victoria
27.06.07,12:58
Prave studujem problematiku vyrocnych sprav a uverejnovania v Obchodnom vestniku a schvalenia uctovnej zavierky pri neziskovkach. Citam v zakone o uctovnictve, § 19 ze organizacia ktora prijala na 2% dane viac ako jeden milion ma povinnost auditu, to mi je jasne, to sme urobili. V dalsom § 20 sa pise ze uctovne jednotky pre ktore vznika povinnost auditu podla § 19 maju povinnost zostavit aj vyrocnu spravu. Takze prekladam si to spravne ze OZ ktore prijalo viac ako milion na 2%, urobilo audit musi zostavit este aj vyrocnu spravu ?
Ako postupujete v pripade neziskoviek ako OZ pri schvaleni uctovnej zavierky statutarnymi organmi ? Robite nejake zasadnutie z ktoreho vyjde zapis so schvalenim uctovnej uzavierky a hospodarskeho vysledku ktory sa zauctuje na ucty imania ?
hetty
27.06.07,11:37
My nie sme ten prípad, ktorý spomínaš ale na konci roka napíšeme správu
o činnosti za rok xy. Zvolá sa zasadnutie a schváli sa aj správa aj HV.
victoria
27.06.07,11:58
To som robila pre predmetne zdruzenie aj ja, ze som pripravovala na snem spravu o hospodareni a tiez schvalenie uctovnej zavierky ale podla zakona by mali mat este aj vyrocnu spravu :-( podla mna.
hetty
28.06.07,08:13
Tak na prednú stranu napíš výročná správa za rok xz. Tá výročná správa
bude tiež len obsahovať tie isté údaje o činnosti, o hospodárení
Evli
10.04.08,18:33
Victoria, ja by som potrebovala vzor spravy o hospodareni. Mohli by ste mi ho poskytnut. Vopred dakujem.
mirhu
17.04.08,13:25
To som robila pre predmetne zdruzenie aj ja, ze som pripravovala na snem spravu o hospodareni a tiez schvalenie uctovnej zavierky ale podla zakona by mali mat este aj vyrocnu spravu :-( podla mna.
zostavim vyrocnu spravu, dam na schvalenie spravnej rade,zatial sme audit nepotrebovali, poslem na prislusne miesta, a zverejnim na nete, na nasej stranke.. nerobim k tomu zasadnutie SR, kadzy dostane vyrocnu spravu, a na konci svojim podpisom potvrdi, ze s nou suhlasi, resp. nema vyhrady....neviem ci je to tak spravne,snad ano....no uvidime kolko nam pride tento rok z 2%, mozno potom uz budeme potrebovat aj audit ;)
Lueli
02.07.08,10:26
Ahoj Victoria, o rok neskôr riešim túto problematiku aj ja. Máte niečo nové? Prípadne pomôcku?
Vďaka
victoria
02.07.08,10:59
Mam material ktory sme davali na snem ako schvalovanie uzavierky a cerpanie rozpoctu a tiez vzor vyrocnej spravy takej jednoduchej.
Tibor369
17.02.09,13:55
Má niekto nejaký vzor výročnej správy, správy o hospodárení a účtovnej uzávierky pre obč.združenie. robíme to prvýkrát, ďakujem za pomoc
mirhu
16.03.09,13:48
Prave studujem problematiku vyrocnych sprav a uverejnovania v Obchodnom vestniku a schvalenia uctovnej zavierky pri neziskovkach. Citam v zakone o uctovnictve, § 19 ze organizacia ktora prijala na 2% dane viac ako jeden milion ma povinnost auditu, to mi je jasne, to sme urobili. V dalsom § 20 sa pise ze uctovne jednotky pre ktore vznika povinnost auditu podla § 19 maju povinnost zostavit aj vyrocnu spravu. Takze prekladam si to spravne ze OZ ktore prijalo viac ako milion na 2%, urobilo audit musi zostavit este aj vyrocnu spravu ?
Ako postupujete v pripade neziskoviek ako OZ pri schvaleni uctovnej zavierky statutarnymi organmi ? Robite nejake zasadnutie z ktoreho vyjde zapis so schvalenim uctovnej uzavierky a hospodarskeho vysledku ktory sa zauctuje na ucty imania ?
My sme prijali v roku 2008 viac ako 3 mil z 2%, kedy nam vznika povinnost auditu, pri zostaveni rocnej zavierky a podani DP, alebo az pri zverejneni pouzitia 2% za rok 2008 do konca roka 2009, kde mame povinnost toto zverejnit v Obchodnom vestniku do 31.5.2010?
victoria
16.03.09,14:58
Pokial ste prostriedky z 2% pouzivali uz v roku 2008 a cast z nich preniesli do roku 2009 tak auditu podliehaju uctovne zavierky za obidva roky. Povinnost zverejnenia v obchodnom vestniku je do 31.5.2010 najneskor. Pokial ste ale minali uz v roku 2008 musite zverejnit takto minute prostriedky do 31.05.2009 spolu s vyrokom auditora.
mirhu
16.03.09,15:14
Pokial ste prostriedky z 2% pouzivali uz v roku 2008 a cast z nich preniesli do roku 2009 tak auditu podliehaju uctovne zavierky za obidva roky. Povinnost zverejnenia v obchodnom vestniku je do 31.5.2010 najneskor. Pokial ste ale minali uz v roku 2008 musite zverejnit takto minute prostriedky do 31.05.2009 spolu s vyrokom auditora.
ďakujem Jarka, nebolo mi to az take jasne..ale uz je :)
Dobroslava
15.04.09,08:40
Prosím vedel by niekto pripojiť, alebo napísať pár bodov, ako má vyzerať výročná správa neziskovky - športový klub? Ďakujem.
Wanda9
19.04.09,13:26
Prave studujem problematiku vyrocnych sprav a uverejnovania v Obchodnom vestniku a schvalenia uctovnej zavierky pri neziskovkach. Citam v zakone o uctovnictve, § 19 ze organizacia ktora prijala na 2% dane viac ako jeden milion ma povinnost auditu, to mi je jasne, to sme urobili. V dalsom § 20 sa pise ze uctovne jednotky pre ktore vznika povinnost auditu podla § 19 maju povinnost zostavit aj vyrocnu spravu. Takze prekladam si to spravne ze OZ ktore prijalo viac ako milion na 2%, urobilo audit musi zostavit este aj vyrocnu spravu ?
Ako postupujete v pripade neziskoviek ako OZ pri schvaleni uctovnej zavierky statutarnymi organmi ? Robite nejake zasadnutie z ktoreho vyjde zapis so schvalenim uctovnej uzavierky a hospodarskeho vysledku ktory sa zauctuje na ucty imania ?

Ahoj Victoria,
my síce nie sme OZ ale nadácia, ale aspoň ako to chodí u nás:
Myslím že je to tak ako píšeš a výročnú správu máte povinnosť zostaviť.
Nadácie majú povinný audit a VS musia mať zostavenú do 15.5.Čo všetko musí VS obsahovať je v § 35 zákona 34 o nadáciách. Do 31.5. sa musí spolu s závierkou poslať na MV SR a tiež do 31.5. posielame výrok audítora a špecifikáciu použitia 2% do obchodného vestníka.
Čo sa týka schvaľovania VS a účtovnej závierky, u nadácií ich neschvaľuje správna rada ale revízor alebo dozorná rada ( § 27 ) U nás to funguje tak, že DR vydá uznesenie.
HV sa schvaľuje do 15.5. na stretnutí členov SR uznesením. Keďže zatiaľ SR nerozhodla o vytvorení fondov, účtujem HV na 428.
Pekný deň :)
Dobroslava
20.04.09,07:44
Prosím vedel by niekto pripojiť, alebo napísať pár bodov, ako má vyzerať výročná správa neziskovky - športový klub? Ďakujem.
Prosím vie niekto poradiť?
janeb
22.04.09,10:34
Victoria,

prosim ta o info do kedy musime zverejnit uctovnu zavieku v obch. vestniku ako n.o, ktory je prijemcom 2%.

V roku 2008 sme mali 2% 1200 000, ale použili sme len 50 000.

Niekde som nasla ze temin je do 15.4, niekde 31.5.
raya1
22.04.09,10:45
15.4.
janeb
22.04.09,15:25
Hrabala som sa na stranke Obchodneho vestnika a tam je info, ze viac info je na rozhodni.sk a tam je datum 31.5.2009.
Tak neviem.
A máme túto povinnosť aj my ked sme prijali 2% v roku 2008. Nestacilo by zverejnit to v roku 2010?