovatelnu z oboch stran. Teda ak treba, bude uzavreta, ak treba bude otvorena, a prenasas iba brany, nie cely pristresok.Naviac to aj slusne vyzera..

Alebo si zadovaz frezu na odhrnanie snehu a dojdes do existujucej garaze. Mozno to bude za rovnaku cenu ako pristresok. Alebo aj mensiu, ako zistujem tuto
http://snehove-frezy.heureka.sk/?o=4
buchač
17.10.10,06:01
Nerozumeli sme sa asi ...respektíve ja som nedal ...
Jedná sa o to , že prístrešok si chcem na chalupe , na také dočasné "garážovanie" ...poprípade bude slúžiť aj ako taký altánok .
Viacúčelové využitie by som chcel .

Oplechovanie v žiadnom prípade .
Na strechu len takú asfaltovú krytinu , čo vyzerá ako škridla .

Frézu ???
A šak ma ešte ruky nebolia ...zatiaľ .;):D
bupi
17.10.10,11:28
Jaj, buchac, ja som odpovedala zadavatelovi temy, ale ako az teraz vidim, je z roku 2007:D:D