Lucy
08.02.05,17:27
Zamestnanec ukončil TPP 4.2.2005 - v piatok, u nás má nastúpiť 07.02.2005 - v pondelok, 2 dni však nikde nebude poistený. Je v tom nejaký problém? Alebo mu máme napísať do zmluvy, že nastupuje 5.2.2005 teda v sobotu, aj keď v skutočnosti jeho pracovný týždeň začína v pondelok. Čo je lepšie? Ďakujem vopred za Vaše rady.
TOKY
08.02.05,16:37
My sme mali taký istý problém. V soc.poisť. a potom aj v ZP nám poradili napísať začiatok TPP v sobotu s nástupom do práce v pondelok. V opačnom prípade by musel pracovník prihlásiť na tie dva dni aj do soc.poisť. aj do ZP.
Luba2
08.02.05,22:08
Aj ja sa to snaším robiť tak, aby nastúpil kontinuálne, aby nemal prerušené poistenie. Aj keď niekedy je problém v sviatku (1.1., 1.5.) myslím si, že toľko peňazí sa minie aj inde a hneď na začiatku mu ho preplatíme, aby nemusel nastúpiť druhého.
Lucy
09.02.05,07:13
Takže bude lepšie, ak mu do pracovnej zmluvy napíšem dátum nástupu do práce 05.02.2005, teda v sobotu, aj keď pracovať začne až v pondelok?
Luba2
09.02.05,09:05
Áno, ak môžeš, daj mu radšej piateho, ja len nechápem, prečo u predchádzajúceho zamestnávateľa nebol až do šiesteho.
Lucy
09.02.05,09:32
Lebo 6.2. bola nedeľa. A ekonómka v jeho predchádzajúcej práci mu povedala, že nech ja mu dám od 5.2, keď u nich končil 4.2.
Luba2
09.02.05,09:43
Však práve preto, že bola sobota nedela, nič by to nestálo ani nich.
alex1
02.08.06,19:40
Potrebujem urobiť pracovnú zmluvu pre pracovníka, ktorý nastúpi až keď naša firma dostane povolenie na výkon činnosti. Tu začína môj problém. Na povolenie potrebujem pracovnú zmluvu s takýmto pracovníkom, ktorý môže potom vykonávať túto prácu. Na prijatie s terajším dátumom nemáme financie.

Moja otázka. Môžem mu dať do zmluvy dátum nástupu napr. od udelenia povolenia? Alebo môžem vyhotoviť napr. návrh pracovnej zmluvy?
STRELEC
03.08.06,04:57
Potrebujem urobiť pracovnú zmluvu pre pracovníka, ktorý nastúpi až keď naša firma dostane povolenie na výkon činnosti. Tu začína môj problém. Na povolenie potrebujem pracovnú zmluvu s takýmto pracovníkom, ktorý môže potom vykonávať túto prácu. Na prijatie s terajším dátumom nemáme financie.

Moja otázka. Môžem mu dať do zmluvy dátum nástupu napr. od udelenia povolenia? Alebo môžem vyhotoviť napr. návrh pracovnej zmluvy?Môžeš to riešiť takto :
Zamestnancovi dáte písomný prísľub na prijatie to zamestnania v zmysle ZP. Podmienkou nástupu do zamestnania a termínom uzatvorenia pracovnej zmluvy bude získanie povolenia na výkon činnosti. Presnejšie by som vznik pracovného pomeru formuloval do prísľubu dňom prevzatia povolenia na výkon činnosti.
Ak sa potrebujete preukázať dokladom, že máte zamestnanca na túto činnosť, mal by písomný prísľub na prijatie do zamestnania postačovať. Je to právne záväzný doklad. Nároky vymožiteľné zo strany tak zamestnávateľa ako aj budúceho zamestnanca.
STRELEC
03.08.06,05:00
Ešte ma napadlo: prílohou (prehlásil by som ju povedzme za nedeliteľnú súčasť písomného prísľubu na prijatie do zamestnania) by bol návrh pracovnej zmluvy. V podstate by tam chýbali len dátumy nástupu a podpisu pracovnej zmluvy.