vysokan
27.06.07,13:41
Ahojte poradaci,

chcem sa spytat na jednu vec. Kde najdem nejake blizsie informacie ohladne spravnosti vyplnenia tlaciva (velakrat zdrapu papiera) na PV. Teda co by tam malo figurovat, a co tam nemoze figurovat.

Dostal som totizto od zamestnanca potvrdenie o celodennom vysetreni (to ze to bolo celodenne vysetrenie, tam samozrejme ako vzdy podla spravnosti aj tentoraz lekar "napisal"), kde boli vsak 2 datumy, na dva za sebou nasledujuce dni.

Dokonca som mal pocit, ako keby to bol ten zamestnanec, jeden z tych datumov dopisal - viete, nebolo to celkom tou istou rukou.

Moze byt takto vypisane toto potvrdenie? Alebo je potrebne aby boli dva dni vzdy na dvoch papieroch, resp. potvdeniach.

Dakujem.
nikulik
27.06.07,12:01
Pri potvrdení od lekára by malo byť jedno potvrdenie na jeden deň. Aspon ja si to tak myslim.
vysokan
27.06.07,12:06
aj ja som to tak vedel, preto som poslal toho zamestnanca, aby si isiel dat vypisat k lekarovi este raz to potvrdenie, pretoze je vypisane nespravne... teda ak je na dva dni, tak musia byt dva papiere.

dakujem
vysokan
28.06.07,11:05
vie mi na toto niekto odpovedať, ako to má byť? a kde si to viem pozrieť, ako to má byť podľa správnosti?

ďakujem
Tweety
28.06.07,11:23
To, či to má byť na jednom, alebo dvoch potvrdeniach ,zákon, konkrétne ZP nerieši, ak lekár potvrdil dva dni, tak má nárok na dva dni prekážky v práci podľa § 141.
vysokan
28.06.07,11:59
No ajtak sa mi to zdá možno trocha ako diera v predpisoch, zákonoch alebo kde to vlastne zakotvené je, pretože takto teoreticky zamestnanec pôjde v jeden deň na celodenné vyšetrenie a druhý deň by si mohol vždy dopísať ručne, a strávi ho doma.... A bude to mať bez nejakého trápenia sa s falošnými pečiatkami a pod. V prvom rade si myslím, že na strane lekárov, by trebalo urobiť poriadky, a nie u zamestnávateľov, pretože nie oni potvrdzujú tieto tlačivá a častokrát... no keď vidím od zubára papierik, a samozrejme zamestnanec si v ten deň urobí na celý deň voľno, pretože to berie že to môže použiť ako doklad na celý deň....

Samozrejme, môže to urobiť max. 3 x po dvoch dňoch a potom ešte jeden deň na samostatnú celodenku, aby naplnil 7 kalendárnych dní preplácaných, ale v dnešnej dobe je aj toto v niektorých prípadoch keď pracuje napr. 4, 5, 6 mesiacov (a potom sa rozhodne odísť) dosť veľa, pretože je to neodpracovaný deň, ale zaplatený.
Mirka D
28.06.07,12:07
Nad takouto situáciou som sa aj ja zamýšlala:
mala som zamestnanca, ktorý odišiel v máji, ale už mal vyčerpaných celých 7 dní na návštevu u lekára. Asi sa nedá dať iba alikvótnu časť?
Tweety
28.06.07,12:08
Nič nebráni zamestnávateľovi v takomto podozrení obrátiť sa na ošetrujúceho lekára, či je skutočne potvrdenie správne.
Tweety
28.06.07,12:08
Nad takouto situáciou som sa aj ja zamýšlala:
mala som zamestnanca, ktorý odišiel v máji, ale už mal vyčerpaných celých 7 dní na návštevu u lekára. Asi sa nedá dať iba alikvótnu časť?
Nie, nedá.
VERONIKA6
28.06.07,12:13
Takýchto prípadov máme aj my veľa. Zamestnanec si sám dopíše na priepustku "celý deň", či je na vyšetrení alebo objednanaý k zubárovi na určitú hodinu. Mala by byť tá priepustka inak sformulovaná a lekár by mal povinne dopísať hodinu, alebo či si ošetrenie vyžadovalo celý deň. Naši robotníci to berú ako že im to patrí a kontroľujú si , či to už majú vyčerpané alebo si do konca roka ešte môžu čerpať paragraf.
Fakt je, že nárok na tých 7 dní majú a oni to využívajú.