rommy
27.06.07,17:51
Ahoj poraďáci, chcela by som sa opýtať, ak má firma servis vozidiel a opravuje si svoje autá, fakturuje si za opravu s DPH alebo bez DPH? Alebo, keď si opraví auto a ide o poistnú udalosť ako by mala vyzerať faktúra pre poisťovňu?
emgeton
28.06.07,04:15
Ahoj poraďáci, chcela by som sa opýtať, ak má firma servis vozidiel a opravuje si svoje autá, fakturuje si za opravu s DPH alebo bez DPH? Alebo, keď si opraví auto a ide o poistnú udalosť ako by mala vyzerať faktúra pre poisťovňu?

Vyhotoví montážny list, alebo niečo podobné, bez uvedenia hodnoty DPH.
Firma sama sebe faktúrovať nemôže.
rommy
28.06.07,05:07
Ďakujem za odpoveď a vieš mi prosím ťa vysvetliť prečo je to bez DPH, už som počula, že firma sama sebe fakturovať nemôže ale nikdy som nevedela prečo.... (ak sa hlúpo pýtam tak mi prepáčte:o )
emgeton
28.06.07,07:02
Ďakujem za odpoveď a vieš mi prosím ťa vysvetliť prečo je to bez DPH, už som počula, že firma sama sebe fakturovať nemôže ale nikdy som nevedela prečo.... (ak sa hlúpo pýtam tak mi prepáčte:o )


Pretože predmetom dane je ..... §2 zák 222/2004 Zz. Preto bez DPH.

Z hľadiska obchodných vzťahov: skúste uzatvoriť akúkoľvek zmluvu sama so sebou,

Čokoľvek, čo chceme "faktúrovať" sami sebe, môžeme "faktúrovať iba pomocou internej "faktúry", dokladu o preúčtovaní nákladov medzi strediskami, alebo pomocou obdobného INTERNÉHO dokladu.

Toľko môj názor.
Gabi03
28.06.07,07:04
Faktúra je vlastne vzťah medzi jedným dodávateľom a jedným odberateľom, kde si navzájom účtujú výnosy a náklady. Aký význam by malo fakturovať, ak by tam figuroval jeden a ten istý subjekt?
Ešte môže nastať prípad ako píše emgeton, ale to už nie je fakturovanie v zmysle zákona o dani z PH alebo dani z píjmov.
rommy
28.06.07,10:11
Ďakujem za vysvetlenie :D