BeaY
27.06.07,20:16
ahojte,

teraz je najvhodnejsi cas na zeleninove a zemiakove jedla, tak vyskusajte, niekedy tecu slinky, len ked to clovek cita :)
ZEvina
28.06.07,07:27
BeaY - ozaj parádička. Presne dnes som chcela niečo takéto pohľadať, veľmi sa to teraz zíde. Díky moc. Eva
Zitulda
08.07.08,12:05
Beay. Môžem pridať?! - je to skoro o rok na to, čo si pridala svoje ty. Jak nim pridám register. Prosím ne:mad:, nemyslela som to v zlom;)
Modroocko
08.07.08,16:42
Pridám jeden, čo bol nedávno v Receptári na Prime:
0,5 kg zemiakov postrúhať na jemno, 0,5 kg nahrubo, do toho dáme 2 vajíčka, podľa chuti surovú pomletú hydinovú pečeň (kuraciu, husaciu, kačaciu), pridáme soľ, čierne korenie, majoránku, vytlačený cesnak, trošku strúhanky, nakoniec prilejeme mlieko na zjemnenie, poriadne premiešame a vypracujeme cestíčko, z ktorého na rozpálenej panvici vypražíme placky.
Príloha: dusená červená kapusta, opražená cibuľka
Mňam, mňam...
tetrisss
08.07.08,17:41
Dobre ze si to vytiahla, tie placky su super, dakujem.
Olice
08.07.08,19:47
Pridám jeden, čo bol nedávno v Receptári na Prime:
0,5 kg zemiakov postrúhať na jemno, 0,5 kg nahrubo, do toho dáme 2 vajíčka, podľa chuti surovú pomletú hydinovú pečeň (kuraciu, husaciu, kačaciu), pridáme soľ, čierne korenie, majoránku, vytlačený cesnak, trošku strúhanky, nakoniec prilejeme mlieko na zjemnenie, poriadne premiešame a vypracujeme cestíčko, z ktorého na rozpálenej panvici vypražíme placky.
Príloha: dusená červená kapusta, opražená cibuľka
Mňam, mňam...

Tak, toto som nepoznala, určite vyskúšam. Tej pečene je lepšie viac, alebo menej. Koľko dávate vy na toto množstvo zemiakov?
jozka56
08.07.08,19:56
Ja zbožňujem placky bez mäsa, s postrúhanym syrom a kečupom.
ALDA
09.07.08,07:30
Beay. Môžem pridať?! - je to skoro o rok na to, čo si pridala svoje ty. Jak nim pridám register. Prosím ne:mad:, nemyslela som to v zlom;)

Za tú prílohu si zaslúžiš veľký bod.:)
betyna8
09.07.08,08:03
Beay. Môžem pridať?! - je to skoro o rok na to, čo si pridala svoje ty. Jak nim pridám register. Prosím ne:mad:, nemyslela som to v zlom;)

Aj v tych od BeaY je register,ale na konci;)
klaura
09.07.08,17:44
práve som robila cuketové:

Na hrubom strúhadle nastrúhame 250g očistenej cukety, pridáme 4 PL ovsených vločiek, posolíme a necháme chvíľu postáť. Cuketa pustí vodu a vločky ju vsajú. Potom pridáme 1 vajce, 1 PL hladkej múky, lisovaný cesnak, majoránku, ml.čierne korenie. Opekáme na malom množstve tuku a podávame horúce.
Zitulda
09.07.08,18:59
Betina 8 Tak to dopadne, ak niečo nedopozeráme do konca tu je prosím - Mea culpa - za nepozornosť
ALDI Tebe zase ďakujem za prehliadnutie mojej nepozornosti a za udelenie bodu.;):)
paradnicaaa
10.07.08,05:53
Fajn dakujem, dostala som tekvice a nevedela som co s nimi :)))
bz5
10.07.08,08:52
práve som robila cuketové:

Na hrubom strúhadle nastrúhame 250g očistenej cukety, pridáme 4 PL ovsených vločiek, posolíme a necháme chvíľu postáť. Cuketa pustí vodu a vločky ju vsajú. Potom pridáme 1 vajce, 1 PL hladkej múky, lisovaný cesnak, majoránku, ml.čierne korenie. Opekáme na malom množstve tuku a podávame horúce.
Klaura my robíme tieto placky podobne, len nahrubo nastrúhanú cuketu posolíme a necháme odstáť, potom ju vyžmýkame a odstránime z nej pustenú štavu, lebo tej pustí naozaj veľa. A až po vyžmýkaní pridáme vločky podľa potreby (múku nedávame), vajce, vegetu, korenie, cesnak, majoranku a ešte k tomu nahrubo nastrúhany tvrdý syr (može byť aj údený). Vytvarujeme placky (fašírky) obalíme v stráhanke a vyprážame. S novými zemiakmi a zeleninovým šalátom je to vynikajúce jedlo a ten syr sa tam naozaj oplatí dať :).