yana76
27.06.07,22:23
Dobrý večer želám všetkým, chcem vás poprosit o pomoc s nasledujucim problemom.

Doteraz som bola student denneho studia na vysokej skole. Poberala som pridavok na dieta ako nezaopaterene dieta.
17.5.2007 som ukoncila denne bakalarske studium trojrocneho odboru, statnou skuskou. V septembri budem zapisana na magisterske denne studium na dalsom odbore.
Podla zákona 131/2002 z.z. §65 ods. 1 az 3, je povazovane moje studiom zatial za skoncene. Ale kedze od septembra pokracujem v dennom studiu na dalsom odbore, malo by ist o sústavnu prípravu dieťaťa na povolanie, podla zákona 600/2003 z.z. §4. Takze ak nedojde k preruseniu podla odstavca 6, mala by som nadalej poberat pridavok na dieta, nemusela by som sa prihlasit na UPSVaR ako nezamestnana, pripadne byt dobrovolne nezamestnana. Teda pokial tomu rozumiem.

Chcela byt som pocas prazdnin pracovat. Ponukli mi pracu v jedne spolocnosti, ale ide o pracu na TPP na dobu urcitu. Moja otazka znie. Ked budem robit na TPP, pridem o pridavok na dieta (podla z.600/2003zz §4)? Pridem o ten pridavok navzdy aj ked zas nastupim na denne studium? Budem musiet mesiace od statnej skusky po zaciatok TPP dopratit zdravotne poistenie lebo budem vnimana ako dobrovolne nezamestnana?


Dakujem za odpoved.
Yanka
azuz
28.06.07,05:39
Ak budeš počas celých prázdnin vykonávať zárobkovú činnosť na pracovný pomer (je jedno, či na dobu určitú alebo neurčitú), nemáš nárok na PnD. Vyhnúť sa tomu dá len tak, že PP nebude trvať celé 2 mesiace ale napr. od 2.7. do 30.8.2007 (§11 ods. 1 zákona o PnD). Keď začneš opäť študovať, opätovne Ti vznikne nárok na PnD.
Čo sa týka ZP, tak si nie som istá. To nechám na väčších odborníkov.