mtd1
27.06.07,19:02
Ahojte poradaci,

aky program by ste odporucali pre spracovanie neobmedzeneho poctu miezd,
pouzitelny pre viacerych uctovnikov v uctovnej firme, zabezpecujuci potrebne vystupy pre mzdove uctovnictvo, ma seriozny servis a je za rozumnu cenu?

Vsetkym za odpoved vopred velmi dakujem :)
Velettka
27.06.07,17:27
urcite ja odporucam OLYMP od firmy kros, je super
Monika Kováčová
27.06.07,17:28
olymp je cenovo stupňovaný podľa počtu miezd... čím viac miezd, tým je drahší software aj upgrade.

stiahni si demo z www.kros.sk a porovnaj napr. s www.mrp.sk

Osobne mám obidva, využívam však len jeden.
veronikasad
27.06.07,17:36
urcite ja odporucam OLYMP od firmy kros, je super

súhlasím, s OLYMPOM sa robí dobre, ale pokiaľ by sa jednalo o firmu, ktorá má v lete brigádnikov na dohodu a v ostatnom čase je počet zamestnancov podstatne nižší, bude to drahé. Cena totiž závisí od počtu spracovaných miezd. Ak prekročíš zakúpený počet, SW ti nedovolí spracovať ďalšiu mzdu, iba že by si niečo iné vymazala. Počet spracovávaných firiem je neobmedzený.

----------
Veronika
mtd1
27.06.07,18:18
Dakujem za odpovede,
viem , ze Olymp je fajn , dobry , ale cenovo je skutocne dost drahy.
Nejaka lacnejsia alternativa by mi pomohla - urcite bude pouzivany pre velky pocet zamestnancov a viacerych uctovnikov...
Robina
27.06.07,19:49
Ja používam mzdy a personalistiku Oberon od firmy Exalogic a som spokojná. Cena prijateľná, počet neobmedzený, ponúka tlačivá akceptujúce všade, pomerne jednoduchý. Mám aj Kros, ale z toho dôvodu, že je limitovaný počtom spracovaných miezd, tak ho momentálne nevyužívam.
mtd1
28.06.07,06:44
Robina dakujem za prispevok, zaujal ma.

K Exalogic-ako si spokojna s ich servisom ? Posielaju aktualizacie vcas,
reaguju vcas na zmeny v zakonoch a pod.?
A ako dlho pouzivas ich program? Je na nom nieco, co by si zmenila?Co ti chyba alebo prekaza, ked to porovnas napr.s Olympom?
endrju
28.06.07,07:44
Hm, robiť mzdy pre veľký počet zamestnancov v "cenovo prijateľnom" mzdovom programe. :rolleyes:

Čo je to veľký počet zamestnancov? 100 / 1 000 / 10 000 / 100 000 / ...

Olymp je vraj drahý. :D Oberon je vraj "cenovo prijateľný". ;)

Pri "cenovo prijateľnom" riešení sa obavám, napríklad, toho, že v prípade poruchy hardvéru alebo z nejakých iných dôvodov dôjde k takému narušeniu dát, že nebude možné ich zrekonštruovanie do pôvodnej podoby, resp. zrekonštruovanie dát do pôvodnej podoby bude stáť toľko peňazí, že "cenovo prijateľné" riešenie sa náramne predraží.

P.S.
S firmou ponúkajucou mzdový program Olymp mám spoločné najmä to, že sa v niektorých prípadoch uchádzame o pozornosť rovnakých zákazníkov. Náš softvér je ešte drahší ako Olymp a napriek tomu si ho zákazníci kupujú. :cool:
Kuzelnicka
29.06.07,08:20
Urcite nie je dolezita samotna cena programu ale aj tzv. skryte naklady. Napriklad:
kolko ma bude stat pravidelna aktualizacia?
kolko ma bude stat ked zavolam na hotline?
kolko ma bude stat ked sa mi nieco stane s databazou?
a podobne otazky

Ja pozuivam hlavne z tychto dovodov Oberon, lebo ked si zaplatim licenciu tak uz fakt nic ine neplatim.
endrju
29.06.07,08:26
Urcite nie je dolezita samotna cena programu ale aj tzv. skryte naklady. Napriklad:
kolko ma bude stat pravidelna aktualizacia?
kolko ma bude stat ked zavolam na hotline?
kolko ma bude stat ked sa mi nieco stane s databazou?
a podobne otazky

Ja pozuivam hlavne z tychto dovodov Oberon, lebo ked si zaplatim licenciu tak uz fakt nic ine neplatim.

Spracovávaš každý mesiac mzdy pre 1 / 10 / 100 / 1000 / ... zamestnancov?

Pri jednom zamestnancovi sú požiadavky na program úplne iné ako pri tisíc zamestnancoch.
Každý sa musí rozhodnúť podľa konkrétnych okolností.
Používať "Tvoj" program by som neodvážil pri viac ako 50tich zamestnancoch.

P.S.
Ktoré zo skrytých nákladov sú zahrnuté v cene za licenciu "Tvojho" programu?
Kuzelnicka
29.06.07,08:44
Skor pouzivam ucto ako mzdy - osobne spracovavam tak 3 mzdy mesacne, ale poznam firmu co spracovava mzdu cca 50-60 zamestnancom a funguje to spolahlivo...

a na ziadne skryte naklady som zatial neprisla...aktualizacia, hotline su v cene
endrju
29.06.07,08:56
Skor pouzivam ucto ako mzdy - osobne spracovavam tak 3 mzdy mesacne, ale poznam firmu co spracovava mzdu cca 50-60 zamestnancom a funguje to spolahlivo...

a na ziadne skryte naklady som zatial neprisla...aktualizacia, hotline su v cene

Aktualizácia na "furt"? :eek:
Hotline tiež? :rolleyes:

Dúfam, že nechceš tvrdiť, že autori programu žijú iba z predaja nových licencií! ;)

Takémuto tvrdeniu nedokážem uveriť. :cool:
Kuzelnicka
02.07.07,07:09
Aktualizácia na "furt"? :eek:
Hotline tiež? :rolleyes:

Dúfam, že nechceš tvrdiť, že autori programu žijú iba z predaja nových licencií! ;)

Takémuto tvrdeniu nedokážem uveriť. :cool:

No fakt:D :D
licenciu si kupujes kazdy rok, teda neziju len z novych zakaznikov ale aj zo starych
Jana Motyčková
04.07.07,13:01
Takže aj tu je "skrytý náklad" - len tomu nehovoria aktualizácia, ale nákup licencie na každý rok.
Ale zvyčajne aj tieto "skryté" náklady sú dobre viditeľné v cenníkoch.